Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co dělat při takovém vyjádření o vrácení zboží?


Francouz_407

Recommended Posts

Pánové, nakonec jsem se odhodlal koupit nůž na http://www.premiove-noze.cz.

Cena nože 2900Kč.(nyní je cena dražší)

http://www.premiove-noze.cz/zaviraci/kizer-kesmec-ki4461a1/

Nůž přišel, nicméně jsem posoudil, že to není nůž, který bych mohl tahat v kapse neustále u sebe. Tak jsem po třech dnech nůž odeslal zpět na adresu prodávajícího (v rámci 14 dnů). Nůž jsem pouze vybalil, nikdy jsem ho nenosil ani minutu v kapse, uložil a rozmýšlel jestli vrátit nebo ne. Nic jsem s ním neřezal. Nakonec jsem se odhodla, že ho vrátím. Dnes mi přišlo vyjádření prodejce a já nevěřím svým očím. Prodejce mi prodal zboží, které sám nedodává. Co lze dál dělat? Díky za pomoc.

 

vyjadreni.png

Upraveno uživatelem Francouz_407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem podobný problém s akumulátorem do tabletu. Přišel mi "prošlý" a tak jsme ho vrátil. Prodejce mi tvrdil, že není od něj, že on na baterku dává jiné razítko, než tam bylo a akumulátor poslal zpět. Nevěřil jsem vlastním očím :o Telefonáty nic nepomohly, tak jsem mu ji opět poslal zpět i s vyúčtováním 2x poštovného s tím, že to chci poslat na účet, žádnou jinou možnost jsem nepřipustil. Přišlo všechno do koruny :)

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi chlap, rozhodl ses svobodně, tak si nůž nechej.

V předchozích příspěvcích jsem naznačoval, že je důležité mít nůž (skoro) vždy u sebe... Případně ne tak drahý, kdyby se ztratil, nebo poškodil...

Hmotnost byla zřejmě v katalogu udána.

(napadají mě žertovné příměry - že bych vrátil manželku - co na to ČOI?)

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, P607Olda napsal:

....

(napadají mě žertovné příměry - že bych vrátil manželku - co na to ČOI?)

Od pořízení manželky ale již zřejmě uběhla jak klasická 14-denní lhůta, během které by ji bylo možno vrátit, pokud by nebyla použita, tak i dvouletá záruční doba, během které možná šlo reklamovat některé závady, které se před uzavřením manželství neprojevily, ale které se obávám by stejně byly označeny za vlastnost, nikoliv chybu. Nyní tak lze, pokud je to opravdu na vrácení, leda využít nějakou podobnou akci, jako kdysi inzerovala škodovka "vyměňte starou za novou" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem z jiných časů.

Jde o zálesácký nůž, obraťme se tedy k historii. Bylo znakem chlapa, že si rozhodnutí dobře rozmyslel, a pak si stál za svým. Že by např. Old Shatterhand (nebo Quonab, z Rolf zálesák) objednal nůž podle obrázku, aniž ho viděl, potěžkal, vyzkoušel? A pak, po zaplacení, si to rozmyslel, (na Moravě říkáme spáčil se) a žádal vrácení peněz?

Anebo D'Artagnan?

Takže ještě jednou, zapomeň na výdobytky Bruselu, jako je možnost vrácení bez důvodu, a zachovej se jako chlap. Udělal jsi rozhodnutí, tak si za ním stůj. Že ses v takovém případě, jako je drahý nůž na celý život, rozhodoval podle obrázku, to je tvoje volba.

Asi mají ve firmě nějaký zmatek, nejspíše se potřebovali zbavit staršího výrobku. Možná to byla soukromá aktivita některého zaměstnance. Ale jak sám píšeš, vzhled nože odpovídá obrázku, takže ti dodali požadované zboží.

A v hospodě, nebo před ženskýma se moc nechlub, že sis špatně vybral a že to poženeš vejš - pomyslí si o tobě to, co tady naznačuju.

PS: máme ve firmě dost pracovníků, označil bych jako dobří chlapi - dovedu si představit, co by mi řekli, kdybych jim vyprávěl, že jsem se takto špatně rozhodl já - že jsem blb - a kdybych pokračoval, že to poženu k soudu, taky by mi vynadali a odešli.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČOI a bránit se, máš na to nárok a je jedno, jaký máš důvod. Já naštěstí takový problém neměl.

Naposledy jsem kupoval na rozbaleno.cz kávovar, lehce použitý (z výstav), po rozbalení byl všude čistý, i uvnitř (takže možná dokonce vůbec nepoužitý). Bohužel po zapnutí nenaskočil display. Bez něj to takřka nejde. Vyplnil jsem na webu formulář a za dva dny přijelo JEJICH svozové auto a vyzvedli to u mě doma, nic jsem neplatil a do týdne od koupě jsem měl peníze zpět.

