Jump to content
Sign in to follow this  
peugeotpartner

spojkové ložisko

Recommended Posts

dnes jsem to slozil vse funguje, (ložiska jsou zamenitelné) mel jsme to rozdelané kvuli divnému zavrčení při přeřazování např řadim z 1 na 2 a při tom vznikne takový hluk pokud řadím normálně až rychle pokud pomalu řadím tak to není slyšet

převodovku jsem vymenil, bohuzel zvuk tam stále je,  tak mohu převodovku asi vyloučit....?

https://uloz.to/!bNSRJWMBTUMO/vrceni-mp3

při jizde tj zrychlování zpomalování to není, jen při řekl bych, když se odlehčí neco nekde, myslel jsem že to bude převodovkou tak jsem dal jinou ale je to stejné. jde to slyšet i při zastaveném vozidle pokud lehce přidám plyn

spojka je stará 4 mesíce je 3000 633 001 SACHS stála kolem 1800 ale sachs dělá i drazší sadu 3000 950 020 za 2500, (OEM cislo sedí) rozdíl oproti puvodní Valeo je ten ze náboj lamely je kratší o dost nez původní od Valea ( cca 5-8 mm odhadem) - to co se nasune na drazkovou hrídel prevodovky je kratší, muze to pak delat při odlehcení (přeřazení) spojky ten hluk-ze by tam byla vule, koupil jsem tehdy  tu levniejsi variantu.

pak jeste to muze byt od motoru - kontroloval jsem rozvody a remen taky je 4 mesice a volný je tak kdyz prstem prohnu o cca 1 cm...ale ten zvuk vychází od levé strany-

co mohu jeste zkusit abych na to přišel co to je za zvuk to vrrr vrrrr - v nahrávce co je slyset trn zvuk , tak to je ono, pozor-  to není zvuk motoru - motor v nahrávce není slyšet, nahrávka je slabě  blbe slyset ale treba napoví... diky moc