Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda 105 L


kocvin

Recommended Posts

V 28. 11. 2017 at 10:19, Espero napsal:

Já měl z r. 1988 novu, ale 120cítku L. Nejhorší vůz v životě, dodnes moje černá můra.  Špatný karburátor, tekl na výfukové potrubí, byl, no myslím že u vozů které dodnes jezdí stále je, nad ním. Chytlo mi to za jízdy hned při prvním výletě, najeto to mělo asi 180 km.

Už jsem na stodvácu atd. slyšel mraky skazek,tohle mi připadá už poněkud přitažené.Jelikož nádrž byla pod podlahou,tak ani nemohl ten benzín téct do kabiny,tam bylo cca 2cm prostoru pod víčkem pod zadním sedákem.

Sám jsem je taky vlastnil a s kamarádem jsme jich i pár z bouraček do nové káry postavily. 

Když se tomu pravidelně mazala náprava,tak na těch autech se toho zase tak dělat moc nemuselo.Bylo to jednoduchý. Vystříkaly se dutiny,dát plastové podběhy a bylo i o rez postaráno,pokud to nebyla nějaká splácaná bouchačka.  

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 11. 2017 at 5:38, kocvin napsal:

Mattess - No a teď je řada na tobě :D Jo barva je to supr.. ;)

Loni, když byla 308ka na opravě, dal jsem do jejho vlákna pár fotek, co dělám, když auto opravují. Bez reakce. Nevím, zda i tady zakládat k Rapidu vlákno. Stejně časem zapadne, s autem nic zásadního nedělám. Taky není naštěstí co :D Uvidím, když se budu třeba nudit ...

K diskuzi:

Měli jsem 105ku, od roku 88 v rodině. Fungovala bezproblemově, i plechařina vydržela do likvidace v roce 2011. Ale to už byl docela papír:D

Replika 130 RS za 120t bude jen erko s laminátama, vlečkou a favo motorem a tudíš nesmysl vůbec něco takového kupovat. Ani eRko, ani RSo. Čili to ani nelze nazvat replikou;)

Upraveno uživatelem MATTESS00
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

motor tam mas seriovy?

kedysi som mal 120-uzovku a fukli sme tam motor z feldy  50 kW (vstrekovanie) ale prerobili sme to na karbec , islo to pekne ,seriova skodovka sa nechytala ani jedna 

to este neexistoval internet tak sme spekulovali vseliako ale narvali sme ho tam 

len po case nam to rozdrbalo zadne poloosy a  prevodovka zacala tiect jak stara k.. a auto bolo nestabilne koli tym poloosam

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo na stopětku, fotky určitě dodám.. Momentálně probíhá GO náprav, převodovky a staví se motor.. Snad bude do poloviny června hotovo..

Motor jsem tam měl doteď z feldy, ale upravený s vrtáním 77mm, ostrou vačkou, zvětšenými kanály v hlavě a karburátorem weber, výfuk jsem měl 4-1 od pana Krejčího. Momentálně se staví nový motor s použitím závodní vačky 296°, vrtání zůstane 77mm avšak bude použit klikový hřídel z fábie, tudíž bude zdvih 78mm, dále pak kované ojnice, lité T písty, upravená hlava s většími ventily a speciálními ventilovými pružinami, elektronické laditelné zapalování a dva dvojité karburátory weber. Pokud se motor podaří postavit opravdu dobře, tak se můžeme dostat až na 165 Nm a 145 HP při objemu 1452 ccm.

Tady je fotka zatím poslední evoluce motoru z léta 2018..

11553_2018-09-08_17-04-14_65.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše první auto co jako kluk pamatuju byla 105 S s volantem na pravo :D  Po několika letech když jsem udělal papíry (v 18 letech) tak jsem s tím lovil buchty :D 

EDIT: neměla opěrky hlavy tak jsem sehnal takový universální a ty jsem vyměnil za 2 králíky :D

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...