Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový Peugeot 508 už jezdí


kemo

Recommended Posts

@Verýsek Jsem rád za tvou objektivitu, že to vidíš také takto. 👍Odeženou si spousty zákazníků a to je fakt škoda ☹️

@BraverNaprosto! S tebou souhlasím. Tím 508 totálně zařízli. Už tak jich jezdí málo, teď už nebudou žádné. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR Koukám jsi si trefně změnil podpis :) Strategii, kterou Peugeot momentálně zvolil si může dovolit například Toyota, která své hybridy razí už řadu let (a přesto nabízí i čisté benzíňáky). Nebo NEmainstreamové značky, které se nemusí nutně podbízet cenou. 

Nevím, jak to máte vy, ale pro mě je a stále bude zásadní kritérium pro volbu auta motor. Jeho výkon, spolehlivost a technologie. Bylo běžné, že velké automobilky dorovnávají výkony, aby si udrželi konkurenceschopnost. Nemám nic proti hybridním technologiím. Jistou logiku do městských vozů mi dává i elektrika. Tím vším Peugeot dorovnává konkurenci. Spalováky ale odstavili předčasně a konkurence z toho bude těžit. A to nejen Evropská, ale Korejci jasně prohlásili, že si spalováky chtějí ještě dost dlouho zachovat. Hlavně že Peugeot nechal v nabídce 1,5 HDi. Je to asi dobrej motor, ale do 508 se podle mě nehodí. Místo toho měli nechat dvoulitr - emise CO2 101 vs 124 g/km, ale v reálu určitě nežere o moc víc (dnes má spotřeba do práce za 4,9 l/100km). Nic s tím ale nenaděláme.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, podpis jsem změnil. Je to kravina ale bohužel pravdivá... Já proti hybridům nemám taky celkem nic. To, že bych si to asi teď nekoupil neznamená, že mi vadí. Vadí mi, že toto rozhodnutí padlo velmi brzy když ostatní tak radikální nejsou a vadí mi, že není volba motoru, tudíž konkrétně 508 podřízli větev. Tak skvělému autu. Peugeot dal konkurenci munici a sobě uškodil. Nepochopitelné! Zrovna v době, kdy jejich auta jdou nahoru, udělají takové rozhodnutí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Jo, zbláznili se úplně. A těch neprodejných modelů bude asi časem víc.. Ještě skončí s naftou a bude úplně hotovo.  Ve Francii tvrdě prosazují elektro, dokonce vyhlásili, že do několika let nic jiného vyrábět nebudou, za chvíli začnou platit ještě přísnější emisní normy, to už nebudou schopni plnit ani s naftou, ani s benzinem...  Těžko říct čeho se dočkáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak to spěje k tomu, že pro plebs bude jeden třívalec s třema výkonama a dva typy elektro hybrid pohonu, tohle tak do roku 2030 a pak jen čisté elektro :myslim:roker, dejme tomu do roku 2045 nechají jezdit spalováky a finito 👍

pro movitější budou existovat i značky s výkonnýma motorama--ale bude tam něco jako zvláštní daň, která je ovšem pro tyto zájemce zanedbatelná (při ceně takového vozu), prostě EU donutí tyto výrobce za svoje auta platit penále, což promítnou do ceny vozu  :myslim, nebo třeba ferrari skončí s dvouválcem turbo a baterkama 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už aby to bylo. Spalováky zakázat pod hrozbou zastřelení majitele, sešrotovat a všem dát možnost pořídit jedno UNI elektro za 2 roční platy. Ten kdo bere málo ho bude mít levnější, ten kdo bere hodně, ho bude mít dražší. Zkrátka vždycky 2 roční platy.
A nikdo si nebude závidět. Barva bude samozřejmě transparentní, aby to bylo korektní :aut A tak bych mohl pokračovat dál :D 
Snad se stihne něco stát, že se toho nedožiju :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak určitě se s tím dělat něco musí. Teď ale řešíme Peugeot a jeho konkurenceschopnost za současné situace. Toho se bojím. Budoucnost nějak dopadne a té se nebojím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se týče ceny dvou ročních platů bez rozdílu je zvrácenost největší 🤣 Ať žije sociální stát s motivací nepracovat a systém dotací. Ale jako vtip fajn 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa Ne, čteš to špatně. Takhle jsem to určitě nemyslel, že ostatní to mají řešit a mě se to netýká. Bylo to myšleno výhledově, že ten přechod bude určitě. Nejsem naivní, že spalovací motory tady budou napořád a když už nic jiného, tak co se týče pokroku je to nevyhnutelné. Vadí mi jen současné bezhlavé tlačení na situaci a neprioritní řešení ekologie, kdy jsou auta tlačena pomalu na první místo.

Takže nedělej mi tu manželku která taky někdy říkává: "A chceš tím říct že..." 🤣 Ne nechci. Chci tím říct to co říkám / píšu. Opravdu nic dalšího netřeba hledat 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...