Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P5008 pro rodinu<


rhinos

Recommended Posts

Asi to tu bylo 1000x:D

Opet jsme se rozrostly takze aktualne 2x dospeli a 3x deti 8,4 a mimino;)

Vize je takova ze obcas by se vezla i tchyne.

No a v tehle sestave i bez tchyne nekam jezdit v P407SW uz moc nejde.

Takze neco vetsiho...Uvazuju o Seatu,Citroenu a nebo Peugeotu.

Ty Citroeny mi prijdou az podezrele levne i v porovnani s Peugeotem.

Dost casto jsou s automatem...ten mi nevadi.

Mam ho v BMW a spokojenost ale neserou se v tech citronech vic nez je zdravo?

 

Spise bych potreboval poradit s motorizaci u te P5008.

Kolega si koupil ojeteho v Peugeotu.

Takze teoreticky provereny kus...ale skoro hned stal v servisu snad mesic.

Ma to ale 1.6 a ten jestli si dobre pamatuju byl lehce problematicky?

Zase pak ty 1.6 jsou levnejsi...

Mam se ho tedy bat?

 

dik za jakoukoliv konstruktivni radu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaká to ta 1.6ka byla? Tady máš vlákno k motorům. https://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/103035-Porovnání-motorů-1.6VTi,-1.6THP,-1.6HDi-a-2.0HDi#entry1711209
Sám jsem hledal 5008mu půl roku. V inzerci je určitě 90% 1.6HDi, ale v 8 ventilový verzi o výkonech 82 - 88kW. Sám mám tu nejslabší a nemůžu si stěžovat. Nakonec jsem koupil auto přímo u dealera a když budu kupovat příště jiný, půjdu do toho znovu. Už jen kvůli přístupu a ochotě, roční záruka je taky plus. Přeji brzkou koupi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 5008 určitě motor 1,6 HDi, nikoli benzín. 7-místná verze je fajn, děcko si sedne dozadu (nevzpomínám, zda jsou tam ISO-FIXy, ale asi ano. Akorát v tom případě už uvezeš málo batožiny, určitě ne kočárek.

Větší je C4 Grand Picasso. Citroeny jsou obecně levnější, než Peugeoty, z toho můžeš mít výhodu při koupi.

Koukni taky na Expert (Jumpy), krátký, tam bys dal dost lidí i batožiny. Koupili jsme 2,0 HDi r.v. 12 a má docela slušnou nízkou spotřebu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peugeot 5008 zvládne i víc, jak 6 ženských :-)

Před automatem musím trochu varovat, není to ani StepTronic, ani TipTronic, je to jen robotizovaný manuál téměř bez inteligence.

Motor 1.6D je celkem dostatečný, pokud se nejezdí po německých dálnicích, nebo moc naložený. Verze eHDI je Euro 5, BlueHDI už 6, takže všude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 2.0 HDI je to automat, ne robot. U 1.6HDI po FL to už může taky být 6st. automat. Před FL je 1.6HDI určitě jen robot.

Jinak C4GP se mi dnes líbí víc a má i věci, které bych chtěl - elektrické otevírání zadních dveří a zadní parkovací kameru (po FL už snad i na 5008).

U Seatu máš na výběr jen Alhambru, varianta je i S-Max

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci dík za vyčerpávající info:)

Kolega má bohužel 1.6 VTi prý mu všichni říkaly že benzín je lepší;)

Ten Expert by byl super ale ona s tím bude převážně jezdit manželka a už slyším že s takovou krávou nezaparkuje...

Tak u Seatu jsem uvažoval právě o té Alhambře páč ji tu sousedi mají sic starší ale prý spokojenost.

Tak uvidíme rozhodím sítě na co narazím.

Budu se držet nafty

 

No ale ač sám jezdím v něčem jiném tak srdcovka je pořád Peugeot a když jsem koukal na ty kousky na sautu tak bych si určitě vybral a i barva by manželce vyhovovala:D

Upraveno uživatelem rhinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
V 6. 12. 2017 at 12:36, Dodo1976 napsal:

Tak to musím protestovat.

Ano na kávu žádný šlágr, ale ty boxy ve dveřích na dvě 1,5L petky velká paráda!

Podle mě odkládacích prostor je dost. Ale je to věc názoru ;)

5008 je v odkládání vážně na ho...špatná :)  typický kelímek s kávou...kam? do té plytké mističky mezi loketkama? haha :D  telefon taky není pořádně kam, na tak velké auto hodně ubohé.

na to jak je tunel obrovský tak moc nic :) 

Upraveno uživatelem BooST
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@spady Necituj přímo předchozí příspěvky. 

K odkládání - do středové přihrádky se toho vejde kotel. Kapsy ve dveřích taky náklad. Přední schránka u spolujezdce tragická. 

Telefon si dávám na roletku přihrádky a stejně je připojen k Bluetooth a může být kdekoliv...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S telefonem to dělám stejně, taky na roletku, sluneční brýle nad rádiem, peněženku ve dveřích. Ostatní jako je teď koště, škrabka a rozmrazovač oken ve dveřích u řidiče. Před spolujezdcem je prázdno. Láhev s vodou pod roletkou. Kafe nepiju, takže místo na kelímek mi nechybí. [emoji14] :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má 1er bávo, onehdá jsem si stěžoval, že inženýři z Francie byli asi pěkně nalitý, když umístili držák na kafe pod loketní opěrku... Kouknul a povídá: "Tak to vypadá, že chlastali s německými inženýry, co navrhovali můj interiér...". Má to tam úplně stejně... :D

přitom 3er ani 5er už dobrý. Tak občas někdo udělá chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...