Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Couvací kamera


kros74

Recommended Posts

Ahoj.

Pokud má někdo přístup k dokumentaci Peugeotu, stačilo by zjistit, jaký výstup má ta originál kamera.

V podstatě i ten žlutý RCA konektor j epouhá dvoulinka, která nese signál. Podle dokumentace k Smegu+ je vstup pro couvací kameru realizován dvojicí vodičů na pinu 1 a 7 části B velkého 40 pinového MOST/FAKRA konektoru. Na pinu 1 je signál video vstup + (imput voltage, peak to peak, differential imput) s hodnotou napětí a na pinu 7 je signál -. To je vše ke spojení kamery s Smeg+

Úplně stejně je na pozici pinu 6 a 12 u některých Smeg+ podle tabulky druhý video vstup, u kterého je i napsáno, že zde jde signál cestou standard CVBS one.

No uvidíme, mám doma svůji původní jednotku Smeg, ale obávám se, že není s přídomkem +.

Mára

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu ahoj!

A ten interface na obrázku, je pro couvací kameru, nebo pro ten druhý případný zdroj video signálu?

Také uvažuji o tom, že couvací kamera, je pouze samotná optika, je ještě potřeba generovaný obsah konfrontovat s přednastaveným profilem auta a natočením volantu, tak jest-li právě toto ještě neudělá ten interface, aby se pak na obrazovce nakonec objevil nejen obraz samotný, ale i obrysové čáry a jejich změna po natočení volantu.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak něco k tomu přenosu video signálu:

První video vstup Smeg+, Differential CVBS one

Druhý video vstup Smeg+, Standard CVBS one: https://shopdelta.eu/cvbs-standard-pro-prenos-videosignalu_l8_aid771.html

Když zadáte to vyhledávač "rear camera CVBS" tak vyběhne nespočet převodníků. Věřím, že to pojede a půjde zapojit i doma.

Kolik vyšel ten originál převodník od Peugeotu na obrázku?

Zde nějaké nástřely, které podporují myšlenku, že signál CVBS je šířen i přes žlutý RCA, tak by stačilo fiknout, nebo elegantní redukci :) .

https://www.dhgate.com/product/chenyi-special-car-rear-view-reverse-parking/417587943.html

https://www.alpine.co.uk/p/Products/SingleView/HCE-C2100RD

Mára

 

 

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marianos napsal:

Ahoj, nechci se tě nějak dotknout ale AV signál od kamery se přenáší klasickým vodičem. Sám jsem si na Koleosu dodělával couvací kamery a vedl kabel (žlutý) na video vstup do china rádia s dotykovou obrazovkou. Akorát je tento kabel stíněný.

Ale pokud by to šlo zapojit přímo do rádia, tak proč by se potom prodával ten interface na video vstup ?

 

V poho.Jen se mě to zdá moc jednoduché natáhnout dráty od kamery a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

už jsem to zpožděné naskočení obrazu taky párkrát zažil, ale většinou to nebylo víc než 3 , 4 vteřiny. Jednou se mi stalo, že naskočil obraz, ale nezobrazily se tam ty pomocné naváděcí čáry.

Je to nejspíš tím, že jednotka zrovna vykonává nějaké další úkony, takže procesor je vytížený. Někdy to sice naskočí, ale obraz se dost seká. Jednou jsem kvůli tomu couval ulicí dál a pozoroval, za jak dlouho se to přestane sekat. Asi do deseti vteřin sekání pominulo a obraz začal být plynulý.

Jó holt dneska je vše digitál, zlaté časy analogů. Na Primeře r.v.2005 se mi couvací obraz nikdy nesekal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, občas se stane, že to kameře trvá delší dobu, ale jsou to tak 2-3 sec max. Mám ale manuální 5-kvalt.

Stejně se nejdříve rozhlédnu kolem sebe než začnu couvací manévr, takže mi to vlastně nijak nevadí. Se sekajícím se obrazem jsem se ještě nesetkal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdravim mám 2008 z 2017 active, mám tam parkovací senzory, vzadu. Vyměnil jsem orig radio za radio s androidem a chtěl jsem připojit couvaci bezdrátovou kameru do narazniku, při zapojení napájení kamery a vysílače k světlu zpátečky do kamery nejde proud, zpatecka svítí, při zkoušce doma(s vytazenou patici zpátečky ke které jsem připojil kameru) kamera normálně jede, na autě ne, neví někdo proč, když dám přece zpatecku a žárovka svítí měla by jít i ta připojena kamera, ale nejde, dík za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlastně zapojím ten vysílač, má dva vývody černý - a cerveny + a k tomu vysílači připojím kameru, žluty cinch=videosignál a červený cinch=napájení kamery, v rádiu je přímo žlutý cinch ke kterému jsem zapojil přijímač videosignálu a samozřejmě opět +a - na napájení přijímače, zkusil jsem ten vysílač s kamerou zapojit přímo na aku a při zařazení zpátečky normálně na radiu naskočil obraz z kamery, já jen nechápu proč doma,připojený vysílač s kamerou na patici zpatecky do které privedu proud normálně jede a na autě když patici připojím na proud, tak žárovka normálně svítí při zpatecce ale ten vysílač s kamerou už ne, vyzkoušeno X krát, jestli je dobrý kontakt atd. 😭😭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal problem ze pri zaradenej spatecke kamera isla ok a displej ukazoval obraz ale hned ako som pridal plyn tak kamera obraz zacal sekat a zmizol. Potom po zhasnuti motora a nastartovani to znova islo do momentu ked som as pridal plyn. Musel som napojit relatko medzi ziarovku a kameru a odvtedy drzi a vysiela bez problemov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...