Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Plechové disky P308 SW


midz

Recommended Posts

Ahoj,

poradili byste mi prosím kde se poohlédnout po plecháčích na novou 308SW? Chtěl bych na to dát pneu 225/55/16. Akorát si nejsem jist roztečí šroubů. Je u 308iček 5x108? Jak velká je středová díra? Koukám, že někde mají uvedeno, že disky mají třeba rozteč 5x108 ale uvádí u toho, že jsou na Ford, může tam být tedy rozdíl v té díře a pak by mi to nepasovalo?

Moc díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl taky kupovat 16", nakonec mám R15 za cca 1000Kč/ks (nové). Zbyly mně navíc pneu ze staré 308 (195/65 R15). Za 500Kč jsem koupil na bazoši nepoužité originální poklice. Něco stálo přezutí, sakum prdum tedy kolem 5000Kč. Kdybych kupoval nové gumy (např. můj oblíbený Goodyear), tak jsem lehce přes 10000Kč. 16" by vyšly na cca +200 za disk a +700 za totožnou pneu, takže na nějakých 14000.   Nepřišel jsem na žádný benefit disku a o 1cm širší gumy a o cca 1,25cm nižší pneu. Jo kdyby se jednalo o litá kola, tak tam rozdíl asi bude viditelný, ale u plechů s plastovou poklicí je to úplně jedno.

Změna v jízdních vlastnostech je u takhle malého rozdílu neznatelná. U starého auta jsem měl 225/45 R17 vs 195/65 R15, to už poznat bylo. Auto bylo na těch 17" sice tvrdší, ale celkově působilo "plavněji" a jistěji. Ale kvůli většímu valivému odporu a hmotnosti kola zase o něco hůř akcelerovalo.

Celkově jsem se teď rozhodl jít proti zavedenému trendu zvětšování aut a i jejich kol - koupil jsem menší auto s menšími koly a zatím nelituju. Přidávám fotku na zimních.

 

 

IMG_3215.JPG

Jo a jinak k otázce potvrzuju průměr středové díry 65mm a rozteč 5x108:D

 

 

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

díky za fotku. Vypadá to super. Já osobně bych taky šel klidně do menších kol, ale nemám je v techničáku. Je tam přímo napsáno, že kola nemohou být 15", pokud je ruční brzda elektronická. Takže proto  musím zvolit 16". Nevím co by se stalo, kdybych tam dal menší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Akurát tiež riešim nové plecháče, a  keďže auto nemám ani týždeň, a staré nebolo plné elektriky, ako je to so snímačmi tlaku v pneu na novej 308SW? Je niečo aj v kolesách alebo to sníma celé len nejak cez ABS? Kúpil som to s ozaj zachovalými sériovými 16´´ quartzami a nerád by som ich dojebabral cez zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si ma nepotešil...to fakticky zdvojnásobuje cenu plecháčov...nuž asi minimálne pre túto sezónu prezujem na hliník. Čítal som, že ak je auto vybavené TPMS a nemá snímače je defacto nespôsobilé na cestnú premávku? Inak, našiel som aj info, že na 308 II je systém indirect, tak ozaj neviem. Zajtra zavolám do servisu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímač tam není, je to řešeno přes ABS. Taky jsem to při koupi plechů řešil a notně jsem si oddych. Mám verzi před faceliftem, pochybuju, že by to po FL řešili jinak.

 

Ještě potvrzuju dle Service Boxu, jiný než obyč ventilek u 308 nezná (a Fl taky nevede jako samostatný model).

Upraveno uživatelem Ajap
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Nechcem zakladat nove vlakno, spytam sa tu.

Jedna sa o P308 SW, september 2015. Mam k autu zimne pneumantiky bez diskov, takze zhanam nejake plechove disky.

Mam moznost kupit disky z P308 (pred faceliftom), s parametrami 6 1/2J x 16H2 ET44.

image.png.a1ab07a440d9f648539acdc39c8e6486.png

Ja mam v technicaku povolene nasledovne rozmery:

image.png.bbecd47b032ac30935ab4f2df93ac7a3.png

Bol som na spytat STK, tam mi samozrejme potvrdili, ze by na aute 6 1/2J nemali byt, no STK mam v lete ... s elektronmi..
Aky ja vas nazor? Budu sa dat bez problemov a rizika poskodenia obut pneumatiky 205/55R16 povodne urcne na disky 7.00J16 na disky 6 1/2J16? A budu sa dat vobec zalozit taketo disky na auto? Nebude to niekde suchat ? Aky to pripadne bude mat vplyv na jazdne vlastnosti?
Zobrat disky k autu a skusobne ich namontovat nie je pre mna moc schodna cesta...

Dik za skusenosti a rady.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...