Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 1.6 16V cukání a padání otáček


Furthyx

Recommended Posts

Ahoj.

Mám zhruba rok 307 1.6 16V s cca 150 000 km. Od začátku mě trápí dvě věci. Na 2. a 3. rychlostní stupeň, někde mezi 1900 až 2500 otáček auto dost cuká. Především za studena a více je to znát po přeřazení na dvojku.
Další věc je, padání otáček na neutrálu. Respektive lítají nahoru a dolu. Chvíli se drží na 700-800, pak vyletí k 1200 a zase spadnou dolu. Toto dělá po celou dobu, kdy auto stojí a má zařazen neutrál. Někdy to spadne až tak, že auto chcípne. Při kolísání se hýbe klapka.

Diagnostika Bosh neukazuje nic. Mechanik si půjčil jiné auto a zkoušel prohazovat díly, ale nic nepomohlo. Vyměnila se škrtící klapka, snímač sání motoru, snímač otáček motoru a jsou nové gumičky sání.

Měl by někdo nápad co s tím?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám video. Zítra se přijde podívat jiný mechanik než doposud opravoval moje auto, tak třeba budu chytřejší.
Myslíte, že origo diagnostika by byla také o něco chytřejší?

Rozhodně zkusím ten snímač teploty.
Klapka byla prý kompletně vyzkoušena výměnou z fungujícího vozu.

U krokového motorku mi mechanikem bylo řečeno, že je součástí klapky a muselo by se to vyměnit jako jeden díl, což by se asi prý úplně nevyplatilo.

57750B32-F936-45B3-A7C1-F938F094C64B.MOV (zde video)

Upraveno uživatelem Furthyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...