Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojení startovacího tlačítka


Stepka

Recommended Posts

Zdravím kluci, poradí mi někdo jak zapojit startování na mé 106, abych úplně odstavil spínačku ?

Mám startovací tlačítko, ale pořád otáčím klíčkem a až pak startuju tlačítkem. A prosím nechci rady abych si radši opatřil novou spínačku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi odešla spínačka na "staříčkovi" (F125P) dostal jsem nabídku za 2500kč přičemž mělo TK asi na 3/4 roku a další by neprošlo,tak jsem to vyřešil dvěma kolíbkovími vypínači (např busy ŠM je měli na otevírání dveří)-první na zapalování druhý na zbytek a posledním volným drátem jsem "škrtl"o kostru a vrčelo to.Takže to musíte vyřešit obdobně akorát ten "startovací" (tlustší červený tuším a tuším je to tak u všech)dáte na ukostřené tlačítko.Místo kolíbky může být jakýkoliv jiný  i otočný vypínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby sis chtěl pohrát s relátky (samodržné zapojení a časový zpožďovač), tak můžeš udělat na 2 nearetovaná tlačítka:

- zelené START stiskem zapne zapalování, delším držením (např. po sekundě) spustí startér

- červené STOP vypne zapalování

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim u 106 ale vzdy kdyz jsem delal tlačítko tak jsem jen zkopiroval funkci spinacky. A to jsem zjistil pomoci pipaku na multimetru nebo baterky se zarovkou. Co s cim je v jaký poloze spojeny a hlavně taky rozpojeny.

Vetsinou tam mas 4-6 kabelu 1 nejsilnější vetsinou červený je plus a pak uz jen proud do auta na prvni polohy kličku a pak starter při kterým je nějaká cast odpojena.

Delal jsem to na r19 a feldach coz jsou generačně podobný auta,

zadny složitosti v tom nehledej

Upraveno uživatelem Chip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

resis moc slozite veci
odpoj spinacku komplet - udelaej vypinac na vsechny kabely proti tlustemu cervenemu (hlavni privod od baterie)
a k tomu paralelne pripoj 50 - starter na tlacitko
blbosti typu odpojovani elektriky pri startu neres - stejne se jedna jen o radio a zapomenute zapnute svetla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...