Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupím lanko kufru na P206cc OPRAVENO


Pepito

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Si to zhotov. V sekce 307 je vlákno Naviják, tam popisuju, jak zakončit lanka. Snadné je např. provrtat kulatinku nebo i hranolek, dvě díry těsně u sebe a lanko provléct tam a zpět - ostrý ohyb lanka ho zajistí proti vyvlečení. A lze to opakovaně rozebírat. Anebo provrtám kulatinku po délce, vložím lanko a zalisuju.

Kolik by to stálo origo? Už jsi dal dotaz Nečasovi?

Pokud neuspěješ, tak ti ho vyrobím (zdarma).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypdá to jako brzdové lanko z bicyklu. Když tak změř průměr lanka a jeho odhadovanou délku a změř rozměry toho oka. Vnitřní průměr, vnější průměr a tloušťku. Anebo oko sundej (pozor neztrať segrovku) a dej do obálky a pošli. Na výrobu oka, nebo něčeho takového potřebuju dost času. Pak bys přijel a nainstalujeme to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při společné obhlídce jsme zjistili, že se to utrhlo proto, že výrobce nedříve roztemoval samotné ocelové lanko - vytvořil tam takovou "růžičku" - a potom ho zalil hliníkem, tedy odlil komplet oko. Ovšem v místě růžičky je na obvodu hliník natolik ztenčený - po obvodu pouze desetiny mm, že se to utrhlo. Na fotce je na lomové plošce oka vidět otisk "růžičky".

Budeme řešit dál, případně si to Pepito vyrobí sám, nakonec dáme vědět, jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to nakonec opravil sám. Musím se pochlubit,že se mi to povedlo. :super

Musím ještě jednou poděkovat @P607Olda za tipy na opravu. To mne nakoplo,pustit se do toho svépomoci i když jsem to provedl po svém.

Nejdřív jsem chtěl použít očko na kabel,ale bylo vyosené,tak jsem použil trubičku z měkkého kovu,kterou jsem na konci zmáčkl ve svěráku a vyvrtal dírku pro osazení na čep. Trubičku zkrátil na potřebnou délku. Na lanku zůstala část původního oka,které jsem využil a na něj nasadil nové očko,které jsem zatemoval kleštěmi. Očko přesně sedlo do minimálního prostoru.

Střecha opět funguje jak má a zase můžu jezdit s větrem ve vlasech :D:super:papa

WP_20171126_11_04_10_Pro.jpg

WP_20171126_11_03_11_Pro.jpg

WP_20171126_12_28_18_Pro.jpg

WP_20171126_12_30_57_Pro.jpg

WP_20171126_12_40_07_Pro.jpg

WP_20171126_11_05_48_Pro.jpg

WP_20171126_12_49_54_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...