Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ford Mondeo 2,2 TDCi v paketu Individual by Scratch


Scratch

Recommended Posts

V 21. 11. 2017 at 14:34, Scratch napsal:

Po case me zacal vadit na muj vkus slaby klakson, tak jsem ho vymenil za podtlakovku. Nejvetsi problem byl, kam s nim :D Proste nebylo nikde zadny misto, takze lezi napric autem podel chladice, samozrejme trubkou smer krajnice :D

 

Ahoj @Scratch, máš to vymazlený! :) zaujalo mě tohle, mohl bys prosím popsat jak je to udělané? Co jsi použil / koupil?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, děkuju.

na Ali jsem koupil podtlakovku s kompresůrkem, a napojil na elektriku. Většinou je k tomu relátko, které napojíš na plus a mínus od baterky, a propojíš to s kompresorem a kabel se dotáhne od původního klaksonu. Číňan k tomu většinou dá i schémátko. 

https://www.aliexpress.com/item/4000534368533.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1f6a35b3MKFraP&algo_pvid=4d0a45e9-9e00-4caf-9649-32c4420dc677&algo_expid=4d0a45e9-9e00-4caf-9649-32c4420dc677-0&btsid=45ac05c5-7de6-4f57-b96f-e4904deb1d0d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_53

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Scratch napsal:

no kobyly doufam uz zadny :D , a snih neni, tak nejni co hrnout :D 

jinak aktualne novy upgrade spociva v po*neumím psát slušně*enem vaporizatoru, takze auto nema tah, jede jako bez turba, nejde nad 2800 ot. Fitr DPF (FAP) je zanesen na 108% takze jsem kurevsky nasran......

Tak ten Filtr nech vyčistit ne?nebo pokud je to Psa motor tak nebude tak drahý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ted jsem koupil ten vaporizer za 8200, a pujde to ve stredu na montaz. Pak si pro forda dojedu volvem, ktery tam necham na opravu vyfuku. Forda dovezu na diagnostiku, kde zkusime filtr vycistit statickou regeneraci a uvidime jak to dopadne. Pokud spatne, tak to pujde na mechanicky cisteni a i kdyby to se dosralo, tak musi jit nahrazka, protoze origo je za 40 000. Proste za nesmysl...... zvlast kdyz na 2,0 stoji 20tis :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vaporizer instalovan, dpf staticky vycisteno a vsechny kobyly jsou v plne sile. Zvladlo se i upravit rozmer kol ze uz tachometr tak nekeca oproti gps, auto se samo zamyka a vim kde je problem na funkci hkidani mrtveho uhlu a kde je druhy problem v nefunkcnosti stavitelne tuhosti tlumicu. Neni to pro me aktualne akutni, takze resit budu do budoucna. Kazdopadne vaporizer sehnan pres mondeo fcb a klucinu ve fordu za 6800 a 2x diagnostika vc cisteni dpf za 400. Rekl bych, ze dobra cena 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tony Stark DPF bylo full, protoze odesel vaporizer, ktery ho cisti. Koupen vaporizer, staticky vycisteno a jede se dal. 

Nevim jak vy hosi, ale kdybych menil DPF origo, tak me stoji 40 000 a to mi k tomu vasemu veselemu "jede se dal", uplne nesedi :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, MJSytic napsal:

Tak dobře no. Ti spořivější si ho nechají vyčistit a jedou dál :) 

ne vzdy se to cisteni musi povest ;( , ale ja jsem zatim ready :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem FAP, přes autorizovaný servis objednán z Francie z Peugeotu origo repas a cena 12000.. To zas taková raketa není a mám klid :) To že za tu cenu přišel fungl novej je věc druhá :D prý když zrovna není repas, tak dají nový za cenu repasu (za to se fakt nezlobím) :P 

Takže za mě - výměna a jede se dál :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 23. 1. 2020 at 19:19, Tony Stark napsal:

Přesně tak, zaplněný dpf vyměnit a jezdím vesele dál ne?

Kolik KM si měl, že dpfko už bylo full?

jo sorry, neodpovedel jsem na km, aktualne 185 tis, ale bylo to tim vaporizerem, DPF  vycisteno na 22% zaneseni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak vyřešen podvozek IVDC, sehnal jsem čidlo bez tlumiče (což dost kurevsky navyšovalo cenu :D ) a vyměnili jsme to u Vény a jak to ze začátku vypadalo na lehkou záležitost, tak to zae tak úplně lehký nebylo, takže už se zase houpem na dálnicích a rolujem gumy na okreskách :D . už zbývá jen ten systém mrtvého úhlu a ten budu řešit až při výměně rozvodů, což udělám asi před dovolenou jen tak preventivně. No a potřebuju ještě rozchodit parkovací čidla, protože jak jsme měnili ty mřížky tak se to pomíchalo :(. Vzadu je kamera, takže zase žádný spěch, až se bude sundavat spodek, třeba při výměně oleje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

@Sedlák rad bych se rozepsal ale nevim. Me ten system spis stve, ze ho tam mam a musin resit tu jeho opravu. 2 roky me to spis sralo, nez pomahalo, do zrcatka se snad podivat umim, a oprava co ted aktualne mam zjisteno, tak je to ridici jednotka za 15000, za to mi ta funkce pro blbce zatim opravdu nestoji 🤮🤮🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...