Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pierre_V6


HalaFrantisek95

Recommended Posts

Auto stále nepojízdné, snad do konce týdne by mělo být zpochodněné tak aby nastartovalo a bude se řešit příčina toho jak se to mohlo všechno stát, kvůli mega množství carbonu budu řešit kompletní decarbonizaci mnoha lidma doporučenou od BG care , máte někdo zkušenosti ? Servisní dekarbonizace vyjde kolem 3500 a pak pokaždé výměně oleje se leje plechovka do původního oleje (50-60 minut motor běží a čistí se ) - olej se vypustí vymění se filtr a naleje se tam nový olej plus aditiva , mělo by to zabránit carbonu po celých 15 000 km čistý motor . Jinak proč je motor stále nepojízdný je málo času mechanika a to že pokolíkování rozvodů se zjistilo že písty nejdou proti vačkám tak jak by měli + mechanik si mylsí, že motor pálí pod sebe přes pístní kroužky a proto se olej v motoru dokázal tak spéct.

 

240-0.jpg

Upraveno uživatelem HalaFrantisek95
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišel jsem ted od mechanika, nemá na to moc času tak to dělá ve svých volných chvílích, proto se to tak táhne ... na 95% to vypadá na střižený kolík na SACÍ VAČCE ... saní oprotí válci nesedí asi tak o 1/4 otáčky ... což to by se nechalo dát do cajku výměnou za novou vačku , ale ted jde o to proč se to stalo, jelikož je to nejvyšší bod v motoru tak to bude nedostatkem oleje ale důvody toho jsou budto netěsnosti v motoru, že se olej nedostane až nahoru, karbon v motoru který ucpává kanálky a oleje tam jde málo a nebo olejové čerpadlo nedává tolik, kolik by mělo, přemýšlím jeslti to má cenu dávat do kupy a nebo to opravit a někoho cizího s tim obdarovat ... rady? Mám z toho hlavu v pejru . Na rovinu .. prodávat se mi to nechce , ale zas bych nerad aby se mi to stalo znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kdybych to prodával, tak s tim majitele obeznámím, ale prodávat to nebudu, zítra objednám nové VVT na sací hřídeli přední strany motoru, která se rozlítla ( kliková hřídel se nezlomila, rozvodový řemen nepřeskočil, ale VVT to nevydrželo ) pořizovací cena téhle drobnosti 8 099 vč DPH ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden problem zjisten ustrizene a totalne rozpadle VVT z vackove hridele SACIHO potrubi, proto nesedi pomer sani k valci o 1/4 otacky, nova stoji od 7700-8200 ,- ... takze sehnat jinou a zkusit tlaky na valcich, snad budou dobre, pokud ne tak ventily saciho potrubi budou na vymenu spolecne s hlavou a mozna i pisty... jsem zvedav ceho se jeste dockam s timhle autem

IMG_20171109_104012.jpg

IMG_20171109_104046.jpg

IMG_20171109_104049.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvolano celkove 30 autovrakovist na cele CR, ESF motor maji jen v jednom a to za krasnych 25 000 ,- samotne vvt neprodajj , takze zitra se bude zkouset natlakovat hlavu a pokud bude mit dobre tlaky koupim jen to vvt nove za 8000 , pokud budou tlaky spatny budu muset koupit pulku motoru za 16 000 ,- kvuli ventilum a hlavam. tohle bude jeste draha sranda nez to bude pojizdne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo taky valím oči , je to mazec co dokáže udělat hloupý servis v autorizáku. Někdo ušetřil na long life oleji, ale já jsem momentálně už přes měsíc bez auta a ještě pěkných pár dní budu plus cena opravy. Kdyby to člověk věděl, tak o to auto ani nezavadim, ale do motoru to vidět nebylo a poznat také ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkopíruji sem email s původním majitelem ...

Dobry dne pane Halo, 

Velice me mrzi, co se Vam prihodilo. Olej se menil pravidelne (vzdy na doporuceni, I kdyz jsem s autem jezdil minimalne) a myslim ze posledni vymena byla minuly rok . Auto jsem vzdy nechaval servisovat v autorizovanem servisu Federal Cars na Chodove a to pri sebemensim problemu. Kamaradovi jsem predaval take dokumenty s vykony co se na aute provadely (nejake voditko zde nebylo?). Pokazde se take delala kompletni diagnostika na aute, pri ktere se mely odhalit priciny na aute. 
Omlouvam se ze numuzu prilis pomoct s odhalenim priciny. Vzhledem k tomu ze ja ani muj bratr, ktery mel auto predemnou, autum nerozumime- jen jako uzivatele, spolehali jsme se vzdy na doporuceni a rady z autorizovaneho servisu a vzhledem k cene, kterou si Peugeot uctuje jsme vzdy zili v domeni ze je auto v perfektnim stavu. 

S pozdravem 



-----Original Message----- 
From: 5@seznam.cz [mailto:HalaFrantisek95@seznam.cz] 
Sent: 09 November 2017 12:01 
To: Polach <ipolach@erwin.com> 
Subject: Dotaz 

Dobrý den, chtěl bych se Vám představit, jsem Hála František. Kupec který od Vás koupil Peugeot 407 sedan 3.0 155 kw r.v. 2004 . Chtěl jsem se zeptat ohledně servisování, stalo se někdy, že byl olej přejetý ? Od výměny k výměně ? Auto nemám zájem vracet, jen mě zajímá důvod toho proč se mi stala závada na autě, která ho vyřadila z provozu, potřebuje to vědět mechanik. Motor je plný karbonu, který zaslepil olejové prostupy uvnitř motoru, nejvíce však to odnesli ty, které jdou k hlavy válců . Cestou do prahy se mi přidřela vačková hřídel z nedostatku mazání, roztrhlo se proměnlivé časování ventilů, ohnuli se ventily na přední straně válců a písty v sobě mají vymlácené drážky. Je to oprava za ne pěkné peníze , s autem jsem najel 2000 km ... zajímá mě ale příčina téhle časované bomby.. S pozdravem Hála František . 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, HalaFrantisek95 napsal:

spolehali jsme se vzdy na doporuceni a rady z autorizovaneho servisu a vzhledem k cene, kterou si Peugeot uctuje jsme vzdy zili v domeni ze je auto v perfektnim stavu. 

Svatá prostoto, nebo jak je to přesně.... Jak se lomí rukama? Myslím co se smajlíků týče....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...