Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ztrácí se mi chladící kapalina


Lukasts

Recommended Posts

Zdravím, prosím o radu, ztrácí se mi chladící kapalina, dnes jsem si toho všiml, když se mi přehříval motor, mechanik mi měnil termostat někdy v dubnu, přiznám se, že jsem vodu nekontroloval, protože budík mi teplotu až dodnes ukazoval v pořádku, ale dnes to začalo zlobit, na dálnici to ukazovalo cca 75 stupnů a když jsem ve městě stál na semaforu, tak i 105, ale chladič studený. Nevíte někdo, co bývá nejčastější příčinou ztráty vody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je právě to divné, já to nepozoroval dnes, včera, když jsem jel z pardubic do domu do ústí, tak jsem to pozoroval, dnes ráno jsem tam dolil 3 litry destilky, jeli sme do německa na nákup, auto ukazovalo teplotu dobře, dojel jsem domu, nechal jsem vše zchladnout a otevřel zase vodu a zase tam nebyla, tak jsem dolil dva litry, pod autem jsem nepozoroval, že by to někde kapalo, nebo teklo, ale je pravda, že tam mám po chladičem plastovej dekl, a na tom byla voda, ale jestli je to z chladiče nevím, protože tu dnes pršelo, tak jak sme jeli, jestli se tam nedostala deštovka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u mého dvoulitru (akorát 8 ventil) ubývala voda, ale velice pomalu.... Až jednou to začalo jít na volnoběh na tři válce (při zvýšení otáček zas dobrý).... Ten stav se rychle zhoršoval až z výfuku začala jít pára ve větší míře.... To už jelo vysloveně "na 3".... Po demontáži hlavy bylo propálené THV mezi 2. a 3. válcem a ve třetím válci byly na vnitřním povrchu viditelné stopy korozního působení vody....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, to je pěkný,, co stála oprava? mě včera na křižovatce taky přišlo, že to dost hulí....bílej kouř, ale nevím, jestli to není tím, žd byly 4 stupně..., ale auto mi jede normálně, na tři hrnky ne...nebo mi to aspon vůbec nepřijde...ted ránto jsem se byl podívat na stav kapaliny a je stejně tak jak jsem ji včera večer dolil....

 

Upraveno uživatelem Lukasts
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

mno takže přátelé, dobrý večer, dnes jsem zase do auta dolíval cca 1 litr destilky, voda se mi ztrácí stále, pod autem flek nebyl, ten litr vody jsem dolil zhruba po ujetí 800 km, emulze na víčku oleje není a z výfuku jde bílá pára pouze po nastartování, to jest ráno, jakmile se to ohřeje, bílá pára zmizí. Tak opravdu nevím, kde je problém, mechanik u kterého jsem to měl mi řekl, že v motoru prý problém není, že to nějak zkoušel tlakovat, nebo co, nevím, v motoru se hrabat nehodlám. Někdo ještě nějaké tipy? :/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po té opravě, popisované výše, se mi také pořád ztrácela kapalina a byly tvrdé hadice. Expanzka měla netěsnost, tak jsem jí vyměnil, ale únik se jen zmenšil.... Nakonec jsem vyměnil na expanzce víčko a od té doby je ticho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...