Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aky priecny nosic na integrovane lyziny 508 SW


Bruno5

Recommended Posts

  • O 5 týdnů později...

Já mám tyto od Atera: http://www.nosice.com/stresni-nosice/stresni-nosice-peugeot/stresni-nosice-peugeot-508/stresni-nosice-atera-signo-alu-peugeot-508-sw-rv-2011-/103841.html

Jsou v pohodě. Jen nevyužívají ty drážky, které jsou připraveny v těch střešních lištách. Vzhledem k tomu, že cena je stejná jako originál, které jsou přesně na míru pro 508, šel bych příště do originálů. Když jsem je kupoval, tak jsem to nevěděl...

Ani bych se nedivili, kdyby ty originály byly od Thule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosič lyží si nekupuj, jak se silnice solí, tak se to na lyžích hodně podepíše - já jsem si nové lyže takto málem zničil. Důležité je po převozu lyže opláchnout od soli/bordelu, vysušit atd. Což je opruz.

Lepší řešení je podle mě klasická "rakev". Lyže tam jsou chráněny proti bordelu ze silnice. Navíc kromě lyží tam dáš i lyžařské boty, helmy, páteřáky atd. A dá se využít i v létě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplne súhlasím maraa, čo sa týka ničenia lyží a soli na cestách. 

Strešný box som zvažoval samozrejme tiež, ale nemám ho kde uskladniť a tiež si ním zakryjem panoramaticku strechu, o ktorú nechcem prísť. 

Už mám toto na streche 

https://www.dachboxprofis.de/traegersysteme/skitraeger/skitraeaeger-thule-snowpack-7324-faeuer-4-paar-ski-oder-2-snowboards-dachtraeaeger/a-1002/#documents

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám origo nosiče a jsou úplně vpohodě.

Jinak to řeším tak, že si "rakev" půjčím a nemusím kupovat. Půjčovné výjde od cca 80,-/den podle velikosti. Když vemu, že cena je cca 10.000.- až 20.000,- tak nemá smysl dnes kupovat "rakev" -  dle mého. Nikde mi to nepřekáží v garáži...

Upraveno uživatelem klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2018 at 11:27, maraaa napsal:

Nosič lyží si nekupuj, jak se silnice solí, tak se to na lyžích hodně podepíše - já jsem si nové lyže takto málem zničil. Důležité je po převozu lyže opláchnout od soli/bordelu, vysušit atd. Což je opruz.

Lepší řešení je podle mě klasická "rakev". Lyže tam jsou chráněny proti bordelu ze silnice. Navíc kromě lyží tam dáš i lyžařské boty, helmy, páteřáky atd. A dá se využít i v létě.

Jak se to na lyžích projevuje ta sůl? Reznou?

Koupil jsem držák na střechu na lyže, to ze ta sůl ze silnice stříká az na.lyže?

A když je necham v rakvi a v ty rakvi se pak rozpustí sníh co na nich zůstane a v rakví je vlhko to jim neškodí?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sůl ničí hrany, skluznici i vázání. Před X lety jsem si koupil nové lyže, vozil jsem je sezónu na nosiči, nijak jsem neřešil mytí atd. Další rok, když jsem dal lyže do servisu, řekli mi, že se jim lyže povedlo jen tak tak zachránit. Hrany byli silně orezlé, kolem hran byly na skluznici puchýře. Nějak to zbrousili a bylo to ok. Nicméně od té doby si na to dávám bacha.

Jinak když je cesta mokrá/posolená, tak za ostatními auty vzniká vodní tříšť se solí a to vše samozřejmě jde na lyže, když jsou jen tak na střeše... To vidíš i na čelním skle, jak se v zimě solí zalepí...

Určitě čistá voda v rakvi je lepší než slaná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

hlavne tam dajte kvalitne.V sobotu som bol svedkom ako mladej rodine medzi Trnavou a NR  odletel box aj precnim drziakom.Batozina po celej dialnici a nastasztie to podla vsetkeho netrafilo ale ten bezmocny pohlad na nich pri krajnici stal zato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak Menabo Tiger XL na 508 SW se na 508 se střešním oknem nedá použít.

V místě uprostřed auta se patka dotýká prosklené střechy a vepředu je podélník ve vrcholovém oblouku takže rovná plocha patky se tam kýve.

škoda cena 1690,- :-( , budu posílat zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...