Jump to content
kemo

Nový Peugeot 508 už jezdí

Recommended Posts

Před hodinou, MilanF1 napsal:

508 GT má 225 koní a to coupé 200. Tak mi řekni, jak ty výkony rostou... 25 koní za 20 let? To fakt není moc. Nepočítám hybridy ... nebýt ekologie, nebyly by tu. 

Teď si dám vlastní gól. 306 S16 má 120 kw a 1200 kg. A 307 GTi 200 kw a 1200 kg. Ano, tady je opravdu rozdíl pri stejné váze. 

Ale obecně ty výkony eliminuji vyšší váhu auta a dneska mají turbo. A jak řekl Rasťo, jedou i z nižších otáček. Jsou pro většinu uživatelů příjemnější. Taková je nyní nabídka, malý motor s turbem. Nechceš? Kup si něco jiného. Na světě je tolik automobilek... 

PS: ve videu měla byt spíše 406 V6 kombi. 

Kde to použiješ? Pokud si zaplatíš ring, tak snad, jinde na normální silnici nelze. 

Však jsem to teď napsal, že využitelnost je malá. 

Ve finále automobilky nic nenutí dramaticky zvyšovat výkony. Ono je to dobře. Už teď jsou silnice nebezpečné. 

před 4 hodinami, MilanF1 napsal:

508 GT má 225 koní a to coupé 200. Tak mi řekni, jak ty výkony rostou... 25 koní za 20 let? To fakt není moc. Nepočítám hybridy ... nebýt ekologie, nebyly by tu. 

No ale Coupe je 3L a nová 508 je jen 1,6. Kolik koní by asi dneska z té 3L V6 dokázali dostat dnes? :mrk 

V 2. 10. 2020 at 23:53, MJSytic napsal:

No ale Coupe je 3L a nová 508 je jen 1,6. Kolik koní by asi dneska z té 3L V6 dokázali dostat dnes? :mrk 

Záleží při jakých emisich... bohužel evropa je postižena ekologii, proto máme 1.6 motory. I v F1 jsou 1.6 motory... královská třída motorsportu....