Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přesčasová práce a zákoník práce


Vena garážmistr

Recommended Posts

Před hodinou, oddie napsal:

To měl bejt asi vtip, viď?

Pro Pražáka zní 30.000 hrubého za 300h práce v roce 2018 dost drsně, co ? Pamatuju když jsem tohle bral za 40h týdně ... A byly to pro mě tehdy slušný peníze. Dnes už bych za to asi ráno nevstal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ozzy56 napsal:

jsou to už lidi ,,nové doby'' :)--mají sice všechno, to jo, ale na dluh...,oni už vlastně musejí tak makat, aby si udrželi svůj standard, a že to dlouho nevydrží, že příjde i stáří atd., na to nechtějí slyšet

To je spíš koloběh života. Když jsem začal pracovat, tak bych taky měl raději víc peněz v ruce, než ve zdravotním a sociálním. 

 

A 30 000 za 300 hodin měsíčně je docela málo myslím v celé ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to určitě je, ale třeba na bruntálsku, krnovsku dělají lidi za 12 čistého a jsou rádi, že mají vůbec práci..., tak jako kdysi dojížděli na ostravsko za prací z okolí čadce-žilina-slovensko, tak nyní jezdí z širokého okolí ostravska--vítkov-bruntál-krnov, což musí být třeba pro mladé rodiny super :(,když děcka vidí tátu jen o víkendu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, StibTo napsal:

Pro Pražáka zní 30.000 hrubého za 300h práce v roce 2018 dost drsně, co ? Pamatuju když jsem tohle bral za 40h týdně ... A byly to pro mě tehdy slušný peníze. Dnes už bych za to asi ráno nevstal ...

On tuším psal o čistém, ale to je asi fuk... Já si i dovedu představit dělat tady za 30 čistého. Tak za dva dny v týdnu a zbytek volno. Do toho bych asi šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+  pravdu mas s tema detma, ale i tak nevidim, proc bych mel v praci travit prescasy. Obcas jako jo, kdyz je neco vyjimecnyho jako treba dodelat nejaky vyberko  pro fakt velkou firmu apod. ale jinak ani nahodou......

Pro ostatni: jo klidne si honte pindiky a ega :D, myslim si, ze bez lidi, co berou daleko mene, byste se kolikrat ani nenazrali :D. Bohuzel je to trh a ten udava.... ale bez skladniku, ridicu, pokladnich, ruznych doplnovacu zbozi, a vlastne i tech lidi co pracuji v tovarnach, kde ty veci vznikaj nebo se jen bali, se dnesni konzumni svet neobejde, a ti by za 30 hrubeho jeste hodne radi vstavali :D. Ja si vzdy rikam...........vzpomen si na toho blbeho traktoristu, jak se ti behem vteriny zmenil na 2 roky svet...... v realu na 4 roky

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky dělal za mnohem míň, ale problém je v těch 300 hodinách při takhle zodpovědně práci. Aktuálně řešíme kolektivní smlouvu i u nás v práci a naprostá většina zaměstnanců má mnohem méně než zmíněných 30 000, ale taky to není za 300hodin a individuální zodpovědnost jednotlivých lidí je většinou mnohem menší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, oddie napsal:

On tuším psal o čistém, ale to je asi fuk... Já si i dovedu představit dělat tady za 30 čistého. Tak za dva dny v týdnu a zbytek volno. Do toho bych asi šel.

No hele i kdyby v čistém vychází to přesně na stovku za hodinu a za to by tady nedělali už ani úkáčka na stavbě, řešilo se to mmj tady dříve v tom vlákně ... Na druhou stranu pokud si dělňas něbo uklízečka řekne o 200+ "na ruku" na hodinu to mi taky přijde (z druhé strany) lehce přetažený ... Za nekvalifikovanou práci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ozzy56 napsal:

jsou to už lidi ,,nové doby'' :)--mají sice všechno, to jo, ale na dluh...,oni už vlastně musejí tak makat, aby si udrželi svůj standard, a že to dlouho nevydrží, že příjde i stáří atd., na to nechtějí slyšet

V tomhle hodně oceňuji a samozřejmě využívám institut "příspěvku zaměstnavatele na penzijko" - bohužel či bohudík OSVČ si na tohle musí myslet sami, uvědomit si, že daňové výhody v praxi znamenají, že je vhodné (nutné) si sám "vzít od huby" měsíčně více a prostě si to na penzijní připojištění poslat ... Pokud to tak nedělají dopadne to jak píše oddie - až je to dožene, bude už pozdě :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Milan+ napsal:

Tak Praha by asi neměl být problém přinést za čistý hodiny 30000 čistá ruka,podle toho co tu kde kdo píše že za 200 na hod dělá i uklízečka.

