Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém


palec17

Recommended Posts

Zdar chlapi,

cez víkend som si menil rozvody (v domácich podmienkach na dvore) ,keď som auto poskladal a chcel naštartovať tak len točilo motorom a vôbec nenakoplo. Mám taký tip že keď som odpájal konektory pri kryte rozvodov tak som mohol niečo zle zapojiť. Dnes som auto napichol na PP2000 a vypísalo mi nejaké chyby (vid obrázok). Tip na chybu - Signál kopírovaní polohy el. ventilu EGR....... pretože som odpájal a demontoval aj ventil čo je vzadu za krytom rozvodov. Potreboval by som vedieť či táto závada súvisí s týmto ventilom, aký konektor má isť zapojiť do tohto ventilu (konektroy som neznačil v nádeji že isto nepasujú viacere do seba ) , a prípadne sú tam dve podlakové hadičky tak ktorá ide kam.

Ďakujem  za všetky rady a postrehy

 

 

IMG_20171204_182110.jpg

IMG_20171204_183153.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ok tak tam by teda chyba nemala byt. ešte ma napadá mohlo sa stať že mi padla nafta až tak že ju nenaťahalo ani po cca 5 minutach točením motora ?  Lebo som si všimol že nejde žiadem dym pri štartovaní z výfuku. A balónik je makký, no nedarí sa mi ho napumpovať.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som menil rozvody na tomto motore a mám dojem ,že bolo potrebné rozpojiť iba snímač na kľuke.Ak si rozpájal nevedno prečo palivový okruh odvzdušnil si ho?Neštartoval si náhodou pri rozpojených konektoroch ? Inak všetky možné poruchy mi vypisovalo pri slabej baterke.

Upraveno uživatelem milanblatnica
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vrchu obalu palivového filtra je nátrubok,na ktorý nastrčíš hadičku,povolíš maticu,ktorá ho obopína a tlačíš balónikom,kým nepotečie nafta.Ja pri odvzdušňovaní ešte odpojím prívod nafty do čerpadla a tlačím,kým nevytisnem bubliny. Takto chytí hneď.Po naštartovaní nesmieš vidieť v priesvitných hadičkách bubliny.Inak niekde ťahá vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínam byť zúfalý :(((

1)odvzdušnenie nepomohlo (po filter si myslím že to mám odvzdušnené) nie je ešte niekde dalej odvzdušnovací ventil napr na čerpadle?

2)ešte som nenahodil remeň na pohon alternátoru a klímy, je možné že by toto vedel motor identifikovať a nenaštartoval by ?

3) keby sa stalo náhodou že sú rozvody zle poskladané, ja neviem o zub posunuté. Vedel by toto motor rozoznať a nedovolil by naštartovať?

4) Odpájal som aj káble z vstrekovačov, nemohli sa nejak vymazať z pamate alebo nieco podobné?

5) Nevedel by mi niekto napísať aké paramtre by som mal cez PP2000 sledovať pri štartovaní?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

niekolko krat som motor po montaži ručne pretočil, aretačne otvory sa mi stretli tak by to malo byt OK.

Diagnostika o snímači nič nepíše. Skúsil som ho odpijiť a potom už vyhodilo chybu ze je bud skrat alebo prerušený obvod na nom.

Upraveno uživatelem palec17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok - snimac na kluke ti robi...ale nemas synchronizaciuu , vacka voci kluke , cize rozvody

preto ti nepust naftu od vstrekovacov do valca ..

no moze byt aj problem zo snimacom na vacke....

to zistis len jeho zmeranym   ,

alebo je zle osadeny snimac voci vackovemu kolesu , pripadne koleso voci vacke...

Upraveno uživatelem vladosr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten snimac vacky som ani nedaval von takže osadeny bude dufam v pohode. Teda ani diagnostika mi nehlasi že by bol vadný. Snímač kluky ked som odpojit tak hlásila že ja na nom skrat alebo je rozpojeny, myslím že obdobne by to bolo aj pri tom snímači vačky. Zajtra zhodím rozvodový remeň a nahodím to znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...