Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chladící kapalina


chuck11

Recommended Posts

Několikaletou zkušeností s kapalinou  G12- růžová-po naředění na -24°C v průběhu její životnosti,tj 5 roků,klesla její zámrznost o JEDEN °C tudíž na -23°C! a to dolívám kapalinu jen asi v průběhu 14 dnů po výměněn-i přes odvzdušnění se ještě doodvzdušní v provozu.Poté již jen vodu!! 

Jak dlouho tam tu kapalinu máš?pkd nevíš tak je lepší vypustit,propláchnout a dát novou naředěnou na Tebou požadovanou hodnotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by jsme měli v autě od sheronu se mi trochu nezdá,ale asi mi jiná možnost nezbyde :)

Měnit ji budu komplet s rozvody. -24°C není zrovna moc :myslim

Jaké množství je potřeba při výměňě u Peugeotu 407 2.0 HDI typ RHF

PS.v příručce pro uživatele je úsměvná poznámka : chladící kapalinu není třeba měnit :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 -24°C není zrovna moc :myslim

Je to dostačující-v našich klimatických podmínkách ,takhle si ji ředím ,na -24°c ,již hezkou řádku let,pokud bych bydlel na horách tak pro jistotu dám na -30°C .Ono i když je totiž více než 24 tak stejně nezmrzne jako vody.jen tak pro formu na škodné (105 s motorem ze š100) byla kapalina jen na -2°C a přesto že vše zatuhlo tak po oblevě nikde netekla a vše bylo OK jen jsem tenkrát čekal asi týden na oblevu.takže asi tak .Jinak jeden motorista tvrdil,že umístil teploměr-čidlo na nárazník a v zimě  mu to při dálniční jízdě 130km a venkovní teplotě -5°C ukázal teploměr -90°C?!Pravda či lež ? nwn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlášení o takto nízkých teplotách mají obyčejně ohraničení "za vyjasnění v horských dolinách".... Osobně jsem zažil největší mráz -25 a to jen jednou (myslím území našeho státu v takovém nějakém průměrném rozpětí nadmořské výšky)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasARN-i když mám kapalinu na -24°C tak ani pří - 35°c se motoru chladicí soustavě NIC nestane.Ono totiž v zimě klidně teplota na chladičí může při dálničnich jízdách činit méně než  -50°C  (údajně nejnižší takhle naměřil -98°C !!! ) a na takové teploty NIKDO kapaliny nemáme a přesto se nic neděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dýzl, nemyslis že je rozdiel v tom, ze na dialnici cez chladic preteka tepla chladiaca kvapalina a ked auto parkuje, tak nie je motorom zohrievana? Rozdiel v cene kvapaliny -24 a - 34 su 3 eura. Stoji to za to? Minulý rok sme mali -29 a ked auto stalo niekolko dni, tak co je lepsie, mat -24 alebo -34?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...