Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak se haže meziplyn na tatra815?


david pavlonka

Recommended Posts

No jo no však dnes má  automatickou nebo poloautomatickou převodovku i většina traktorů.   O nákladních autech a osobácích nemluvě.  Ale kdo umí řadit s dvojím šlápnutím spojky nahoru a s meziplynem dolů tak to je pan šofér a z dnešních " výtvorů "  který vylezou z autoškol to je jen mizivé množství.

Ono to fakt není jen o tom šlápnout spojku vyřadit do neutrálu a bezmyšlenkovitě hnápňout na plyn a znova spojka a rvát tam šaltpákou kvalt dokud nezapadne. Chce to trochu cviku a hlavně citu pro mašinu.  Ale byli i tací střelci kteří u takových strojů jako   PV3S   apod. uměli jezdit tak že spojkový pedál používali jen na rozjezd a zbytek řazení zvládali jen s použitím meziplynu a citu pro mašinu v autoškole nám to instruktor předváděl na PV3S a šlo to.

Pravdu mají pánové výše že tohle umění kdysi muselo patřit  do základních dovedností i pro řidiče osobních vozů.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo u trambusa taky řadím s meziplynem.. Rozjedu se na 2 sešlápnu spojku a vyřadím--->pustím spojku a přidám plyn a počkám až malinko otáčky spadnou a zas sešlápnu spojku a hrknu tam 3 atd jo a tak stejný je to i při podřazování...  Princip je ten, že při meziplynu nesmí být sešláplá spojka aby u aut bez synchronu se ty kolečka v té špajzce líp poskládaly... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tazatel bude asi těžkej nováček jak v Tatře tak v našem foru, protože asi 5 odpovědí odpověděl na mail který mu přišel jako upozornění o nové odpovědi, a tim to všechno přišlo na podporu fora.

No odepsal jsem mu a ted to sem dám teda, nějak si to přeberete
 

Citovat

 

1.dík a neboj
.mám první den jízdy s Tatrou815..dnes to byla hrůza!!sám zub

2.nejde to!!pořád to jde přes zuby!ale dik

3.Ok dík a dobrou

4.dekuji

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišla mi odpověd, opět do mailu Info(at)peugeo..........com

 

Citovat

Pane DOKONALY od autoškoly /2013/jsem nejezdil s žádnym nakladakem!! chapeš pane dokonaly??a rovnou jsem nastoupil na nejtěší nakladak Tatra 815, není snadne stímto vozem hned první den couvat uličkami na těsno a jezdit v plnem provozu v centru Brna nemysliš??!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

neznam to vcera jsem založil tento web!!

Hele, přestaň odpovidat na ty maily!! nebo tě hodím mezi SPAM! Odpusť si pana Dokonalého, snažil jsem se pomoct, ale to ty asi nechceš.

Přečti si pravidla fora, a příspěvky se davají do sekcí kam patří, komerční inzerce je zde za poplatek.

https://www.peugeot-club.com/guidelines/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba je pořád tak vyplašený z té Tatry. I když asi pokud do té práce nastupoval tak měl mít aspoň trochu povědomí o tom čím a na jaké práci ta firma jezdí. Ano ano žádnej učenej z nebe nespadnul a každej z nás nějak začínal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo. taky jsem dělal autoškolu na LIAZu a PV3S . Na PV3S mne učil rozjíždění do kopce aniž bych couvnul víc než cca 30 cm.  :o  To byla "prča"

Meziplyn byla taková automatická činnost, že jsem ho cpal podvědomě i v osobáku.  Jo a rozšíření na návěs jsem dělal na LIAZu s vlekem s tak vylágrovanou kulisou,  že jsem se prvních 15 minut učil / osahával jak tam ty kvalty sypat.

Staří mazáci to znají : Když chceš dát za 4 tak nejdříve doleva naznačit na 2 mezitím padnou otáčky a šupna 4 :papa:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

doporucuji si to vyskouset nekde nanecisto nez zrusis auto

Jo jo to je VELKÁ pravda. Na začátku jsem si taky čučel pod ruce a pod nohy a instruktora mále trefil šlak, protože tuplákama už jsem byl mimo asfalt  :mad:

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...