Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Couvací kamera


kros74

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

nazdar pani,

už ste na to prišli prečo to nejde?? ja som to mu venoval asi dva týždne hľadaním špekulovaním a nakoniec som túto originál montáž vzdal.

Mám 208 2014 s dotykovým displejom.  Myslel som si že iba potiahnem AV kabel z kamery a napichnem ho do rádia... Rozobral som teda celý stredový panel... a zistil že AV vstup  v mojom SMEGutam nieje. Proste sú modely ktoré tento konektor majú (predpokladám že modely s GPS) a sú také ktoré ho nemajú. Riešením je namontovanie interfacu .. najnižšia cena tejto srandy akú so mnašiel bola 220EUR... tak som si povedal že bolo by sice pekné mať kameru v stavnom displeji.. ale nie za 220. Zabralo mi to trochu viacej času ale kúpil som si kameru do svetla špz a malý displej ktorý som nenápadne umiestnil za držiak na poháre.. samozrejme ani ten nebol vo výbave (ale to som investoval už pred nejakým časom)... takže suma sumárom..all inclusive cena 30EUR plus môj čas. 

Ak ste našli riešenie priameho napojenia na SMEG ktorý nemá AV vstup, a za menej ako 220EUR s interfacom budem len rad za každú dobrú radu. 

DIKI ČAU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 rok později...

Ahoj!

Kudy vede signál do jednotky SMEG lze vhodně vyčíst z tohoto: https://fccid.io/ANATEL/00719-14-05386/MANUAL/DADF0ABD-43AA-405C-8165-C6B5BEC8D0EC/PDF

Myslím, že by to v zásadě mělo jít, jenom je důležité, jaký modul je za tím displejem, viz tabulka výbavy SMEGů. Signál tam je popsaný, konektory také, na konektoru je přímo signál v kapitole 5.31. Jde o SMEG ve verzi SMEG+. Samozřejmě konektory pro AV video přímo, tam nehledejte. Další otázkou je cena a distribuce originální kamery, navázání na točení volantem (asi CAN comunikace), napojení na jednotku senzorů, kabeláž.

Jsem naučený couvat na oko, nevěřím, ani těm senzorům, co řvou ikdyž vyjíždím z garáže :)

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ještě  jsem uvažoval nad tímto způsobem ale je to trošku překombinované. Ale jinak skoro bez úprav stávající el. instalace auta, jen napájení ze zpátečky.

Zadní WIFI kamera cena cca. kolem 700,-kč a pomocí aplikace se zobrazí na mobilu, který se dá "zrcadlit" na displeji u auta.

30fps-Wifi-Car-Reveser-Backup-Camera-Transmitter-Video-Transmission-for-Cctv-Compatible-For-Iphone-Ipad-Android.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

No a co zapojit výstup tohoto pazmeku přímo do Smegu + podle rozkódování konektoru. Na signál je tam pouze Video + a Video -, což by mohli být signály šířené i z tohoto zařízení, jenom jsou svedeny do konektoru "Cinch".

Normálně a jednoduše to zrcadlit nepůjde, zrcadlí se buď přes MirrorLink, nebo přes Android Auto. Přes MirroLink oficielně jen vybrané aplikace, nebo přes další zprostředkovací aplikaci, nebo jako full Mirror Link, ale to je v drtivé většině potřeba root přístup v telefonu. Sumasumárum, než zapojíš, načteš aplikaci, tak máš normálně třikrát odcouváno :) .

Pokud ale máš Smeg + podle tabulky se vstupem na zadní kameru, byť nezapojeným, mohlo by to jít a kamera by se měla zobrazit vždy, sama, při aktivaci signálem od kamery.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Markusenka napsal:

Ahoj.

No a co zapojit výstup tohoto pazmeku přímo do Smegu + podle rozkódování konektoru. Na signál je tam pouze Video + a Video -, což by mohli být signály šířené i z tohoto zařízení, jenom jsou svedeny do konektoru "Cinch".

Normálně a jednoduše to zrcadlit nepůjde, zrcadlí se buď přes MirrorLink, nebo přes Android Auto. Přes MirroLink oficielně jen vybrané aplikace, nebo přes další zprostředkovací aplikaci, nebo jako full Mirror Link, ale to je v drtivé většině potřeba root přístup v telefonu. Sumasumárum, než zapojíš, načteš aplikaci, tak máš normálně třikrát odcouváno :) .

Pokud ale máš Smeg + podle tabulky se vstupem na zadní kameru, byť nezapojeným, mohlo by to jít a kamera by se měla zobrazit vždy, sama, při aktivaci signálem od kamery.

Mára

Ahoj, máš pravdu, než se to propojí , tak máš odcouváno.

Jedině to zkusit zapojit ale to se mi moc nechce riskovat ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, zzipCZ napsal:

No to asi nebude tak jednoduché.Kamery mívají AV výstup,to asi nepůjde přenášet klasickýma drátama.Teda podle mě.

Ahoj, nechci se tě nějak dotknout ale AV signál od kamery se přenáší klasickým vodičem. Sám jsem si na Koleosu dodělával couvací kamery a vedl kabel (žlutý) na video vstup do china rádia s dotykovou obrazovkou. Akorát je tento kabel stíněný.

Ale pokud by to šlo zapojit přímo do rádia, tak proč by se potom prodával ten interface na video vstup ?

HTB15drekOCYBuNkHFCcq6AHtVXaK.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...