Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Esperovo Renault R11 certifikovaný veterán


Guest Espero

Recommended Posts

Mluvil jsem s tím Tyllem, sehnat už to také nejsou schoppní, ale jsou schopní to vyrobit na zakázku za cenu 15 až 30 tisíc, cenu stanoví až jak to uvidí. Takže určitě pod 15 tisíc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Asi budu mít zítra vyřešen problém s výfukem. Byla mi doporučena jednou výfukářskou firmou v Praze 5 jiná firma v Praze 9 na starém Proseku, jmenuje se SPEI, která by mohla problém vyřešit. Včera jsem jim volal a dneska tam předal auto do opravy. Tahle firma běžně spravuje i veterány a má mohutné sklady dílů na staré vozy, které zásobuje ještě před ukončením výroby těch dílů Takže výsledek je ten, že jeden hrnec výfku mají originál a ten druhý bude upravený z vozu Renault R9 phase II, což je stejné auto jako R 11, akorát že sedan. Budou muset jen prý upravit trubky mezi těmi dvěma tlumiči na délku (zkrátit). Mělo by to být hotové zítra a cena bude na dnešní poměry téměř lidová. Včetně montáže by to mělo stát, pokud se nic nikde dalšího nevyvrbí včetně nových trubkových spojek, gum i práce 5 129,- Kč.

Proto jsem je požádal o zjištění, jestli mají na skladě nebo budou schopni sehnat ještě 4 hranatá přední světla, zadní spoiler, lišty střešní a prahové a průchodku u pravého zpětného zrcátka. S tím, že to nehoří, termín třeba až na jaře 2020 a jestli se jim to povede (moc ale nedoufám), budu mít konečně veterána jako z fabriky.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Členem Peugeot clubu nejsem, vlastně už nejsem členem žádného klubu. Sám jsem si svým vlastním klubem bez stanov a příspěvků o počtu členů 1. Asi to budu muset zaplati plnou sazbou. Já o té firmě vůbec nevěděl do minulého čtvrtku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opraveno, výfuk nejen "jako" nový. Záruka 2 roky a stálo to nakonec o 14 Kč méně, než jsem psal. Horší je to s těmi ostatními díly, nejsou a nebudou. Takže shánět jen po bazarech, vrakovištích a burzách. Většina vrakovišť má ale vozy od r. 1990. Měl jsem kliku. Dnes mi řekli, že ten střední hrnec na R 11 měli úplně poslední a další nebudou, těch zadních ještě několik mají, ale ne už moc. To byly hrnce z R 9, které pro potřeby montáže na R 11 musely být upraveny, zkrácena trubka před středním dílem. Auto má úplně jiný zvuk, motor skoro neslyšet a řekl bych, že i o něco lépe motoricky jede. Jednou jsem měl zcela výjimečně kliku. Dám sem inzerát na ty díly, náhoda je blbec, třeba to přečte někdo, kdo ten vehikl měl a válí se mu to na půdě.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další  problémek za mnou, v TP u R 11 mám zapsané jen kola 4,5 x 13 a auto mám na orezlých původních 36 let starých plecháčích. Ty jsem zatím nechal být a neřešil je. Je to ze Švýcarska a nějaká úřednice před 28 lety, když přepisovala švýcarský TP na český byla líná opsat všechno. Věděl jsem ale, že tam dávali v lepších výbavách origo litá kola 5,5 x 13 a loni jsem na podzim koupil tyhle originální kola po repasi, vypadají jako nová a docela levně. Protože jsem kvůli výfuku stejně nemohl jezdit, nechal jsem je ležet a před asi 14 dny jsem oslovi Renault ČR s dotazem, jestli opravdu tam pasují ta kola 5,5 x 13 a jestli je můžu dát zapsat do TP. Oni mi poslali dopis, že ano a připsali i rozměr pneu (175/70 R13) včetně rychlostního písmene (S), takže dopis vezmu, zajdu na dopravní úřad a nechám ten alternativní rozměr zapsat do TP za 50 Kč. No a pak koupím nové pneu, (francouzské Klébér,  aby to bylo stylové, za asi 4 400 Kč celkem) a na jaře veteránka osvěžím efektními originálními disky a novými gumami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nepovedlo, v Praze mají zřízenou funkci tzv. "magistrátních techniků", kteří tyhle změny do TPi dělají a jsou přifaření k STK na Bohdalci nebo ve Vysočanech. Byl jsem ve Vysočanech. Arogantní nepříjemné chování nadlidí, kteří mají si ce ne sice moc ale aspoň trošku "moc" nad jinými. Bez podravu, chování jak řeznický pes zjevně nevzdělaného člověka se 3 zlatými řetězy na krku. A takovou pakáž si platíme z daní.

