Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka ? Smrad ? problém ?


tyjo

Recommended Posts

Zdravím všechny znalé, mám pro mě dost velký problém před vánoci, asi měsíc zpět, auto začlo vydávat od motoru zvuk, lehké pískání, jako kdyby prokluzoval klínový řemen, při přidání plynu to přestalo, zbystřil jsem, jezdil jsem dál, dnes manželka ráno odjela na nákup, vše v pořádku, pak přijela domů a odjela, přijela na křižovatku, zařadila a říkala, jako by jí zůstala spojka dole a tak jí trochu pomohla nahoru a ucitila dost silný zápach, auto hned  odstavila, přišel jsem něco cítím, prohlédl jsem vymačkal spojku, spojka jde sešlápnout lehce celkem a vypadá to že to i řadí, musím do servisu, otázka je zkusit do cca 3 km dojet nebo na odtahu, nerad bych aby mi shořelo celé auto :-( Ještě k tomu na plyn a jestli to opravdu může být spojka nebo by to mohlo být něco jiného, vizuálně v motoru vše v pořádku, rozvodový řemen, vše studené plyn nikde neuniká, olej také není nikde vidět, že by unikal nic :-(.

 

Máte někdo nějakou radu, nebo zkušenost, moc děkuji. Servisu se trochu bojím, on nemá každý s tímto autobusem zkušenost :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Spojka zůstala v záběru nebo v prokluzu? Mně když zůstala v záběru, tak jsem dojel do servisu na jedničku - startérem z místa.

:mad: a když jindy odešla táhla šaltrpáky, ale zůstala tam dvojka, tak pomocí spojky a bez řazení...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo hochu, ceka Te asi komplet spojka vc. dvohomotaku a loziska + jestli se tam nekdo snazil narvat kvalt silou moci tak asi i oprava razeni, to v lepsim pripade, v nejcernejsi variante i oprava kvaltkufru.:fnuk

A v pripade dvouhmotaku - jestli si auto chces nejakou dobu nechat -  doporucuju kvalitni znackovy dil!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
V 24. 5. 2018 at 15:46, Milan+ napsal:

U mě také spojka, bez jediného připomenutí. Má něco přes 60000km.

Tak spojka znovu,ale je vysloveně špatný pritlacak,dnes to dáme do kupy.

Takže lamela ,lozisko,pritlačák.

Rozhozená lamela na pritlačáku a je o 1cm venku oproti nové, vyhřáté to není. Takže výrobní vada. No po těch letech smolik s reklamací. Luk

 

IMG_20180524_151449.jpg

Upraveno uživatelem Péťa
Smazán obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mně zatím drží, a nechce se mi do toho, ale také dávána LUK rep set a nic moc. Rozjezdy na spojku prakticky nemožný, jakej to dělá bordel, při řazení si musím hrát se spojkou i plynem, jinak to dává slušný rány. Dávala se vidlička, lamela, ložisko a přitlačák. S původní spojkou bylo vše OK, ale odešlo ložisko, tak se to dělalo komplet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...