Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bruntál a okolí obhlídka auta?


Charlie 1

Recommended Posts

Já vám nevím, ale to jste včera spadli z višně nebo jste se zapomněli v minulém století? Vždyť to, co popsal Myšut je snad to nejzákladnější a nejjednodušší, co při - nebo spíš před prověřováním auta můžete udělat. Sami, bez čehokoliv dalšího, bez hnutí zadkem, pouze na pár kliknutí. Něco takového by snad někdo, kdo se tváří, jak se vyzná v autech přeci měl mít nejmíň 10 let v malíku a ne na to čumět jak péro z gauče,  nebo k tomu mít rádobyvtipný kecy  :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak všichni chytří,co ještě musí vyrůst((nechci NASÍRAT)  .....,se laskavě obraťe na sbazar ,kde dotyčný inzeruje  paralerně od 27.12 ...kde jsou větší fotky ....

dodrbané sedačky , další inzerát je indukčka dohodou ,vysvícený pravý světlo ,levý je nový ,šlic na zadních levých dveří ,zadní lampy dodrbaný ...svítí abs takže některý čidlo v pr...podřený přední nárazník od obrubníku .....vyježděný auto před investicema se spojkou na výměnu ....nenapadá mě nic jinýho co by mohlo jinak cukat ....když má rampu i klapu náhradní.(.ale od vystudovaných mechaniků z oboru si nechám poradit samozřejmě....)

www.sbazar.cz/ales.davidek/detail/23409349-peugeot-406

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podívej ty chytrej :), co poznáš z fotky, jestli je zadek ťuklý jiným autem, nebo pevnou překážkou :mrk, prodávající může být třeba šupák z kraje rýmařova, ale jasně píše, že s cenou se dá hýbat, takže by šel níže, jenže ty jsi asi z těch, co by chtěli  za 15 tisíc pokud možno nové auto s plnou nádrží :D, že jo??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že se dá s cenou hýbat je celkem irelevantní, když se jedná o krám vhodný leda na roztřídění do sběrny. Tohle je typická ukázka "auta", u kterého nemá smysl uvažovat o nějakém dávání dohromady, ani kdyby bylo zadarmo. Paštika bez údržby dorvaná úplně do mrtě a prodávaná v okamžiku, kdy přestala fungovat. Z toho už bude jen noční můra, i když má někdo  dílů plnou stodolu. Ale kdo chce kam... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, myšut napsal:

 řídí to baba ..sedačka až vepředu tak výška 160 cm ,krátký nohy což se odráží na spojce  ,spolujezdec obr...zadní koncák

Mám 183 cm a řidičovu sedačku ve 406 jsem měl ve stejné úrovni jak je na fotce v odkazu bazos.cz. Sedačka až ve předu by byla pod volantem:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád ,že tu fungujete jako celek-kosmopolitní skupina,co se nedá rozházet pár slovama a sledujete jednotný ekonomický zájem a čas  jednotlivců, i celku jako klubu .

Není tu sice přímo napsáno ,tohle rozchodit nebo rozchlastat ,ale účel se tu rámcově splnil. Doba jse dál ,vyvíjí se a trochu se změnila,žel prodejci ne . někteří jsou přímí s plnou nádrží :  (http://www.citroen-club.cz/inzerat/prodam-za-10-000-kc-s-temer-plnou-nadrzi-mozno-21904)

někteří jsou přes prostředníky, někteří jsou leví ,tak to prostě  je . Neví ,ani jak sepsat kupní smlouvu a pak se diví,že za závazek musí ještě ručit .... .

