Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ztrácí se mi chladící kapalina


Lukasts

Recommended Posts

no zkusím vyměnit to víčko, jen nevím, kde sehnat jiné, bud vrakáč, nebo nové.... no sleduju, a litr na 800 km je fakt dost, nejhorší  na tom je, že jsem ujel asi 400, pak jsem to zkontroloval, když to zchladlo a potom když jsem ujel dalších 400, tak se mi ztratil ten litr....nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 4 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Ahojte, rovnaky problem. Pokial jazdim NORMALNE a viac menej po rovinkach voda sa nestraca. Ale stacia dve jazdy do kopcov a po 100-200 km liter fuc. Kupil som aj nejaky granulat do chladica ale problem pretrvava. Aj ja som zvedavy na tu "trubku" kde sa nachadza. Vdaka za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ak sa voda dostane pomaličky pod tesnením do valca, je tu riziko že ráno po naštartovaní (vplyvom podstatne vačšej kompresie - H2O je nestlačitelná) praskne najslabší článok piest - ojnica - klukovka, teda niečo okolo ložiska ojnice. To vyvolá demontáž hlavy, spodku, výmena piesta, ojnice, ventilov, možno prebrúsenie vačkovky alebo dačo podobné. Teda plno zbytočných nákladov. Ja radím: demontáž hlavy valcov, výmena pravdepodobne prerazeného tesnenia a je po úniku vody. Podstatne jednoduchšie ako menšia generálka motora. 

Oliver

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Jak se dá poznat že uniká voda do válce?

Ztrácí se mi chladící kapalina, původně to unikalo na spoji topení, to už je opraveno, ale ubývá pořád, kolem 1 cm z nádržky za týden. Pod autem únik nevidím.

Na jaře se stávalo, že auto nešlo nastartovat, chovalo se to jako kdyby byla zařazená rychlost, ale po pár pokusech to chytlo, šel z toho chvíli bílý kouř. Teď už se to pár měsíců nestalo, ale kapalina mizí pořád.

Tak mě napadá jestli to nejde do válce, potřeboval bych to nějak prověřit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahojte viem že to už nike je aktuálne ale.... mne unikala voda okolo vodnej pumpy. Ale.... Zákerne  keď bol motor teplý tak nič natlakovaný vydržal a neukapla ani kvapka. ale keď chladol... vtedy začalo tiecť okolo vodnej pumpy  a riadne.  A keď motor vychladol tak zase nič..... tak si aj to skontrolujte 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...