Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zrušení penzijního připojíštění


brixtr

Recommended Posts

hledal jsem na netu a na něco jsem narazil ohledně zrušení penzijního připojištění. může mi někdo prosím polopatě( jak pro deb*la) vysvětlit v čem spočívá a je lepší reinvestice penzijního připojištění? nějak jsem se v tom ztratil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podivej se, kdyz vyberes = zrusis penzijko, tak prijdes o danove ulevy a statni prispevky, a dostanes tzv. odkupne. Rozhodne to neni ze zrusis a vyberes, neco si nechas a pak zalozis druhe. Z penzijka stareho na nove se da jit jen prevodem..... pokud beru v uvahu ze nechces prijit o statni podpory apod.... protoze pak to penzijko uplne ztratilo smysl........

Pokud to chces prevest z penzijniho sporeni na doplnkove penzijni pripojisteni, tak nejlepsi fond ma uz par let ceska sporitelna. Jedna se o  to, ze bud nejaky poradce nebo i ty si muzes rict, jak moc konzervativni chces byt. Ja to resil loni, dal jsem 60% dynamicky, 30% standard a 10% konzervativni fond. Vysledky uvidim za nejakou dobu. Ano neni tam vysluhovka, ale inteligentni clovek si spori na penzi a ne na nejaky vybery. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to neni reinvestice chapes? Bud to vyberes a prijdes o to co jsem psal, nebo to cely prevedes do toho tretiho pilire, ktery by mel byt ekonomicky vyhodnejsi, ale jako reinvestice se tomu rozhodne rikat neda.

Reinvestice je: Zpětný vklad čistého výnosu z původní investice.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak chlapi, jestli můžu--nerušte ta penzijka, prachy se pak budou hodit, třeba budete chtít dříve do důchodu...,a nemusíte tam mít zrovna miliony :myslim

kolega v 1995, kdy penzijko začalo, taky říkal, že to nemá smysl, banky se tunelují a on o peníze příjde a kdesi cosi...,hučel jsem do něho nebuď blbec, když ti podnik bude přispívat, taky stát něco přidá, je škoda toho nevyužít...,minulý týden u piva mi přiznal, že udělal kravinu, nějaké prachy by se mu teď k důchodu šikly...:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, minimaxa napsal:

hmmm, rekvalifikace... :D

 

co mas furt s tou rekvalifikaci...... proste jsem posledni dobou stridal zamestnani, nez jsem nasel, co mi vyhovuje. Chapu, ze tohle je ti cizy, ale aspon jsi nemusel resit, ze ti tuhle a tamhle nekdo nezaplati ctvrtletni, rocni apod. provize atp. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu to naprosto jednoduše... spočítej si, kolik si vložil do PP a kolik tam máš, o rozdíl přijdeš, najdi si na netu konfiguraci na úvěr, jestli by se nevyplatilo si radši půjčit než rušit penzijko.

Každopádně v dnešní době jsou PP prakticky na ústupu, pokud ti tam nepřispívá zaměstnavatel.

Je však mnoho lepších produktů, kde se dají zhodnotit peníze a hlavně není člověk vázaný tou hroznou dobou min. do 60let ;)

Pokud tedy nechceš řešit úvěr a řešit to takto s PP, je potřeba brát v úvahu to, že peníze nebudeš mít hned, je třeba počítat s výpovědní lhůtou apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skuci PP nejsou na ustupu (jen je trh nasycen), PP kdyz si tam vkladas solidni peniz, dejme tomu od 1000Kc vys, tak se ti to projevuje v danovem zvyhodneni (o ktere mimojine taky prijdes, pri vyberu ci predcasnem ukonceni, takze tvuj vypocet je mylny) to za prve, ale to za druhe a to je dulezitejsi, investicni produkty se (mimo akciovych) skoro rovnaji nebo o trochu prekonaji vynosy u PP ale pri vetsim riziku a rozhodne se jedna o pravidelne investice a v delsim horizontu. Dulezity ale je si rict, jaky produkt clovek hleda, protoze PP je produkt sporeni na stari a clovek, ktery neni uplne blbej, to s timto vyhledem uzavira a na penize odlozene na stari proste nesaha. \Pokud tedy nejde o existencni problem. Bohuzel znam i takove idioty, kteri kvuli koupi auta, si vybrali penzijko :D. 

Takze ano, jsou lepsi produkty, ale jako investice, a ne jako sporeni. Na sporeni jsou aktualne nejlepsi PP a stavebko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro skuciho to výhodné jako pro finančního poradce výhodné není,od všech poradcu slyším,že stavební spoření a duchodové je překonané,že ukončit a podobné bláboly,ano jsou vyhodnější produkty,ale s větším rizikem,pro mě je stavebko idealni,prootž po 6 letech mžu peníze vybrat a použít a ne je mít vazaný někde 254let...souhlasim se Scratchem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ ukaz mi nejaky produkt s GARANTOVANYM vynosem 3,5% po 6 letech :)

jinak odbocim, hodne me zaujala hra financni gramotnost nebo tak nejak. Hrali jsme ji ve 4 a kazdy mel nejaky ukol..... ale o tom to uplne neni, jde o ten styl jak kdo hraje, kamos se treba nepojistil a hra mu prinesla trvale nasledky a "celozivotni" boj s penezi. Ja se skoro dostal na svoji metu 4mio do duchodoveho veku, a vyhrala kamoska, ktera hned na zacatku vsechny prachy vrhla do akcii. tim jak se hazelo kostkou, a padala cisla nahoru, takze jeji investice rostla, jednou snad mela propad. Ale bylo to jak v zivote. Nicmene v dalsi hre sla opet do akcii a uz se ji tak nevedlo. Ono to chce optimalni mix..... PP, stavebka, nejaka investice, a treba i nejaka akcie, ale tech se proste bojim :D. Hlavni je, ze pojisteni je zaklad financni gramotnosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo zdá se to pěkný3,5%

já si je raději mám na0,8až 1 a vím,že je mám hned k dispozici,když potřebuji fofrem něco koupit.

A musíš k tomu pak i tak přistupovat a zase to s případným výdělkem vložit zpět,ne to utratit za chujoviny.

To co mi připíše stavebko,tak když si v praci od šefa najmu cnc pro svou potřebu tak je melouch pro mě přínosnější .

Stavebko jen tak vždy udržuji a poslední rok to tam před koncem šoupnu a vyberu. A pak zase.

jo když bylo 4500 za 16000,tak to bylo krapet lepší.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...