Jump to content
chuck11

Oprava ořechu origo bezpečnostních šroubů

Recommended Posts

Stále se tu řeší ulomené válečky ořechu bezpečnostních šroubů,nebo jejich vymačkání - aby se nepoškodily šrouby.

Přikládám návod jak si válečky vyměnit a ořech opravit.

V mém případě se jednalo, že mi v  pneuservisu pelouškem urvali jeden z válečků.(viz.foto)

0.JPG

1.) Nejdříve si vyrobte nový dřík (váleček) pokud nemáte tuto možnost tak použijte a upravte např.ocelové válečky co jsou na poličky. Viz foto s rozměry (všechny rozměry jsou v milimetrech)

1.jpg

Super postup :super  U mě už byly KO dva ty válečky a bohužel jsem vhodný materiál na opravu neměl, navíc jeden šroub zůstal žvejknutý na autě, takže řešeno návštěvou autorizáku, viz mé vlákno. A teď už mám od Ježíška novou sadu, snad vydrží.

Ještě, že  tady kolem nás  ne. A už víc jak 10  let nevím v okolí  a po známých, že by o ně někdo přišel. A švagr když ještě  sloužil, tak taky když nezmizlo  auto, tak kola  prý  nepamatuje. Dělal vitele obvodu v Opočně. 

Taky bych tipoval podle vybrání na tom vnitřním kroužku, že to tak bude.

Jinak k těm krádežím: Známý "pražák" má manželku z Ostravy. Přijeli k nim na návštěvu na víkend tchán s tchýní asi rok starým Hyundajem a ráno měli auto na cihlách. Takže celý víkend nedělal nic jinýho, že sháněl kola a šrouby, aby náhodou nezůstali dýl. :D