zamknout ,dál nepitvat ,sehnat jinou 406 a lepšího prodejce

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tomto linku je vidět, jak ošemetné je jít někomu ,,obhlídnout'' auto do bazaru atd., jeden by ho za 15 snad doporučil, druhý dal do šrotu :), jeden si myslí, že za 15 tisíc by se dalo z toho udělat auto na lítání kolem komína, když mám doma druhé auto na ND, druhý by chtěl za 15 tisíc !! (prosím, uvědomte si, co je dneska 15 tisíc korun:)) asi auto s novým lakem (bo má podřený nárazník a dveře), novými př. i zad. světly (bo jsou vysvícené a dodrbané), bez jediné závady (auto je vyježděné a cuká), podle toho, že má nové gumy se hned odhaduje, že spodek je v perdeli celý :P, no prostě za 15 nějakou voňavku :roll

oddie nepřekvapil, za ty roky co jsem tu vím, že je žid :)--není to projev rasismu (bylo by psáno s velkým Ž), je to vlastnost člověka, který asi nakupuje za úplně jiné ceny než zbytek republiky, rád bych věděl, kolik bys za tu 406 chtěl ty, jako prodávající :myslim

a nakonec, všimněte si, že řešíme auto, které nikdo fyzicky neviděl, neprojel :D, a už máme tak diametrálně rozdílné názory :D

všem pěkný Nový rok :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych takovouhle 406 především neprodával, protože takhle dorvanej pelech by se mým provozem u mě nevyskytl, takže tahle otázka je zcela mimo mísu. Jinak i podstatně lepší auta jsem rozebíral na díly a posílal do likvidace. A právě díky tomu, že vím, co mi za ta léta prošlo rukama a hlavně co za typy si pro ty díly jezdilo a jaké vraky těmi díly polepovali, jsem získal velmi dobrý odhad na to, o čem má smysl uvažovat a o čem ne.

Úvaha "co bys chtěl za 15tis" je totálně zcestná. Ono zde nezáleží na částce, ale na tom, zda ten který konkrétní kousek má ještě nějakou perspektivu s tím zkoušet něco dělat. A to tenhle nemá už od prvního pohledu. Pokud je něco nepoučitelný a chce to zkoušet, prosím. Jak se dneska vybírají auta už Myšut nastínil, ale je to zjevně a doslovně házení perel sviním, jinde takovou službu výběru auta nabízejí za tisíce, tady se na konkrétními užitečnými tipy ošklebují, místo aby byli rádi, že se něčemu naučí, síla :roll Ono "kupodivu" se to zdaleka netýká jen vraků za 15tis, úplně stejná situace je v kategorii aut 10x dražších. Takže otázka skutečně nezní "co bys chtěl za  xx tis", ale "jak za xx tis najít kousek, kterým má smysl se vůbec zabývat".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se už do toho vložím i já jakožto jediný, kdo v tom jel. :D

Co se týče karoserie, tak zadní vrata najely do popelnice. Co se týče dalších neduhů, tak levý přední blatník je promáčknutý ale barva nepopraskaná. Pravé světlo je mléčné a to solidně, takže na výměnu. Motor je zechcaný od oleje, protože jim prý před dvěma nebo čtyřma (teď nevím přesně) vlivem mrazu praskla plastová spojka odvětrávání kliky u airboxu a chyběl vrchní kryt motoru. ABS svítí z důvodu vadného jednoho nebo více ABS kroužků. Auto samo o sobě nebrzdilo nějak extra na to, že byly v létě měněny komplet brzdy, ale taky je fakt, že porovnávat to s mojí 307mou není zase tak dobrý nápad. Jinak co se týče ještě motoru, tak ten neklepe (olej žere prý půl litru na 3000km) a vytáčet se nechal bez keců a na volnoběh neskákal, nebo jenom trošku když padaly otáčky a pak se srovnal, jinak ten motor mi přišel líný, ikdyž jsme seděli tři v kabině + měl v autě ještě sadu letních hliníků. Joo a samozřejmě check engine light a známá nic neříkající bez diagnostiky závada na palubáku a to antipollution fault. 

Komentovat to, že auto bylo vevnitř zprasené od bahna, budíž, bylo na to počasí, ale nenafoukat gumy a nechat pod 1.5 baru když jdu auto prodávat, to už bylo zajímavé jak to auto při jízdě krásně plavalo. 

Dále už mě asi nic nenapadá, možná že klima jede ale je prázdná a týpek to má v rodině jako čtvrté auto a jeho druhé, tak proto se toho zbavuje. Jo a spojka brala dobře kdyby náhodou byl problém, že je sedačka blíže než by měla být nebo já nevím co. :D

Dle mého názoru, za 16K kolik za to chtěl nakonec by to asi byla zajímavá koupě, ale prvotní servis a dát to nějak dohromady by stálo více jak pořizovačka.

