Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

braking system fault


rado1

Recommended Posts

No ono to není jenom tak to vyzkoušet. To musím sbalit notebook, obléct se, valit do garáže, tam to všechno vybalit, pozapojovat a ještě u toho třepat kosu. Takže ano, diskutuji, chtěl jsem si tu informaci nejdříve ověřit.

Chtěl bych tedy poděkovat @HonzaZ i tobě, protože to funguje, podařilo se.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojte mne vsetky chybove hlasky vyhodilo tak isto ako Matuskovi007. Zahadou premna bolo, ze 2x sami to stalo na tom istom mieste a to na zeleznicnom priecesti, prvykrat prechadzal vlak a ja som sa blizil k rampam pomaly bez brzdy a druhykrat som stal na brzde ako prvy a v momente ked som mal predsebou polovicu rychliku vyhodilo chyby. Rano boli asi -3 stupne. Najprv som si myslel, ci to nieje nejake ”vesmirne” 😄 rusenie od vlakovej VNky ale po pripojeni na diagnostiku som si nasiel chybu C0040 (nejaka koherence snimaca brzdoveho pedalu- nepamatam uz presne) tak mam za to, ze to bude mozno len nejaka oxidacia v konektore alebo spinaci? Skusim sa na ten spinac mrknut az mi to este raz vyhodi. Snad je tak len blby kontakt. 

 

EDIT: C0040 

Závada spínae brzdového pedálu : koherence se snímaem tlaku místní

Nevietie mi niekto poradiť, čo je to za chybu ? Dík. 

 

EDIT 2: 

Vymenil som v tom čase snímač brzdového pedálu a odvtedy bol kľud. Uvidíme čo prinesie zima.. 

Upraveno uživatelem Kinik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj, tak asi před 14 dny mi auto vyhodilo stejny chyby jako u matuska007 a rada. Stalo se to pri pribrzdeni na snehu na dvore v zatacce v minimalni rychlosti, lehky uklouznuti a uz to zacalo vsechno svitit. Auto se chová jinak normalne, jen pri vypnuti motoru se automaticky nezatahne rucni brzda, to musim udelat ručně. Mam manual 2.0 blue HDI, rok 2015. Myslel jsem, ze to bude něco podobného jako u chlapu, pojistka, kabel atd. Ale v servise diagnostika ukazala chybu rele v ridici jednotce abs. Jednotku vyndali a poslali na opravu nekam do Opavy, kde to pry dělají. Ale tam zjistili, ze je tam toho nějak víc spalenyho a opravit nejde. Auto potřebuji, takze jsem ochotnej dat prachy za novou, ale ted dotaz.. Mechanik nevi, jestli se nova jednotka musi nejak kodovat podle stary nebo proste bude rovnou fungovat. Nemate s tim někdo zkušenosti? Dekuji predem za radu, jsem z toho docela spatnej... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty původní hodnoty by se daly načíst z jednotky zapojené v autě a musí mít funkční počítač. Mimo auto to asi nepůjde. Jet s tím nevím, ale asi by to byla kovbojka. Protože se tam musí zkalibrovat ještě několik věcí, které souvisí s bezpečností. Určitě by to měl dělat servis který je na to náležitě vybaven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...

Trochu toto téma oživím. Včera se mi přihodilo přesně totéž, co řešil matusko007. Při šlápnutí na brzdu na mě vyskákaly všechny možné hlášky o poruše ABS, ESP, parkovací brzdy atd. Při prohledávání fóra jsem narazil na toto vlákno, které naštěstí pomohlo. Pojistka 20A na akumulátoru byla tak zoxidovaná, že ani nešla vytáhnout. Při pokusech o její vytažení se odlomil jeden jazýček, který se mi ani při největší snaze nepodařilo vytáhnout. Udělal jsem proto takový provizorní bypass a chyba zmizela. Později ho nahradím držákem pojistky, aby ji bylo možné v případě potřeby vyměnit. Třeba to někomu pomůže.

Bypass pojistky.jpg

Upraveno uživatelem Mike407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...