Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Economy mode, imobilizer fault


Kalashnikow88

Recommended Posts

Veno, díky za odpověď. Nabyla jsem také dojmu, že to bude kostra a ne startér. Startér, za půl roku, co to auto máme,  neměl ani jednu sebemenší chybičku. Stále přemýšlím, že když jsem si pro auto přijela, "po opravě", tak bylo zaprkované a já bez problému nastartovala a odjela domu. A až ráno najednou nic. Podotýkám, že měnil palivový filtr. Není někde v okolí ta kostra, nebo startér ? Pamatuji se, že na cívce startéru býval kdysi slabý drát a ten byl zastrčený v konektoru. Nemohl náhodou tam být jen málo zastrčený a při jízdě se vyklepal ?? Bohužel, díky té zimě se mi ani moc nechce lézt pod auto.. Dívala jsem se, že vedle baterie jsou 3x kabely a každý kabel je ukostřen na karoserii. Ty kabely jsou ale v pořádku. Jeden z nich jde z minus pólu baterie. Za opravářem jsem byla a řekl mi, že je to v elektrice a tý asi moc nerozumí .Dál se s ním už raději dohadovat nebudu.. Je mi to nějak proti srsti.  A nyní tady v Č. Budějovicích dokonce napadnul sníh. Ach jo...:((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu pochválit za logické myšlení :super, pokud se stále bavíme o pežotu 807 s naftovým motorem, tak palivový filtr je hned vedle starteru a ten slabý drátek, co vede do cívky (spinače) je od spínačky, takže pokud je vypadlý z cívky, startovat to nebude...,je možné, že při té výměně filtru ho uvolnil, filtr je asi uprostřed motoru a vedle vpravo je starter,  dej si radši neutrál..., napiš, jaký máš motor, ať víme přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mp :  Děkuji za lichotku, ale jako bývalá řidička autobusu, jsem v servise nějaké zkušenosti pochytila a další od manžela se kterým jsem hodněkrát jela trasy od Moskvy

         až po Lisabon a v případě jakékoliv poruchy na cestách jsem mu byla vždy nápomocná.  Nyní se hlavně snažím opravit vozidlo sama, než přijede v pátek domů. Aby uznal, že to sama zvládnu. Myslím, že už bych to možná i zvládla.. bohužel ten sníh mi vrazil nůž do zad. :-))

Ozzy56: Ten  náš Peugeot je 407 SW,  1.6  16V HDI  r.v. 2004  6E9HZ a typ motoru je 9HZ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývalá kolegyňka, no tak to bych teda taky měl smeknout.  No s ohledem na to že máš 1,6 Hdi ve 407 a k tomu kde má umístěný startér tak bych řekl že záměrně nebo nedopatřením z něj kablík odpojit ten šikula nemohl. Bohužel 1,6 znám jen povrchně a jak jsem psal výše elektrika není moje silná stránka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové.

nyní se tady byl na to autíčko podívat jeden všeuměl, napojil počítač, ale řekl, že to vypadá na řídící jednotku. Nechce se mi tomu moc věřit.. Jsem na pátek objednaná přímo u auto elektrikáře se zaměřením na francouzský auta.. Má někdo ještě do té doby nějaký nápad, případně jak vypadá ta cena řídící jednotky? Nebude to lepší odvézt to přímo do kovošrotu? Dík Jiřina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že nikdo nic nevymyslí :myslim, možné je všechno, takže třeba odešla i řídící jednotka...,ale neházel bych flintu do žita, prostě to musí vzít do ruky chlap, co umí s origo diagnostikou a jak píšeš, dělá francouze--má zkušenosti..., ceny nevím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Omlouvám se za zpoždění, ale slíbila jsem, že dám vědět, co to bylo za závadu. Tak, elektrikář co to opravoval mi sdělil, že odešla řídící jednotka, která je někde v motoru pod pojistkama.  Řídící jednotku opravil a auto je jak nový. Hlavně, přestala se objevovat kontrolka ESP, ASR, symbol čerpadýlka (závada emisí) kontrolka že nesvítí pravé brzdové světlo, př.blikač. a pod. Je možné, že na to všechno mělo tohle vliv? Asi jo... Už to žádné závady neukazuje. A cena ?: Něco říkal, že stálo 4.000 kč a práce 2250 kč. Je to sice dost, ale jsme spokojený.. Jinak všem přeji krásné vánoce, hodně zdraví, auta bez závad a vše nejlepší v celé příštím roce 2019  Jiřina a Honza Tomanovi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...