Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neznámá porucha


rattayfany

Recommended Posts

Tak dnes jsem si vyzvedl vozidlo opravené. Bylo to čidlo tlaku na turbu. Předchozí servis je amatérský a prodražila se mne banalita na 11 800 Kč.

 

V prvním servisu 6 500 Kč

  • diagnostika vozidla
  • laborování vozidla 2 dny,
  • výměna EGR ventilu včetně práce

 

závada stále trvala a navíc dle druhého servisu prasácky EGR ventil namontován, špatně udělaná diagnostika vozidla. Dále byli namontované obráceně ramena stěračů, což mne způsobilo rozbití čelního skla při zapnutí stěračů ( naštěstí mám pojištěné ).

  •  únik oleje z trubky mazání turba dle prvního servisu - nutná výměna originál trubky k turbu Peugeot  včetně přetěsnění olejové vany - cena stanovena na 6 500 Kč - cena se mne zdála hodně vysoká a odmítl jsem výměnu. V druhém servisu mne bylo řečeno : výměna trubky není třeba, díra nebyla nalezena a stačilo jen přetěsnit a vyměnit spony. 

po připomínce z mé strany, že stále auto nejede a závada přetrvává byly nepříjemný a měli řeči ve smyslu že Peugeoty jsou k ničemu a že to jsou nejhorší auta....

Dále mne bylo řečeno že prostě neví kde je problém...že zkusili naprosto vše..Po takové diskuzi jsem jim řekl, že má chyba důvěry a že měním autoservis a to neumluvím o špatné montáži ramen stěračů - div mne neposlali někam jak kdybych si to vymyslel...Opravdu hrůza a nikomu takovou situaci nepřeji!!

 

V druhém servise 5 300 Kč

  •  diagnostika vozidla
  •  laborování vozu 2 dny
  • výměna čidla regulace tlaku na turbu
  • utěsnění trubky mazání k turbu včetně výměny spon
  •  kontrola stavu katalyzátoru včetně kontroly filtru pevných částic a výfukového systému
  •  kontrola při jízdě automobilem diagnostikou včetně sledování správných hodnot při provozu po odstranění závady

 

závada odstraněna (prozatím se závada neprojevila a doufám, že to tak zůstane), vozidlo je znatelně živější a má o hodně lepší výkon, neklepe se tak motor při startování a vypnutí motoru ( dříve se to klepalo o hodně více ). Celkově vozidlo v lepší kondici.

Jak je vidět, vždy autoservis není ten správný a proděláte na neschopnosti autoservisu peníze a závada vám bude trvat. V případě že se ocitnete v podobné situaci

vyměňte ihned autoservis za jiný. Každopádně děkuji všem za pomoc v tomto topicu :) Držte mne palce, aby závada se neukázala :D

 

 

 

Upraveno uživatelem rattayfany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...