Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Topení málo topí


Mikis

Recommended Posts

Zravím, zdá se mi, že topení na mé 308 1.4 VTi málo topí a tak jsem se pustil do demontáže středové konzoly, abych zjistil zda není ucpaný radiátor. Bohužel radiátor je OK při zahřátí motoru na 90 stupňů jsou obě trubky k radiátoru stejně horké nedá se na nich udržet ruka. Když jsem zkoušel zda funguje klapka (jen tím, že jsem otáčel na studený a teplý vzduch) tak když jel ventilátor naplno se mi zdá, že na konci kdy má jít teplý vzduch tak průtok vzduchu zpomaluje, ale stále je to dobrý průvan.

Je tohle v pořádku má to tak být nebo je někde něco špatně?

Mám pro jistotu zkontrolovat klapku a pokud ano dá se k ní nějak dobře dostat, třeba ze strany spolujezdce tak abych nemusel demontovat radiátor (to se mi moc nechce když funguje)?

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím ucpáním myslíš, že přes něj neprojde vzduch? Jak by se tam nějaký bordel dostal když je na vstupu vzduchu kabinový filtr.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odstraněna citace těsně předchazejícího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš voda skrz něj neproudí jak by měla, nestačí ohřát proudící vzduch, co se týče vzduchu tak se přes radiátor průtok vzduchu sníží, ale jak pišeš že to fouká tak je to ok, potom snad ta klapka studený/teplý jedině.

A necituj přimo předchazející přispěvky, použij odpovědět, ne citovat!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale radiátor jsem kontroloval a teplota vstupní trubky je stejná jako teplota výstupní trubky, jak jsem psal hned na začátku proto mi to nějak nejde dohromady když horká voda přes radiátor proudí.

Na klapku bych se i podíval, ale potřeboval bych poradit kudy, abych nemusel demontovat celý radiátor a vypouštět vodu to se mi moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud je radiátor pruchozí jen z části tak trubky horký budou, ale jak začne přes radiátor proudit vzduch tak se voda nestihne vyměnovat a tím to topí málo nebo skoro vubec. Prostě by byl snížený průtok vody, za chodu ventilatoru a pruchodu vzduchu přes radiátor by měla potom být trubka na výstupu skoro studená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...