Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická klimatizace


filber

Recommended Posts

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat jak přesně funguje automatická klimatizace?

Mám Peugeot 307 rok 2005 a je to ta klimatizace s dvěma černýma knoflikama, jsem laik tak se tak blbě ptám.

Auto jsem koupil cca 2 týdny zpět a až teď jsem začal pátrat jak to funguje, protože jsem nikdy v autě neměl. Do teď jsem nezapínal funkci AUTO, až když jsem ji dnes zapnul tak se na displeji rozsvítilo AUTO a podtím A/C,  a teplotu jsem měl nastavenou na cca 22 stupňů. Auto v pohodě topilo, ale proč svítilo A/C? To je sepnutý kompresor klimatizace v automatickém režimu stále? 
Venkovní teplota byla 5 stupňů.

A další otázka? Jezdíte celoročně se zapnutým režimem AUTO? Já jen že je to asi nejpohodlnější nastavím si teplotu a čidla si to hlídají a nebo v zimních měsících ji zapnete klimu jen občas? 

Děkuji předem za tipy a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto - nejlepší poloha, o nic se nestaráš, Peugeot si zapíná/vypíná klimu nebo topení podle potřeby a sám si reguluje rychlost větráku. To číslo (22°) ti neříká přesné stupně Celsia, spíš tam bývá při chlazení o chlup víc a při topení zase míň. Výrobce říká, že jsou to stupně tepelné pohody. Pokud se ti opotí přední sklo, na chvíli pustíš odpocení předního skla tlačítkem. Pokud cheš topit nebo chladit naplno, otočíš knoflíky na konec - pak je tam Low nebo High, ale to fakt nepoužívám. Nebo můžeš Auto vypnout a nastavit si, co chceš. Nebo když chceš víc foukat, přidáš jen ventilátoru - a když chceš skončit, znova zapneš Auto.

Ty teploty pro řidiče a spolujezdce nemá cenu nastavovat rozdílné o víc než o 3°, stejně se ten vzduch v autě smíchá.

Upraveno uživatelem Pety
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, pecino napsal:

Pokud je režim auto tak klima jede i v zimě.

Když je v autě vlhko, zapnutím klimy se suší vzduch (kvůli přednímu sklu). Kromě toho jí to prospěje, že se občas proběhne, neusazují se v ní tak rychle plísně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je v autě vlhko, zapnutím klimy se suší vzduch (kvůli přednímu sklu). Kromě toho jí to prospěje, že se občas proběhne, neusazují se v ní tak rychle plísně.
Jj. Taky používám odmlžovani klimou. Ale tlačítkem na odmlženi. Takže většinou jen prvních 5min a pak odmlžovani vypnu protože už jde teplý vzduch.

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...