 

PS:

@Charlie 1 se omlouvám, že jsem neprozvonil, ale robil jsem v práci od rána do večera tak nebyl čas vůbec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak (po mechanické stránce) co napsal KingSpade jsem to čekal,  ale hlavně mi chybí popis kastle ohledně koroze, přece jen je to 2002..., jinak když chtěl 16, dal by i za 14 vysázených na kapotu :), když v duchu přehodím lepší díly z toho bouraného auta (interier-sedadla, páté dveře, zad. světla,atd., atd.), zbyde mi koupit jedno př. světlo, vyměnit pár chujovin kolem motoru a umýt ho wapkou, nějaký kroužek ABS, no ať nežeru, ještě takových max.5 tisíc korun a jedu na polskou burzu dokoupit zbytek nějakých dílů, co se vždycky při takové opravě poškodí-polámou atd., tak mám za 20 tisíc auto, co by mohlo ty 4 roky odjezdit :myslim, protože mám ještě celé auto na ND

ale jak píšu, napřed zjistit hlavně stav kastle a samo diagnostiku motoru, brzd atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56 nechceš tam zajet 406 jsi měl taky tak víš kam kouknout:P

jde o tu kastli mechanický věci se dají jednoduše vyměnit....ono si nedělám iluze i auta za 40000Kč to nebude žádná hitparáda....

sam jsem měl svou 406 v cajku a chodila pěkně a kdybych ji chtěl prodat s kolama nikdo by za ni  60000Kč nedal i když na ní byly vymeněný věci za 35000Kč za poslední 2 roky,bylo to auto a sednou a jezdit,další 3-4 roky by bylo bez velkých investic:(

kdo má starý auto 12 let a víc v cajku a po velkým servisu auto podle mě neprodává,když stará paštika jezdí tak ji radší dojezdí a pak na sběrný dvůr,

oddie ma pravdu , 95% aut je před smrtí a prodávající ví že je to finanční časovaná bomba tak se toho radši zbaví za symbolickou cenu,neštastník kdo to koupi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie a myšut mají pravdu,aut je jak sraček a musí se vybírat něco co má smysl....

ptám se tedy"jak za xx tis najít kousek, kterým má smysl se vůbec zabývat"??a KDE:myslimpodle mě je to spíš o náhodě na něco takového narazit....nebo čekat zde na klubu jestli se něco objeví...?

tenhle prodejce taky asi čeká na kafku,nenafotil auto s poškozením vždy kus fota chybí,motor poblitej,nejde klima,dalkový centrál,auto je ze původem prý ze švýcarska ,ale servicebox ukazuje Francii,nejde šíbr to už taky hodně naznačuje ja se o to staral.....mléčná lampa na tech 170000km to nevypadá,když se podívám na sedana doma co má 165000 nebo moje co měla 220000km...ani to neukazuje proběh na STK za 4 roky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto musíš prohlédnout, rozhodnout se a koupit-nekoupit sám,:) jak píšu nahoře, druhý to udělat nemůže

dal jsem svůj názor na konkrétní auto, uměl bych z něho a toho Tvého vraku složit jedno auto za relativně pár korun (kdybych musel)

ano, oddie má pravdu v tom, že je aut jak sraček a musí se vybírat-- je přece jasné, že koupit auto staré 15 a více let a v dobrém stavu, které bude jezdit dalších 5 let bez investic je rovno zázraku, prostě je to tak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkal že je z Francie dotažené, proto taky čistopis VT. Co se rzi týče, tak v té tmě toho moc vidět nešlo ikdyž s baterkou se to prolezlo, jako viditelně žádné rezavé místo vidět nešlo, páté vrata byly stříkané, chybí zadní znak lva a odpadával vnitřní polstr. Co mě ale bylo divné byl ten motor, jako je mi jasné, že 85kW není bůh ví co, ale dneska jsme byli se mrknout na jednu v Jeseníku a ta měla 81kW a jela uplně jinak (rozuměj, jela o dost lépe). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...