Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1,4Hdi sklbnutie motora


jogi24

Recommended Posts

Zdravim Pani.

Chcel by som sa informovat ci nahodou niekto z vas neriesil podobnu zavadu ako ja.

Dnes sa mi stalo, ze pocas jazdy pod stalym plynom,zrazu cuklo motorom. Bolo to take trhnutie, ale nic viac.

Ziadna svietiaca kontrolka, a pod...

Uz sa mi to stalo v mnulosti asi 2x , a preto som auto pichol na diagnostiku.

Neviem, ci by mal nieco spolocne zo sklbnutim motora signal z brzdoveho pedal.

Niekde som cital, ze existuju 2 vypisy chych, jeden klasicky a druhy nazyvany ako dennik zavad... alebo ako sa to nazyva.

Mohol by mi niekto poradit kde by som ho nasiel?

DAKUJEM

novy dec 206.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by som bol rad, filter mam na plane menit spolu s olejom cca v marci.

Inak tankujem na Shell, a davam viff,tak myslim ze to nieje take zle.

Este som chcel slahnut do nafty tento cistic, vraj s nim maju dobre skusenosti hlavne TDIckari..

Co na to poviete vy?

 

stp-petrol-injector-cleaner-cistic-dieselovych-vstrekovacich-trysiek-3082.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,mě se to taky stává cca 5 krát za rok,většinou za studena. Na diag. v peugotu u Tichého nenašli nic. Pal. filtr měním pravidelně a stávalo se mi to když jsem právě bral u Shellu,teď beru na Molce. Zatím poslední půlrok je klid,a ten STP jsem taky zkusil a motor lépe táhne. Vif taky používám a lépe po nim motor startuje!!! Jo a v Peugotu mi technik pořádně vyčistil spínač a konektor plynového pedálu. Zkus a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze po predoslom sklbnuti s motorom mi zostala svietit kontrolka diagnostiky. Hned som to napichol na diag... a vysledok je snimac polohy klukovej hriadele.. Objednany, vymeneny, pockam cca tyzden, dva a zreferujem, ci pomohlo, alebo nie....

Este by som rad vedel od kompetentnych, na co je na spojkovom pedali elektricky spinac, takmer taky isty ako je na pedali brzdy.... Mal som predstavu, ze sa pouziva spinac na spojkovom pedali len na tempomat.

Alebo sa mylim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem to kolegovi na P807. Koupil si páčku na ebayi, namontoval, přijel ke mně, napích l jsem to na dia a povolil tempomat. Zkoušeli jsme to předtím bez páčky, nešlo to, takže musí být namontovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že u 1.4 HDI tempomat nepůjde povolit. Měl jsem na dia dvě auta s tímto motorem a ani u jednoho se tempo povolit nepodařilo. Jinak tempomat jde povolit i bez páčky, pokud se jedné o auto s COMem a ve správné konfiguraci.  Do COMu se páčka zacvakne. Páčka je pouze spínač, nemá žádnou elektroniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P807, na kterém jsem to dělal byl r.v.2002 VAN. Ale můžu zkusit svoji 3008, jenže nemám ani páčku, ani kabel ke spojce se spínačem. A navíc, tempomat jsem nevyužil ani na svém bývalém C8 3.0i V6 Exclusive. Takže, když to funguje, proč se v tom zbytečně šťourat. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat povolíš v BSI, v řídící jednotce motoru a pokud nemáš zapojenou páčku tak to samozřejmě nefunguje, ale je to nastaveno. Nemůžeš to ale ověřit. Já mám z toho důvodu páčku pro tempo pouze pro účely povolení. Nakonfiguruji tempo, vyzkoušíme, páčku si zase vezmu zpátky. Majitel auta si ji pak obstará, cvakne a jezdí s tempo. Co se týká tvojí 3008, tak myslím, že nemusíš vůbec nic dodělávat. Stačí povolit, dát páčku a mělo by to fungovat. Samozřejmě pokud řídící jednotka motoru tempomat podporuje, ale u tohoto auta by měla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 1. 2018 at 21:38, jogi24 napsal:

Mal som predstavu, ze sa pouziva spinac na spojkovom pedali len na tempomat.

pouziva sa na znizenie vstrekovacej davky paliva..pripadne sa zvysi predvstrik a hlavny sa vynecha...podla SW ecu...

v sucastnych autach sa tempomat spojkov nevypina , co je rozumne...radis prevodovy stupen podla stupania cesty 

a rychlost si tempomat drzi.... pri brzdeni samo ze vypne....

ked mas diag , zisti si , ci ti ecu vobec podporuje packu....

Upraveno uživatelem vladosr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...