Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Expert Tepee 2010 topení zadní části


Zarag

Recommended Posts

před 17 hodinami, Jamesson napsal:

Ahoj, zdravím Experťáky.

 

Včera  jsem kuchnul ten nefunkční  ventil. Vzhledem k nevhodnému umístění -přimo za LPkolem, byl značně orezlý. Je tvořen spodní plastovou částí s trubkami a na ní svisle nasazeným kovovým válcem cívky. Spolu je to spojeno 4-mi samořeznými šroubky  na křížák. Ty jsem musel odvrtat. Pak se dal magnet odloupnout. Vevnitř byl váleček cívky s táhýlkem dolů do uzavíracího šoupátka. po vyklepnutí pružinky z válečku se dal vyškubnout od táhýlka, které procházelo skrz membránu dolu do armatur. Lámal jsem si hlavu jak to dál rozebrat, protože dolní  trubky jsou z jednoho kusu. Nakonec jsem membránu odřízl od vnějšího těsnění (na které dosedá kovové tělo cívky) abych se podíval dovnitř. To táhlo procházelo přes další vodítko až dolů, kde končilo špuntem který dosedal a těsnil hrdlo svislé odbočky. Nakonec rozhodla trocha násilí a kleštěma jsem za to táhýlko cuknul a vyrval ho si s tím vodítkem a šoupátkem. Pak už bylo jasno,. l Jelikož ten mosaznej "náhradní" díl co zatím funguje v autě není uplně 100% (díky většímu  průměru hadice jsem musel improvizovat vložením kousku menší hadice) a nepatrně to sákne. Rozhodl jsem se, že tam origo vykuchaný ventil dám zpět. Nejprve bylo potřeba kleštěma vyšroubovat pahýly odvrtaných šroubků. Na opětovné složení jsem  nesehnal přesný rozměr původních samořezných šroubků a tak jsem dírky v platovém kusu jednoduše provrtal skrz a použil šroubky s matičkou. Cívku jsem nasadil prázdnou zpátky na armaturu a přišrouboval. A až se mi bude chtít pod auto, vyměním mosaznou armaturku za vykuchaný originál .

Celé to píšu spíš pro to, že pokud se to někomu porouchá a nebude chtít dát  víc  jak  3 tisíce Kč za opravu, není nutné vyrábět náhradní díl, ale stačí vycvaknout ventil z rychlospojek, vzít ho do dílny, odvrtat šroubky, vykuchat vnitřnosti, složit  a dát ho tam zpátky. Práce cca na 1 hodinu + 4x šroubky s matičkou M4. Pokud někdo bude chtít, můžu dát pár fotek, ještě mi leží na ponku.

 

Zdravim, Jamesson

 

 

 

Ahoj, nejsem ještě pořádně rozhodnutý, jestli nový nebo armatura. Ale napadlo mě taky jestli se nedá kuchnout, prosím foto.

 

díky D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

přikládám fotky, ventil mám už složený a nechce se mi ho znovu rozdělávat. Ale na fotkách je to podstatné vidět:

Uvnitř je (odleva) pístek s uzavíracím špuntem a tyčkou, která prochází vodítkem (žluté), které je nutno vycuknout. Dál je tam zbytek odřízlé membrány od vnějšího těsnění (kt. tam musí zůstat-těsní  cívku a armaturu navzájem) ,tyčka pístku je zaháknutná v ocelovém válečku, bajonetem, který je zajištěn tyčinkou na pružince (uvnitř válečku). Pak jsou tam torza původních odvrtaných šroubků. ty jsou nahrazeny 4ks M4-30 (snad to nejsou M3-nemám u sebe šupleru :-( 

V podstatě by to šlo ještě zdokonalit tím, že by se ta těžká cívka tam nedala vůbec a nahradila se čtvercovou destičkou, jenže ta by se musela udělat na míru.

Snad vám to pomůže.

