Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Táto, něco nám z toho teče ...


Recommended Posts

Třeba nejel daleko. Minulý rok pár dní před vánocema jsem u nás u práce na parkovišti vytvořil stejný obraz na zemi. Těsnění olejového filtru...Motor studený,  kontrolka oleje svítila, olej na zemi... v nastalém šoku jsem to risknul a jel jsem domu zhruba 4km, 6-7min velmi klidné jízdy městem a motor má od té doby dalších skoro 20tis km a šlape pořád stejně. Tlak oleje podle tabulkových hodnot . Ale už bych to znova neudělal :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, asi to moc neteklo, jinak bys nedojel :myslim

jinak bych všem doporučil do zjištění poruchy ohledně tlaku oleje nikam nejet, zbytečně nestartovat--protože vylágrovat motor kvůli nějakému těsnění, hadici atd.,prostě položce za pár korun je nerozum ;)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po té, co se mi rozsvítila kontrolka po pár metrech jízdy a já zastavil a viděl za sebou tu spoušť, tak už to pak opravdu moc neteklo, protože všechno už bylo pryč. Těsnění filtru bylo vyskočené a motor celý od oleje. Na místě kde jsem stál velká kaluž a pak už čůrek oleje asi 20metrů a pak už skoro nic. Domu jsem jel prakticky nasucho. Pak jsem z toho doma asi půllitr oleje, který čerpadlo nenasálo a následně nevyhodilo ven, ještě vypustil. Ale pochybuju, že by se ten půllitr tlačil mazat někam ložiska, když měl takovou jednoduchou cestu ven. Když bych to sám nezažil, nevěřil bych tomu, že to tohle vydrží.

To že je vyskočené těsnění filtru jsem viděl až v klidu doma. U práce, když jsem na to v rychlosti koukl jsem myslel, že mi snad praskl blok nebo vana, jak bylo vše od oleje. Kdybych věděl, že je to vina filtru, tak asi 2km od práce máme Kellynu a mohl jsem to vyřešit na místě bez té prasečí jízdy nasucho. Ale po bitvě... 

Upraveno uživatelem mjtwister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>MJStick a to je fakt olej? Mi to připadá spíš jako voda z chladící soustavy bez obsahu nemrznoucích přísad, jenž si po prvních nočních mrazících našla cestu ven.

Apropos, včera jsem měl letošní premiéru zimní sezóny se škrábáním oken. Auto ze tří stran omrzlý, ještě že jsem opět pořídil škrabku s mosazným břitem.

Upraveno uživatelem Namor74
Oprava oslovení z "MJ" na "MJStick" aby bylo jasno ke komu píši.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mjtwister napsal:

Třeba nejel daleko. Minulý rok pár dní před vánocema jsem u nás u práce na parkovišti vytvořil stejný obraz na zemi. Těsnění olejového filtru...Motor studený,  kontrolka oleje svítila, olej na zemi... v nastalém šoku jsem to risknul a jel jsem domu zhruba 4km, 6-7min velmi klidné jízdy městem a motor má od té doby dalších skoro 20tis km a šlape pořád stejně. Tlak oleje podle tabulkových hodnot . Ale už bych to znova neudělal :mad:

 

 

Spravny pristup :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad bol potom ten vyteceny olej z cesty spravne posypany a upratany a nezostal tam.

Par rokov dozadu sa nasiel expert, co nieco taketo nechal na ceste a potom som mal vdaka nemu za tmy na tom oleji nehodu s motorkou, lebo ho nemapadlo, ze sa to moze smykat a skoda za stovky eur

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Namor74 napsal:

>MJStick a to je fakt olej? Mi to připadá spíš jako voda z chladící soustavy bez obsahu nemrznoucích přísad, jenž si po prvních nočních mrazících našla cestu ven.

Apropos, včera jsem měl letošní premiéru zimní sezóny se škrábáním oken. Auto ze tří stran omrzlý, ještě že jsem opět pořídil škrabku s mosazným břitem.

Oprava super, ale já jsem MJ Sytič :D:aut 
Jinak to byl opravdu olej z motoru. Nejsem sice žádný mechoš-guru, ale olejů jsem už pár vyměnil. A tohle mělo tu správnou konzistenci i typickou "vůni" oleje s překročeným intervalem výměny :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...