Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.9Tdi Nestartuje


Michal.21211

Recommended Posts

Tyhle motory chytaly blbě už když byla jedna žhavička špatná . Není nic jednoduššího , než z nich odpojit kabely a jednu po druhý vyzkoušet , když je nechceš měnit zbytečně , ale jestli nevíš , jak tam jsou dlouho , tak bych je stejně vyměnil všechny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta vůle je tam kupodivu proto, že jsou různé tepelné roztažnosti, tak aby se za všech okolností zajistilo, aby se ventil dovíral. Takže pokud máš vůle příliš malé, snadno se stane, že za vyššíí teploty ventil tak tak dovírá, ale kolem nuly či pod nulou už ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dnes ráno stejný problém, vyměnil jsem odpoledne žhavky a moc to nepomohlo. Ještě bych zítra zkusil ty vůle, ale bojím se, že to bude nakonec něco jinýho, protože do včera to napodruhý většinou chytlo, ale dnes až asi po 15. startování a vůbec to nešlo do otáček. Po chycení všech válců to jelo normálně, ale jak to vystydne tak nechytá.

Oddie, jak přesně se nastaví ty vůle? Je na vahadle stavěcí šroub jako třeba u Favorita? Díky.

Aha, tak koukám, že jsou tam podložky a zatím jsem nenašel kde by se daly sehnat.

Upraveno uživatelem Sagic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2018 at 21:06, Sagic napsal:

Dnes ráno stejný problém, vyměnil jsem odpoledne žhavky a moc to nepomohlo. Ještě bych zítra zkusil ty vůle, ale bojím se, že to bude nakonec něco jinýho, protože do včera to napodruhý většinou chytlo, ale dnes až asi po 15. startování a vůbec to nešlo do otáček. Po chycení všech válců to jelo normálně, ale jak to vystydne tak nechytá.

Oddie, jak přesně se nastaví ty vůle? Je na vahadle stavěcí šroub jako třeba u Favorita? Díky.

Aha, tak koukám, že jsou tam podložky a zatím jsem nenašel kde by se daly sehnat.

Mně nakonec pomohli vyměněnit svíčky ještě mně napadlo jestli nemáš bordel v sítku v nádrži možná to je blbost nevím no 

Upraveno uživatelem Michal.21211
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VID_20180203_093001.avi

Tak od soboty to startuje dobře, dnes ráno -10 a chytlo to napoprvé. Nové žhaviče tedy nakonec pomohly.

Chod na studeno je hodně špatný, dost se to hádá a motor se škube. Za autem oblaka kouře, bílo šedý, štiplavý, takže nespálená nafta??? Taky je vidět v hadičce od palivového filtru do čerpadla dost vzduchových bublin :(

Po zahřátí je chod celkem dobrý, kouř zmizí.

K vůli ventilů jsem se zatím nedostal, snad až se trochu oteplí. Zkoušel jsem obvolat 2 servisy a nikde se jim do ventilů nechce, prý na těhle starých motorech se to nedělá, no prostě nechtějí, takže si s tím budu muset poradit sám. Jen stále nevím, kde sehnat ty podložky, na e-shopu autokelly jsem to nenašel.

 

 

 

Upraveno uživatelem Sagic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...