Zdravím Jamesson

 

    

 

IMG_1102.jpg

IMG_1103.jpg

IMG_1104.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele perfektní až budeš mít náladu a kuchneš z auta ten náhradní implantát oměř ho nafoť  a dej sem pak by jsme požádali někoho z moderátorů jestli by z toho udělal návod do servisní sekce. Myslím si že tohle může spoustě lidí pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj, koupil jsem kvůli početné rodině Fiat Scudo. Má to automatickou klimu s rozvodem vzduchu i dozadu. Vzduch ale ze stropu fouká i při otočení na maximum strašně slabě, jak kdyby bylo někde něco ucpané, ventilátor jinak na změnu rychlosti reaguje. Kde hledat závadu? Přístup k diag nemám. Předpokládám že tam bude nějaká klapka která se neotvírá.. Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud ventilátor vrčí a reaguje na rychlosti, zkus otočit i druhým ovladačem teploty. Ono je to propojené. Když dáš teplotu na max, fouká to  víc na nohy, dospod. Pokud otočíš na chlazení , omezí to klapkami přívod vzduchu na nohy a zesílí foukání od stropu.  V opačném případě víc neporadím.

Jinak přeju ať Scudo slouží. Já jsem s TEPEE spokojený  90tkm, 2,0 HDI 136k  dl. sp. 7,2l/100, zatím bez vážnějších závad, je odstraněny  dětské mouchy (výměna očouzených parabol hl. světel, odplupující se kůže volantu - v záruce).

Velmi doporučuji z vlastní zkušenosti tyto úpravy ke zvýšení komfortu:

pokud nebudeš vozit permanentně  1t nákladu ale používáš auto jako rodinný vůz, doporučuju výměnu zadních pružin ze starého jedničkového SCUDA - pasují, mají drobet menší průměr drátu a jeden závit navíc. Náklady (vrakáč) max 800,-+práce  Auto je výrazně komfortnější (jen cca o 1cm sedne zadek). najeto 30tkm

taky se osvědčilo dokoupení přední  těsnící gumy na šupkách až dolů. Z výroby tam je jen v horní 1/3. Výrazně zamezíš zalézání bordelu do mechanismu dveří v podlaze a zatékáni vody do prahu.

No v neposlední řadě jsem obalil tu nasávací rouru vzduchu do kabiny, co je nad motorem. Drží na dvou M10 a je v ní pylový filtr. Funguje jako zvukovod hluku od motoru do kabiny. Po obalení tlumící hmotou, motor prakticky není slyšet, opravdu :-) 

 

Jamesson

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tam bude nějaká závada v zadní jednotce, nebo v jejím ovládání. Při otáčení stropním knoflíkem teploty by se tam měly ty na  táhýlka na jednotce  posouvat a přehazovat klapky vzduchu podlaha/strop. Muže to být zaseklé, nebo k.o. servo... víc na dálku neporadím.

 

Jamesson  

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj kolegové,

mám na svém vozidle Webasto ovládané přes spínací hodiny (1533). Přes nucené zapnutí v diagnostice topení sepne a topí. Četl jsem že je potřeba určitá, venkovní teplota aby topení spínalo a tak jsem čekal na příhodnou situaci. Další test jsem provedl při teplotě -2 stupně. Přímím zapnutím na spínacích hodinách se ale nic nestalo. Někde u spolujezdce seplo relé, zahučel ventilátor v kabině a nic. Webasto nezačalo topit. Test jsem opakoval i s nastaveným časovačem a výsledek je stejný. Nastavený čas provozu odpočítává, ale bufík se nerozjede. Dnes jsem byl u známého v servisu na dia. a nic, žádná závada vše je prý OK.

Má někdo podobné zkušenosti, je to někde v nastavení, nebo co nekomunikuje a nedává správný povel k zapnutí.

Jen doplním že po přečtení několika fór jsem dospěl k názoru že nemám pouze ohřev motoru ale díky tomu že se zapíná i ventilátor v kabině by se snad měl vytápět i interiér (rozmrazovat okna).