Napíšu to úplně natvrdo, pro představu - ale pozor, řeč je o práci v administrativě (kanclkrysa) pro mezinárodní firmu, neporovnávat např. s CZ státním sektorem. Ve firmě odkud jsem teď v prosinci odcházel se hrubý měsíční plat ve vedlejším oddělení se kterým jsem úzce spolupracoval - "účtárně" (párování plateb, kontaktování kontaktování koncových zákazníků mimo ČR, takže samozřejmě v cizích jazycích) pohyboval mezi 35.000 a 40.000 hrubého. A z toho co jsem pochopil díky situaci na trhu práce a hlavně v dobrém slova smyslu extrémně nízké nezaměstnanosti za tohle teď firmy platí i více ...

PS.: úvazek 8h denně = 170-180h měsíčně, případné přesčasy během např. měsíční účetní uzávěrky propláceny dle zákona

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna sociální "pojištění", což není vůbec nic jiného než sprostá daň a žádné pojištění, bych si neplatil ani korunu, kdybych nemusel. Jako zaměstnanec se tomu bohužel ale nevyhnu. Ad a) za těch víc než 20 let, co by se mě důchodový věk mohl týkat, už dávno žádný takový systém jako je tu dnes nebude, a ad b) se dokážu zajistit sám mnohem lépe než stát dávající almužnu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já píšu o penzijním připojištění, tedy nespoléhání se na stát a to, že někdy od státu vůbec uvidím nějaký důchod ;) O tom, že by si i tak měl člověk ještě "odlévat" prachy na budoucnost někam bokem ani nemluvě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, oddie napsal:

Zrovna sociální "pojištění", což není vůbec nic jiného než sprostá daň a žádné pojištění, bych si neplatil ani korunu, kdybych nemusel. Jako zaměstnanec se tomu bohužel ale nevyhnu. Ad a) za těch víc než 20 let, co by se mě důchodový věk mohl týkat, už dávno žádný takový systém jako je tu dnes nebude, a ad b) se dokážu zajistit sám mnohem lépe než stát dávající almužnu. 

Když je člověk zdravý,tak nad nějakým pojištěním nepřemýšlí,ale myslím,že každý tady je méžná rád za tenhle solidární systém pojistek,kvůli zdraví se i majetky prodávaly. A může to u kohokoliv  přijít ze dne na den.

Vždyt mužeš jit jako osoba OSVČ a platit si minimum. Taky jsem to v nějakých  šestadvaceti na pár let podstoupil,dneska bych do toho nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Scratch napsal:

@Milan+  pravdu mas s tema detma, ale i tak nevidim, proc bych mel v praci travit prescasy. Obcas jako jo, kdyz je neco vyjimecnyho jako treba dodelat nejaky vyberko  pro fakt velkou firmu apod. ale jinak ani nahodou......

Pro ostatni: jo klidne si honte pindiky a ega :D, myslim si, ze bez lidi, co berou daleko mene, byste se kolikrat ani nenazrali :D. Bohuzel je to trh a ten udava.... ale bez skladniku, ridicu, pokladnich, ruznych doplnovacu zbozi, a vlastne i tech lidi co pracuji v tovarnach, kde ty veci vznikaj nebo se jen bali, se dnesni konzumni svet neobejde, a ti by za 30 hrubeho jeste hodne radi vstavali :D. Ja si vzdy rikam...........vzpomen si na toho blbeho traktoristu, jak se ti behem vteriny zmenil na 2 roky svet...... v realu na 4 roky

Hezky jsi to napsal s těmi pindíky:papa

Když jsem byl mladej,tak jsem nějakej ten přesčas udělal taky,než byly holky,aby se člověk zařidil a bylo bydlení,nechtěl jsem stěhovat do bytu nábytek třebas po rodičích atd. Takže vše nové,ale tenkrát to byla malina a ještě jsi dostal novomanželskou půjčku na cca 1% myslím. Na každé děcko z toho byl odečet ,tak v reálu byla bezuročná. Ale ta porevoluční doba byla ještě taková,že k příjmům byl nábytek drahý,viceméně celkově to bylo dražší,dneska za výplatu koupíš televizi a ještě zbyde na lednici a pračku a jako bonus k tomu dostaneš mikrovlnku.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to už dneska mladí ani nechápou, že byla doba, kdy se za bar. televizi musel dát půlroční plat (moje první stála 14 300 Kčs, měsíční plat byl cca 2500 Kčs čistého) :mrk, o cenách nábytku a spotřebního zboží nemluvě

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

to už dneska mladí ani nechápou, že byla doba, kdy se za bar. televizi musel dát půlroční plat (moje první stála 14 300 Kčs, měsíční plat byl cca 2500 Kčs čistého) :mrk, o cenách nábytku a spotřebního zboží nemluvě

V roce 90 jsem z novomanželky kupoval tohle,byt už byl komplet zařízen,první česká stereo s TXT,cca 19000kč,roku 99 šla do světa za 6000

http://www.pajka.info/t0006-tesla-televizor-4428a-color-428-stereo-txt-teletext.php

 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem ji měl, jojo, stála 25 tisíc, úhlopříčka 72cm, vážila 51 kg :mrk, přenášet ji museli dva chlapi, pak byla na chatě a nakonec jsem ji dal do sběrného dvora--ti chlapi ji nechtěli ani do boudy, že prý tam mají už s plochou obrazovkou :D

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...