Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

VIF, jak ho dostavate do nadrže


Radek Hurvajz

Recommended Posts

ViF je bezpopelný a komplet shoří, takže nemá čím zanášet. Navíc ta chemička poskytuje aditiva samotným dodavatelům paliv http://www.vif.cz/reference/  ...
To co zůstává ve FAPu jsou hlavně zbytky z aditiva (viz "cerin" na Google) z nádržky od výrobce, které tam být musí. Ale to už bych zase popisoval 100x popsané ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se přidal :D   Já si VIF benzín doma natáhnu do dvou 20ml stříkaček se zátkou, strčím do pytlíku aby to nesmrdělo po autě.  Akorát v létě to po delším skladování v autě naleptá / povolí tu stříkačku.

Takže jsem si jich ve velkobchodu koupil víc a teď je čas odčasu vyhodím. Ale pořád jich doma cca 40 mám :D   No a kdybych náhodou musel tankovat víc a nebo zapomněl stříkačky doplnit tak co - ono se to nepo . . .  :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou starosti jak to tam dostat,když to jednou za zimu do nádrže naleju,tak to proteče v poho. Ale abych si doma něco připravoval,tak za to to auto nestojí. Nesmíte je tak rozmazlovat.:papa

Nejjednodušší alternativa na tohle je brát paliva Optimal od EO je to bez biosložek.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam ziadny moderny uzaver hrdla nadrze , do ktorej sa neda liat lievikom....

vif otvorim otvaracom na konzervy ,dierky oproti seba ,  prelejem do sklenenej flase ...

napr, od riedidla...nalejem od oka a tankujem....neriesim , viac sa dat moze , zda sa mi 

ze pri prvom pouzity po lete sa aj ma dat.....  

v zime  -15 a viac zamrza...prelozim z kufra do dveri....ked sa blizi rozsvietenie hladneho oka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dávám aditivum do benzínu,v lékarně jsem si koupil takové větší skumavky s víčkem na závit. . . mám v autě nadávkováno po 30ml a jelikož mám 60L nádrž,tak tam dám dvě dávky a mám vystaráno na plnou nádrž ;) nikde nic neklepe je to v molitanu a když to otočím tak to ani nevypadnef8f77c45168b357930ee05d9411d059d.jpg70aabb4a0e208cb3ea26acab47c5a250.jpg4cfd5b235d28ff78117055e0d44b517c.jpgff67dd2baf48e25ed3d1037ef7412856.jpgcb2ceb3cb277306d12684ace666adfe8.jpg

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Jenom krátce:

- kolega z Polska dříve obchodoval s palivy a tvrdí, že aditiva jsou největší podvod na zákazníka.

- na dieslech máme celkem najeto snad 15 mil. km, bez aditiv a nebyl žádný problém toho druhu, teda vstřiky atd. Naftu i benzín berou pracovníci na běžných benzínkách.

Takže pokud ho tam nelejete, tak se nic neděje. Něco jiného by byl nějaký přípravek proti zamrznutí letní nafty, u aut, které málo jezdí, nebo stojí v bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda  @Scratch  Je to asi věcí názoru. Jezdím už 30 let a dá se říci, že byť málo, tak každý den. :roker   Až dosud jsem nikdy žádnou "srágoru" nepotřeboval a to ani na naftu (P405 zkousnul vše) :papa

Bohužel musím konstatovat , že moje VTI 1,6  je "cíťa" a vadí mu krátké jízdy (ostatně jako každému motoru), ale VTIčko je fakt srabik a po každém startu na mne vrčel / chrčel ventilama. :bacha

Po tom co jsem mu začal přidávat s každým tankováním "panáčky" VIFu , tak už ani nepípne a to ani v zimě :super .  Takže k něčemu ten VIF asi bude . . . :potlesk   Motor jsem nerozebíral, takže nevím co usazeniny, ale:   Co oči nevidí . . .  :mad:

Ještě si dovolím podotknout, že druhá věc, která mýma popojížďkama trpí je zadní lambda . . .    Na druhou stranu - sednu a jedu :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...