Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení


lnarakcz

Recommended Posts

A co něco takového? Místo originálních mlhovek mám kombinované LED světlo denní/mlhovka. V autě pak mám vypnuto (na diagnostice) trvalé svícení a světla reagují na světelný snímač automatickým přepínáním denní svícení/večerní světla se zachováním plné funkce mlhovek.

 

denni-a-mlhovka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že to je líp vidět bych moc nevěřil. . . pokud namontuje LEDky s mlhovkama a seřídí je tak mají být tak jsou lépe vidět LEDky než potkávačky. . . ledky nedělají kužel a jsou lépe vidět [emoji6]

to že denní LEDka "oslňuje" je právě to že nedělá světelný kužel,ale že to je takové rozptýlené světlo které tě praští do očí a proto je dávají výrobci jako denní světla na auta

 

     

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K žárovkám se dají dát předřadné odpory.

Uvědomil jsem si, že žárovky se sice nesmíme dotknout prstem, ale když ji vkládáme do světla, tak se obvykle dotkneme sklem okraje světla, což může mít podobné následky - i ta stopa špíny může zapříčinit prasknutí skla. Bohužel návod na řešení nemám - jenom se dobře trefit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli může žárovka prasknout když se sáhne na baňku. Někde jsem četl že se na ni nemá sahat spíš proto že se na ni obtiskne otisk prstu a pak se může světlo nějak lámat a jinak to svítí. 
Kde je pravda netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to halogena, tak skutečně prasknout může. Pot a přirozená mastnota ulpí na baňce a ve spojení s velice vysokou teplotou působí velmi agresivně. Pokud žárovka přímo nepraskne, tak se v místě dotyku vyboulí a většinou i zčerná. Pokud už z nějakého důvodu dojde k přímému kontaktu, je velice dobré baňku otřít hadrem nebo třeba papírovým kapesníkem namočeným v čistém lihu. Pozor, nepoužívat tzv. "Denaturák" obsahuje benzín, tedy rovněž mastnotu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...