Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Predni svetla, narazniky, podběhy P307


BuntaFujiwara

Recommended Posts

Zdravím všechny na fóru,

Na jaře se chystám udělat velký servis svojí 307čky a to včetně plastů atd. Chci nechat vyměnit rozvody, olej, filtry a tak dál včetně předních světel, předního nárazníku a podběhů. 

Takže ohledně plastů se chci vás všech tady zeptat. Mám model z roku 2001 a hrozně se mi líbí pofaceliftový přední nárazník. Pasuje ten po fl na starší model? Popřípadě jestli s tím nebudou problémy jako např. Zapsání do tp.. A ještě druhý dotaz a to ohledně cen dílů které chci vyměnit. Jsem chudý student a vyžívám tak max z brigád :D poradil by jste tedy někdo stránku s levnými díly?

Předem všem děkuji za odpovědi a rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevyměňuj věci zbytečně. 307 má svoje roky a svůj design, ber to jako hotovou věc.

Nárazník, blatníky nevyměňuj, škoda peněz.

Světla jedině pokud jsou zašlá, ale v tom případě kup aspoň průměrnou kvalitu. Naposledy jsem koupil do 307 nejlevnější a svítí pánubohu do oken, ten kužel má nesprávný tvar. Syn koupil do 307 ty dražší a je spokojen.

A teď to nejdůležitější: peníze si schovávej na opravdu důležité věci, jako brzdy, řízení, ano i rozvody, oleje, filtry.

Možná máš problém s navijákem, o tom je tady vlákno. Možná páčka blinkrů, taky existují řešení.

Tak hodně štěstí, a ještě jednou - rozlišuj věci podstatné od nepodstatných.

PS: podběhy - to jsou ta plastová nadkolí, nebo máš na mysli prahy?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, P607Olda napsal:

Nevyměňuj věci zbytečně. 307 má svoje roky a svůj design, ber to jako hotovou věc.

Nárazník, blatníky nevyměňuj, škoda peněz.

Světla jedině pokud jsou zašlá, ale v tom případě kup aspoň průměrnou kvalitu. Naposledy jsem koupil do 307 nejlevnější a svítí pánubohu do oken, ten kužel má nesprávný tvar. Syn koupil do 307 ty dražší a je spokojen.

A teď to nejdůležitější: peníze si schovávej na opravdu důležité věci, jako brzdy, řízení, ano i rozvody, oleje, filtry.

Možná máš problém s navijákem, o tom je tady vlákno. Možná páčka blinkrů, taky existují řešení.

Tak hodně štěstí, a ještě jednou - rozlišuj věci podstatné od nepodstatných.

PS: podběhy - to jsou ta plastová nadkolí, nebo máš na mysli prahy?

Dobrá tedy, na kosmetiku teda kašlu, ty světla, no musim je vyměnit jelikož při jízdě blikají (ulomené plastové držáky) a taky na nich mam problém s blinkry. 

Podběhy tu beru jako to plastové podkolí, mam ho děravé.  A ještě když jsem u toho, vyplatí se koupit spodní kryt motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadkolí - záleží, kolik máš peněz, to co není vidět, lze zdrátovat, slepit (taky jsem byl student a měl auto). Aspoň si nacvičíš svařování plastů horkovzdušnou pistolí - plasty musí být stejného druhu.

Benzinové 307 jezdí běžně bez spodního krytu motoru. Letos nám dokonce prodali nového Partnera HDi bez krytu motoru, prý v normální výbavě není. Takže než toto, tak raději ty brzdy, kotouče, ložiska. Peníze si zatím šetři, ono se něco vysmolí, tak abys měl.

Světla - to záleží, co je tam ulomené. Hodně se dá opravit.

Blinkry - je problém s paticí žárovky? Řeší se propájením kablíkem od objímky až za konektor.

Pokud je problém páčka?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dobrá světla si připrav tak do 6000, za obě a v rozumné kvalitě. Popřemýšlej ještě nad opravou, lepením. Pokud jinak svítí dobře, tzn nejsou zažloutlá.

Patice ven půjde, snaž se. Nastříkej to nějakým uvolňovačem (ale pozor na zamaštění paraboly), anebo aspoň vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty pacičky se dají opravit.. nedávno jsem si to dělal na svém autě... sice světlo muselo ven ale během chvíle to bylo hotový. patice se dají taky vyměnit :) 

já měnil světla z důvodu že sem je měl tak zašlí že už ani rozleštění by nepomohlo pořádně a stejně to není na furt. Myslím že kupovat nová světla jen kvůli tomuhle se ti opravdu nevyplatí 

 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...