Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přesčasová práce a zákoník práce


Vena garážmistr

Recommended Posts

před 25 minutami, Péťa napsal:

Navíc placených ;) U nás bylo doteď v podstatě povinných 150 hodin zadarmo.

Ale také jste nadstandardně zaplaceni, nemocenská  od prvního dne. Švagr když sloužil, tak si nestěžoval. A dnes s vysluhou  už vůbec. :D Tři měsíce a více z roku je na Karpathos s prknem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda Milane, nyní mě nic nenutí jezdit domů dříve. Nicméně v jednom měsíci jsem měl asi 70 hodin navíc ... to už jsem byl dost utahaný. Letos ale ty přesčasy omezím, nestojí to za to. Pak je to jenom o práci, bez volného času.

Já mám tu výhodu, že mě nikdo nenutí dělat přesčasy, je to jenom má dobrá vůle a chuť pracovat. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlatý doby, když jsem měl přesčasy, vybíral jsem si za ně místo peněz náhradní volno :)

Kdyby to šlo, klidně si dám třeba 3x12h, pak půlden a zbytek volno... ale na to bych musel změnit působiště. Tady se bohužel ani neplacený volno nedává. Holt všude je něco plus a něco mínus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, MilanF1 napsal:

To je pravda Milane, nyní mě nic nenutí jezdit domů dříve. Nicméně v jednom měsíci jsem měl asi 70 hodin navíc ... to už jsem byl dost utahaný. Letos ale ty přesčasy omezím, nestojí to za to. Pak je to jenom o práci, bez volného času.

Já mám tu výhodu, že mě nikdo nenutí dělat přesčasy, je to jenom má dobrá vůle a chuť pracovat. :) 

Jak  nic, se netěšíš  ke Kitty?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, MilanF1 napsal:

Jenom 188 hodin? Já to nepočítám, ale mám okolo 300 hodin, možná víc a těžkou hlavu si z toho nedělám. :D

No každej z nás má jiný priority. Taky bývávalo že jsem za měsíc udělal 220 hod.  u DP a 80-100 jsem odjezdil ještě na vedlejšce. Ale bylo to jak já říkám před 30 kily a 10 roky.  A jak jsem někde výše psal není vůbec žádná frajeřina donést domů 30 litrů za 300 hod. měsíčně ale pořádná frajeřina je ty prachy donést za normální hodiny.  Jasně když to vezmu v průměru tak je to nějakých 18 hod. měsíčně což jsou dvě šichty. Ale vstaň dvakrát navíc  ráno ve 2,30 a ve 3 vypadni z baráku a domů se vrať okolo 16 nebo i později.  Tak co Ti zbývá z toho dne něco málo spíš hodně málo zvládneš udělat v létě pak si sedneš k večeři pustíš si k tomu večerníček a jdeš do hajan protože ráno zase 2,30 budíček.   Ano je mi jasný že mě nikdo nenutí tu práci dělat že jsem si ji vybral sám ale je to zabíračka normálně natož takhle když máš rok odpracovanej na konci listopadu. Když to vezmeš za deset roků dohromady tak uděláš fakticky jedenáct.  Za posledních 6 měsíců na výpravně 3x vyselo parte jednomu bylo přes 70 jednomu skoro 60 a tomu poslednímu   48 roků po něm zůstali snad dvě děti ve školním věku. A žádnej z nich nebyl nějak nemocnej myslím že by se dlouhodobě s něčím léčil ten poslední dělal na centrálním dispečinku v sobotu jezdil vedlejšku u nás s busem v neděli vedlejška s tramvají a v pondělí večer byl na prkně z ničeho nic. Pár dní před vánocema pak si říkáš ku.va má to cenu se honit jako magor nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Péťa napsal:

Navíc placených ;) U nás bylo doteď v podstatě povinných 150 hodin zadarmo.

Jasně ale vezmi si režim v jakém se dělá ve služebním poměru, vezmi to že co vím tak máte 6 týdnů dovolené máte nárok na různá studijní volna atd. A pak je tady ta vidina výsluhy i když to taky není žádnej šlágr ale je to něco co spoustu lidí v tom služebním poměru dokáže udržet protože když odslouží to co je třeba a pak odejde a najde si jinou práci a tam má řekněme standartní podmínky a k tomu výsluhu tak si může dovolit věci jaké si normální pracující dovolit nemůže. Ano vím že je to vykoupené spoustou omezujících věcí v době kdy jsi v aktivní službě a co si budeme říkat ten služební příjem není žádná hitparáda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Vena garážmistr napsal:

...  A jak jsem někde výše psal není vůbec žádná frajeřina donést domů 30 litrů za 300 hod. měsíčně ale pořádná frajeřina je ty prachy donést za normální hodiny.  ...

To měl bejt asi vtip, viď?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když jsem začínal a jezdil jsem kamionem pro penny market tak jsem taky dělával mraky hodin měsíčně.  Ale ráno ve 3 jsem naložil někdy okolo 10 jsem byl zpět z první fůry a okolo 13 jsem startoval na druhou fůru ze které jsem se vrátil kolem 20 . Byl to záhul ale víceméně pokud jsem dokázal dodržet čas příjezdu na prodejnu tak si mě nikdo nevšímal a když jsem se cestou z prodejny na pumpě zastavil a dal si dvě hodiny uoško nikdo se nad tím nepozastavil. V tý době jsme na rozvozech pro řetězce vydělávali většinou stejný nebo i lepší prachy než kluci na MKD. A jezdil jsem od Po do Pá , 1x So za měsíc. Ale bylo mi 22 roků práce mě neskutečně bavila a byl jinej provoz když jsem ráno ve 3 vyjížděl tak jsem profrčel prahou a potkal jsem pár auťáků většinou od konkurenčních řetězců . Dnes když jedu okolo 3 do práce tak potkávám spousty kamionů, náklaďáků ale i osobáků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ozzy56 napsal:

mno, říkají, že to mají na ruku, takže čistého...

A přiznají kolik si platí soc a zdráv. Kolik pak budou mít na důchod. Pak když dojde na lámání chleba to leze na povrch.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ozzy56 napsal:

platí si jen to nutné minimum--nemocenskou ani dovolenou si v podstatě neberou, protože by byli doma zadarmo, já jim říkám otroci :(, důcho neřeší, jsou to mladí kluci...

Tak každý svého štěstí strůjcem... Až je to dožene, budou už moct tak akorát fňukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...