Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chlazení - nízká teplota v okruhu


janwim

Recommended Posts

otázka je, co ukazuje budík a jaká je skutečná teplota, změř ji po jízdě jiným (nezávislým) teploměrem

teplota chlad. kapaliny 50-60 je abnormálně nízká, má vliv na spotřebu a taky opotřebování motoru, měl bys mít nejméně 80 stupňů

chová se to, jako by tam termostat vůbec nebyl :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matne  si spominam ze raz tu niekto riesil nieco podobne  na inom aute a problem bol v tom ze mal ucpany  radiator a trubky topenia nejakym  sajrajtom bielym

a koli tomu nefungoval spravne maly okruch  a termostat otvaral predcasne  lebo ta voda v malom okruhu bola zohriata na rozne teploty koli spatnej  recirkulacii

vkuse menil termostaty a nic  ale toto je asi tak posledny vystrel 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten samý problém, dokonce mi i zahořel kabel k přídavnému el. topení, protože to bylo pořád podchlazený a spirála jela skoro furt. Jednoznačně termostat, nevím co ten Kelly má. Vyměnil jsem v autorizáku, cena asi do 2000,-. Termostat i s čidlem. Po výměně je teplota naprosto ok, přesných 90. Takto mi to nechodilo ani na novém autě. Velmi rychle se teď i ohřívá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Vracím se ještě jednou k tématu. O těchto motorech (kód RHE) není na internetu příliš napsáno. My jsme vyzkoušeli ledacos, i druhý termostat v potrubí, měřili jsme teplotu motoru infračerveným teploměrem, výsledek stále stejný - teplota 50 - 60 °C. Našel jsem zajímavý odstavec o motorech 2.0 HDI 100 kW z P307, předpokládám motor RHR, cituji: "Počítačem motoru řízený ventil, umístěný v chladicím okruhu motoru, dovoluje regulovat průtok vody v závislosti na: zatížení a režimu motoru, teplotě vody a vzduchu v motoru a teplotě vody a vzduchu na úrovni termostatu..." ...a teď se ptám, má něco takového i motor RHE z P3008? A kde je teplotní čidlo na motoru, předpokládám, že tam musí být ještě jedno, nejen to na termostatu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Vážení, každá správná pohádka by měla mít svůj šťastný konec. Takže - po dvou měsících bádání jednoho servisu a třech návštěvách Peugeot servisu se výsledek dostavil. Problém byl v zaoxidovaném kontaktu svorkovnice, který přenášel analogový signál z teplotního čidla do řídící jednotky a po datech pak už šly kraviny (třeba auto ani při mínusových teplotách nežhavilo). Bohužel, přenášené hodnoty byly ještě v rozsahu, který jednotka vyhodnotila jako správný, takže nehlásila žádnou chybu a strašně mizerně se to hledalo. Inu, stálo mě to sice čtyři tisícovky ale teď všechno pracuje, jak má. To jen kdyby se snad někdo s něčím podobným setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...