A výsledek? Prý je to nezajímá, udělají zápis jen tehdy, když to Renault ČR vloží jako oficiální dokument s razítkem a podpisem do nějakého systému CIS na Ministerstvu dopravy. To se musí vztahovat konkrétně k mému vozu a VIN, ne obecně k typu a veruzi vozidla. Že se tím napravuje chyba, kterou dělal stejný magistrát před léty je nezajímalo, spis je prý skartován. Prý to tak dělají několik měsíců, protže lidi prý podváděli a chtěli podvodné změny v TP. Takže mi nezbývá, než na importéra znovu s prosíkem..... 2,5 hodiny času zmarněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renault ČR se ozval, prý rozměry co mám v TP byly zakázány a že mi úřední potvrzení o aktuálním rozměru udělá a pošle za 4,5 tisíce Kč. Zkusím to ještě jednou na úřadu jen na základě té korespondence, ne v Praze, ale v Berouně. Tam o městských technicích se nemluví. Nejhorší je, že to možná budu muset vypláznout za tu změnu v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co myslíš tím ZTP? Zvlášť tělsně postižený?  To by asi neprošlo.

Ne jde o to, že v techničáku mám rozměry, které Renault zrušil u daného typu a buď nahradil (u mého) anebo ponechal jako jediný možny (u dalších verzí), v mém případě je úplně rozměr jiný. Dekra s tím nemá co dělat, když namontuju na to auto jiné disky v aktuálně platném rozměru dle Renault, a nebudu ho mít v techničáku, pak mě na STK vyrazí. Já to nemám na veteránských číslech, protože je to nepohodlné, i když na nich by to možná prošlo. Mohl bych jezdit jen na veteránské akce a musel bych o všech jízdách vést evidenci a dokazovat, že vůz nepoužívám jinak.

Minulý víkend jsem s tím vyrazli na Zličín k Tesku něco kopupit a překvapilo mě, kolem toho auta bylo docela srocování lidí, co vzpomínali na dětství s tím autem. Kluk seděl vevnitř a byl z toho naštvaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Espero Vezmu to popořadě.

Ztp v tomto případě není postižený, ale katalog VŠECH v Evropě schválených a do provozu homologovaných vozidel. Každá varianta s každým motorem, každou převodovkou a každou karoserii má v tom ZTP svojí kartu a třeba při dovozu se musí každé auto s nějakou kartou ztotožnit a to na základě prvních znaků v čísle VIN. Pak je to i uvedeno v TP, jaké číslo ztp to dostalo. Pokud na to karta neexistuje (např. auta z USA,Japonska,Dubaje), musí to na oficiálního dovozce, aby dal popis vč. vyjímek nebo na výzkumák, pokud dovozce vyjímky neudělí. Ale taky paradoxně pokud třeba i něco z USA jde ztotožnit se ZTP, tak se s tím nic dalšího řešit nemusí, já to často využíval u HD. A s tímto katalogem pracují na každé STK a každém ůřadě.

DEKRA s tím může mít co dělat v tom, že jakožto zkušebna může ony vyjímky taky udělit nebo to můžou mít někde v nějaké databázi. Ale nic u nich není zadarmo.

EDIT: to číslo schválení ZTP je na druhé straně velkého techničáku hned jako úplně první údaj. No a v té kartě ZTP jsou většínou všechny rozměry kol napsány.

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže já mám auťák ze Švýcarska přivezený někdy v r. 1991 a žádné schválení v novém techničáku po dovozu není, takže by se to muselo udělat individuálně pro můj konkrétní vůz. Moje verze se prodávala jen ve Švýcarsku a Německu. Jinde ve světě ne.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Espero a proto ti radím zajít na normálnější STK a požádat, ať se tvé auto pokusí "ztotožnit se ZTP". A pokud bude existovat odpovídající karta, tak ti pak ty kola na úřadě dopíšou. Právě tím, že se to kdysi dělalo takto "na divoko", tak mnoho údajů v TP je neúplných nebo blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkusit to můžu, ale ještě před tím zajdu na úřad s tou korespondencí znovu, ale u nás v Berouně. Tam zatím nevím, že by měli "městské techniky" a zkusím, jestli to tetka u přepážky spolkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Espero napsal:

Co myslíš tím ZTP? Zvlášť tělsně postižený?  To by asi neprošlo.

Ne jde o to, že v techničáku mám rozměry, které Renault zrušil u daného typu a buď nahradil (u mého) anebo ponechal jako jediný možny (u dalších verzí), v mém případě je úplně rozměr jiný. Dekra s tím nemá co dělat, když namontuju na to auto jiné disky v aktuálně platném rozměru dle Renault, a nebudu ho mít v techničáku, pak mě na STK vyrazí. Já to nemám na veteránských číslech, protože je to nepohodlné, i když na nich by to možná prošlo. Mohl bych jezdit jen na veteránské akce a musel bych o všech jízdách vést evidenci a dokazovat, že vůz nepoužívám jinak.

Minulý víkend jsem s tím vyrazli na Zličín k Tesku něco kopupit a překvapilo mě, kolem toho auta bylo docela srocování lidí, co vzpomínali na dětství s tím autem. Kluk seděl vevnitř a byl z toho naštvaný.

A to Ti říkal kdo, nesmí se s tím podnikat a jezdit se může   ne 365 dní ale jen 364 dní v roce. Toť vše. Nesmíš z toho být tak vyděšený 😱 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...