Jen taková perlička: Kávovar opět prodávají, za úplně stejnou cenu, jenom tam dopsali, že nefunguje display. :) Teď už se na to nikdo vymluvit nemůže, ale ve 14 denní lhůtě může vrátit. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, P607Olda napsal:

Asi jsem z jiných časů.

Jde o zálesácký nůž, obraťme se tedy k historii. Bylo znakem chlapa, že si rozhodnutí dobře rozmyslel, a pak si stál za svým. Že by např. Old Shatterhand (nebo Quonab, z Rolf zálesák) objednal nůž podle obrázku, aniž ho viděl, potěžkal, vyzkoušel? A pak, po zaplacení, si to rozmyslel, (na Moravě říkáme spáčil se) a žádal vrácení peněz?

Anebo D'Artagnan?

Takže ještě jednou, zapomeň na výdobytky Bruselu, jako je možnost vrácení bez důvodu, a zachovej se jako chlap. Udělal jsi rozhodnutí, tak si za ním stůj. Že ses v takovém případě, jako je drahý nůž na celý život, rozhodoval podle obrázku, to je tvoje volba.

Asi mají ve firmě nějaký zmatek, nejspíše se potřebovali zbavit staršího výrobku. Možná to byla soukromá aktivita některého zaměstnance. Ale jak sám píšeš, vzhled nože odpovídá obrázku, takže ti dodali požadované zboží.

A v hospodě, nebo před ženskýma se moc nechlub, že sis špatně vybral a že to poženeš vejš - pomyslí si o tobě to, co tady naznačuju.

PS: máme ve firmě dost pracovníků, označil bych jako dobří chlapi - dovedu si představit, co by mi řekli, kdybych jim vyprávěl, že jsem se takto špatně rozhodl já - že jsem blb - a kdybych pokračoval, že to poženu k soudu, taky by mi vynadali a odešli.

asi jsi z jinych casu, protoze napriklad muj nuz, jsem si vybiral jen podle popisku, protoze stal cca 6000 a dovazi se jen na objednavku, tak to byl ode mne i trochu risk, ale dal jsem proste na dobre recenze a kvalitu vyrobce. Takze by mi ho nikdo abych si ho mohl osahat, asi jen tak nedovezl. A pokud je to skladove zbozi a nebyl na to upozornen, tak to muze vratit. Od toho jsou tady zakony a ne nejaky old shatterhandi. V tvem primeru bych si az pujdu koupit kver, mel vzit s sebou naboje a cvicne si zastrilet, zda muska nezanasi, abych byl jako john rambo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak myslíš Jirko, že jsem kupoval pistoli? Jel jsem k solidnímu prodejci, který má ve sklepě střelnici, nechal si nabít 5 typů různých zbraní a zkoušel jednu po druhé.

Jinak je vidět (není to totiž první případ), že prodejci začínají se osmělovat v neuznávání reklamací s tím, že dotyčný nad tím mávne rukou a nebude se chtít soudit. ČOI v tomto moc nepomůže. Jediné co by se dalo použít jako argument je něčí svědectví, někoho kdo byl u rozbalování dále také to, že na dodacím listě nebo jiné faktuře nebylo uvedeno žádné upřesnění jako rok výroby, výrobní číslo a podobně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, MilanF1 napsal:

Naposledy jsem kupoval na rozbaleno.cz kávovar, lehce použitý (z výstav), po rozbalení byl všude čistý, i uvnitř (takže možná dokonce vůbec nepoužitý). Bohužel po zapnutí nenaskočil display. Bez něj to takřka nejde. Vyplnil jsem na webu formulář a za dva dny přijelo JEJICH svozové auto a vyzvedli to u mě doma, nic jsem neplatil a do týdne od koupě jsem měl peníze zpět.

Jen taková perlička: Kávovar opět prodávají, za úplně stejnou cenu, jenom tam dopsali, že nefunguje display. :) Teď už se na to nikdo vymluvit nemůže, ale ve 14 denní lhůtě může vrátit. :D 

podival jsem se na ten server rozbaleno.cz, protoze jsem ho doposud neznal a zvedavost mi nedovolila. Kdyz se divam na ty puvodni ceny vs. ty zlevnene, tak mi to zrovna vyhodny vubec neprijde......

@MotoMoto ale ne kazdy prodejce ma ve sklepe strelnici. A kdyz mam vyzkousenyho dejme tomu glocka 17, tak ocekavam, ze at ho koupim kdekoli legalne, tak dostanu glocka 17 :D

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tuto chvili jsem zaplatil 150kc, aby mi nuz poslali zpet a mel jsem ho doma. Pak zkusim jeste neco. U rozbalovani byla manzelka. Napadla me jeste jedna vec par dni po moji koupi tento nuz zdrazili. Myslim si, ze doprodali sarzi 2016 a pak zacali prodavat sarzi 2017, proto jiz skladem jine nez sarze 2017 nemaji. To je muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...