Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Neznámé čidlo


MStas

Recommended Posts

Zdravím, mám dotaz zda někdo neví co je to za čidlo na motoru 2,2i  3FZ

Jedná se o čidlo na hlavě u rozvodového řemene, vedle zapalovací cívky, klíč 27 , dva vodiče přímo shora. Na náhradních dílech to ukazuje tlak oleje nebo teplotu chladiva, je to podobný typ čidla, ale uvedené čidla mají klíč 22/ M16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pe.Tr napsal:

Pozice vačky? 

Nerozumím, jak pozice vačky, čidlo je přesně uprostřed hlavy u  rozvodových kol vaček. a je na to blbě vidět. Z pohledu mechanika je v vlevo na kraji a vede od ní kabel s dvěmi vodiči okolo zapalovací cívky do kabeláže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, krtek 2 napsal:

elektroventil riadenia rozvodu

mas premenlive casovanie rozvodov

Mám problém se startováním, střílí to do výfuku a nechce to chatat, občas motor blafne, ale potom naskočí, vymenil jsem cívku, svíčky, čidlo vačky  a někdo mně poradil, že by to mělo být toto čidlo, protože na PC to píše závadu snímání prvního válce (nebo tak nějak).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2017 at 15:04, vlkklx napsal:

Čau,tak aspoň napiš co a jak to dělá,ve vlákně "nový člen" jsi se na to nedávno ptal,ale neodpověděl jsi co to přesně dělá.Už jsem psal že kompresor sekundárního vzduchu se spouští jen po studeném startu,účelem je zahřát rychleji katalyzátor dohořením záměrně bohaté směsi ve výfuku.Pokud tě to střílí,nebo prská,nebo co jsi psal v tom druhém vlákně,viděl bych to spíš na zapalování(svíčky?cívky?),nebo (z vlastní zkušenosti) vymačkené těsnění na sacím potrubí.Projevovalo se to ze začátku nepravidelným chodem po studeném startu,někdy i chcíplo,postupně se zhoršovalo.Údžba podle mě není třeba,pokud tě tam nechybí plasty na podbězích a nekoupe se to ve vodě.Rozborku asi dělal známý,zkusím se zeptat,ale nevím jistě.

Čau, špatně startuje, střílí do výfuku, ale potom nějak chytnw a běží normálně. A stávalo se mi, že v táhlém kopci to najednou střelivo dovýfuku a chcíplo, po chvilce jsem nastartoval a doje. Tak jsem vyměnil zapalovací cívku, svíčky, snímačky vačky, rozdělal a vyčistil kompresor sekundárního vzduchu a ventil. Auto jsem koupil zanedbané, tak jsem se rozhodl to dávat všechno do porádku. a \Když jsem to všechno udělal, tak stejně to střílelo do výfuku přistartování. Dostal jsem tip na elektroventil řízení rozvodu(teď jsem chytrý) , a asi to bude i toto, protože PC píše něco o špatném signálu prvního válce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, krtek 2 napsal:

ten systen je zlozitejsi nez ten samotny ventil 

to musi byt skontrolovane jak celok rovzody 

samozrejme ak to nefunguje bude to robit psie kusy ak je rozhodene casovanie ventilov  ale ci to je aj tvoj pripad neviem 

a neznáš někoho zodpovědného západně od Prahy, kdo by se na to mohl kuknout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kto z Prahy to neviem ale isto ti tu niekto poradi kam ist 

tak ked to hlasi spatny signal(cidlo vacky si vymenil) od vacky tak by to mohli byt tie rozvody 

s tymto by som radsej zasiel asi do  ofiko pezotu nech spravia komplet rozvody podla ich postupov 

je to docela kurvitko to premenlive casovanie 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty mas este ten starsi system VTC   kde to posuva este na ozubenych kolesach v tom variatore  cez tlak oleja 

tu mas pekne videjko od francuzov ako to premenlive casovanie v tvojom motore pracuje 

 

 

a ten elektroventil len prepina medzi privodom tlaku oleja do variatoru 

a  odvodom tlaku z variatora prec  

takze musi dobre tesnit v oboch polohach 

skusit ho vybrat a vycistit 

tiez moze byt v haji oring vo variatore a tlak oleja cez neho strieka naspet  pod ventilove viko okolo vacky 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...