 

Děkuji za případné příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

V návodu u Webasta píšou že je třeba restart. Ten se provádí vyndáním a opětovným nandáním pojistky. Takže najdi pojistky z 99% budou u baterky, vyndej je a zase dej zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi nezabralo. Vyndal jsem pojistky (resetoval), nastavil hodiny a zapl. Chvýli jel ventilátor v kabině a pak nic. Po dalším pokusu o zapnutí už nejel ani ventilátor. Venkovní teplota byla +7. Nemůže to být třeba špatná baterka, kdy na ni poklesne napětí a tak to ochrana vypne?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ho " zapálíš " diagnostikou a sám se zapálit nedokáže tak máš něco špatně nastavené. Chtělo by to nastudovat návod. Start toho bufíku může být podmíněný nastavením klapek cirkulace vzduchu, nastavením ventilátoru topení nebo nastavením teploty topení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo ty hodiny mají odspodu konektor myslím 4 pinovej, nejsem si jistej, ale myslím že jsem tam už taky něco letoval. Je to už drahně let co jsem řešil problém s Webastem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za nápady :-).

Add. Vena: auto jsem koupil v bazaru a tam mi k tomu nic neřekli. U auta byl klasický návod k údržbě (D), ale nastavení Webasta tam bohužel neřeší. V nastavení jsem již něco zkoušel, ale kombinací je hodně. Pokud někdo ví že mám nastavit teplotu na 20°C a klapky do pozice ofuk oken. Budu rád.

Add. kirkiz: hodiny doufám fungují protože po nastavení nebo zapnuti top hned dojde k nějakému sepnutí relé u spolujezdce a někdy sepne i ventilátor v kabině. Zapojení ale zkusím ještě zkontrolovat.

Aktuálně tedy čekám až se ochladí a ověřím zda topení již třeba nefunguje po restartu s pojistkou.

Ještě jsem našel toto:

Zatím moc děkuji.

1313564D_EN_Citroen_Jumpy_Fiat_Scudo_Peugeot_Expert_2007_D.pdf

Upraveno uživatelem Vladimir121
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus zjistit nějaké výrobní číslo toho topení a pak zkus napsat přímo do Webasta třeba by tam dokázali vyhrabat nějaký návod podle kterého to zapojovali a z toho by se mohlo nechat odvodit jestli je " zapálení " podmíněné nebo tam máš něco špatně.  Chápu že to je k vzteku když to nefunguje tak jak má ale nevěšel bych hlavu myslím si že to nebude tak těžké to dát dohromady aby vše fungovalo jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se jukni na nejbližšího dealera a zajeď tam https://www.webasto.com/cz/dealerlocator/

@Jamesson Nemáš foto obalení toho přívodu vzduchu případně čím si to obalil?? Moc by mě to zajímalo, děkuju  Ještě jsem se nekoukal ale to těsnění na dveřích si koupil kde, přijde mi to taky jako dobrá věc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, fotku nemám, když bude chvilka, tak ji udělám. Jinak jsem celé sání do kabiny vyndal a obalil takovou samolepící 1cm tl. pěnovou umělotinou s hliníkem, navíc jsem to omotal stříbrnou lepící páskou, kolem dokola, aby se to nemohlo odlepit teplem. Mě to dal kámoš, a nevím jak se to jmenuje, každopádně to výrazně sníží přenos hluku od motoru, až jsem byl překvapenej.  Ale když pohledáš, jistě najdeš nějaké tlumící materiály možná ještě lepší. Při té příležitosti jsem i vyměnil pylovej filtr..

Co se týká těsnění dveří, tak jsem dokoupil to origo, co je na horní části dveří, jen potřebuješ 3kousky, ten třetí jsem fiknul napůl a dal uplně dolů.

Jamesson 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak dnes jsem to viděl naživo, přes Peugeot planet topení normálně jede. Přes hodiny se nespustí a nespustí. Rozdělal jsem tedy přihrádku abych zjistil co to tam cvaká a už vím. Je to IPCU. Je možné že je chyba v něm, napsala by to diagnostika v topení? Ta byla dnes samozřejmě čistá. Mohu případně doplnit foto jsou tam totiž další 3 relé s označením K3.2, K3, K3.1. Typově jsou všechny 3 úplně stejné. 

WP_20181026_18_14_58_Pro.jpg

Upraveno uživatelem Vladimir121
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...