Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Electonic ignition fault - motor beží aj s tymto chybovim hlasenim


LubomirL

Recommended Posts

Ahojte. 

Po dlhšom čase mam otazku. 

Chyba electronic ignitation fault - čistene skorodovane kontakty na r.j. a tom rele pri nej , kontrola kablov aj pod kobercom soferovym aj bsi aj spinacky aj kostrenia motora baterky a pod. 

Bud to je zly citaci kruzok na spinacke alebo (a tu sa dostavam k tej otazke)) moze byt vadne rele ktore je pri r.j. motora ? Na co sluzi ? 

Motor 2.0 HDi 80 Kw RHZ dv10

Upraveno uživatelem LubomirL
Ignition fault nasledne chybne poistky no chyba ostala motor beží
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No skusal som menit baterku a nepomohlo. Vymenil som spinacku tiez to nepomohlo. Rele som skusal na inom aute a aj z ineho funkcneho auto a tiez nepomohlo. Diagnostika vypisala chybu riadiacej jednotky. Nic viac. V com este okrem tej riadiacky moze byt problem ? Prosim o pomoc. 

A jeden detail ... ak je baterka uz skoro vybita a po pokuse natocit motor (asi 3 sek.toci) prestane svietit klucik na pristrojovke tak preco to robi ? Ze so skoro vybitou baterkou po toceni prestane svietit ?  Ak je nabita tak svieti stale. 

Prosim o radu. Nechcel by som menit r.j. Kluce mam 2 a nestartuje ani s jednym. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte. 

Spinacku som menil. Skusal som menit aj ten kruzok na nej a bez zmeny. 

Auto uz funguje -zrejme bol problem s kabelazou ale nevieme preco to ide ,lebo na diag sa dalo spojit len s BSI no dalej do RJ motora nas uz nepustilo. 

Zacali sme startovat so sprejom a auto ide. Zrejme sme pokyvali s kablami a to pomohlo. 

 

Mam vsak dalsi problem kt.nastal pri kontrole a skusani poistiek. 

Prestali mi ukazovat budiky na pristrojovke a prestalo fungovat ovladanie kurenia. Typ je ten novsi s dig.klimou. Za kazdy postreh vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mozem poprosit niekoho kto sa v tom lepsie orientuje alebo ma auto v podobnej vybave ci by nemohol porovnat tie poistky ze ci mi tam nechybaju nejake. 

406 Break ,2.0 HDi 80 kW RHZ r.v. 9. 99

Predne okna elektrika ,digi automat. klima ,mam aj ten elektricky radiator v tom ,dazdovy senzor ,dorabany pp  a neviem co by este pomohlo pre lepsi prehlad.  

Ako som pisal vyssie prestalo fungovat ovladanie kurenia ,ani nesvieti ten panel s displajom  a prestali ukazovat budiky a nesvietia ani kontrolky absolutne ziadne. Akurat iba kontrolka baterky ale ta iba pred startom svieti ako predtym. Inak nic. Ani STOP ani olej ani zhavenie ... proste nic. 

Predtym vsetko fungovalo. 

Ďakujem vopred 

poistka F3 chybala ,zo schemy kt.som tu niekde nasiel ,po vymene mi aspon začali svietit Airbag ,olej a kontrolka pásov. Zbytok nefunguje.

ZISTENÁ ZLÁ  NA VONOK DOBRÁ 5A POISTKA. 

CHYBA IGNITION FAULT ĎALEJ SVIETI NO MOTOR BEŽÍ !!!

ĎAKUJEM ZA OCHOTU A POMOC V TOMTO PRÍSPEVKU

Upraveno uživatelem LubomirL
Blbá elektrina v starej šunke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • LubomirL changed the title to Prestali bežať budíky ,kontrolky a ovládanie kúrenia

je to len tip pozri tie dva okruhle  konektory co su pod baterkou 

ci niesu zozrane vo vnutri demontujes vzduchovy filter a jeho drziak a tam ich uvidis 

tu mas moju poistkovku 

2017-08-05 10.45.20.jpg

 

tu modru 15-sku si nevsimaj to je dorabka na budik teploty oleja 

ta hneda 20A co mam medzi druhym a tretim radom je na zapalovac  ty ju mas inak osadenu ale dal by som ju tak jak je umna na obrazku pokial tam mas kontakt 

chyba ti cervena 10A spodny rad  tretia z lava napajanie  budikov ,brzdoveho svetla spojkovy pedal vypinanie erbegu -tato asi bude dolezita :D

a spodny rad stvrta z lava hneda 5A  -to je signal po vypnuti kluca pre bsi  jednotku co tiez asi bude dolezite :D

 

 

poistkovku v motore odfotenu nemam ,tak ked tak az zajtra vecer odfotim a dam tu 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za odporucania bratu. Tie konektory som vsetky kontroloval a vsetko som aj prestriekal sprejom na kontakty. Bolo to ciste. 

Poistky som doplnil. Elektrikar mi vsak nasiel aj tak jednu zlu na vonok dobru poistku. Skusal to cez okruh so ziarovkou. LOL 

Jedno opravim a druhe vybehne. Pred chvylou mi preblikla chyba dobijania ci coho ani som nestihol precitat v tej anglictine. 

No a idem vyvarat prahy ... 

Chybu Electronic ignition fault mi aj tak svieti furt. A dalsia vec ze motor ide jak slimak. Zda sa mi ze aj viacej klepe ked mu pridam. Ako keby bol priduseny. Mam sice deravy cooler ale myslim ze to kvoli turbu neide dobre lebo je to tam cele zasrane od toho oleja. 

Ked uz sa pustam do zachrany toho kočiara tak chcem nech to aspon ide ako tak .... teraz ledva 110 km/h vytiahnem ... a spotreba do aleluji ... 

Krtek diky za info a foto. 

Chcem este zachranit tu kočerhu. 

Nech mi posluži ku stavbe ešte aspon. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta stejna chybova hlaška se mě objevila včera rano při nastartovani auta. Auto chytlo uplně v pohodě,žadne  delši točeni motorem,žadne cukani.... Raději sem chcipnul motor a po chvilce nastartoval a take v pohodě a chybova hlaška již na displeji nebyla.  Sice sem jel s obavou co stim muže byt a kde mě to necha ;). Z prace volam servismanovi a objednavam se na diagnostiku. Dia. neukazala nikde žadnou zavadu  a  to přečetl cele auto,až na nějakou špatnou komunikaci mezi  radiem ,což nam bylo divne,když radio neni original . :myslim   Najeto zhruba +- 100 km a zatim nic, auto jede,tak jak má :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...