Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotřeba


Tajgers

Recommended Posts

Také najjednoduchšie čo sa dá skontrolovať, bude hlavne vzduchový filter, potom kolesá - či niektorá brzda nezostáva pribrzdená, aj keď to by sa riadne hrialo celé koleso. Následne skontrolovať stav vstrekovačov jednak diagnostikou a potom prípadne aj meraním prepadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně nějaka objektivní odpověď. Zatím děkuji určitě se na to podívám. 

Filtr v pořádku je 6.6 vyměněn 

Brzdy jsou taky ok. 

Jak skontrolovat vstikovace? :myslim

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som isiel 140 km trasu mimo mesta, cez dediny, mimo dialnice podarilo sa mi spravit spotrebu 5,4 litra na 100km, mozno by bola aj mensia, ale na par miestach sa mi nechcelo ist za pomalymi vodicmi, tak niekolko krat isiel plynovy pedal na podlahu. Motor 2.0 HDI 120kw, automat

DSC_1124.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cauko ja by som sa rad vyjadril..budem mat take iste auto uz dva roky druha sada letných aj zimnych pneumatik..ked jazdim do 130 mal so spotrebu aj 4,6 aj 5,3..ked jazdim v rakusku 160 priemer je od 6,5 6,8 poveternostne podmienky a sem tam prevysenie robia svoje..teraz vacsinou jazdi SR-SVAJ..a mam dlhodoby priemer okolo 7,0 a to mam kde sa da v Nemecku 180 tempomat a v Rakusku a na Slovensku 160 obmedzenia plus okolo 20-30 km viac..a tiez byva priemer od 6,8 do 7,7..zase vietor, dazd a pocet rozbehou po pribrzdeni robia svoje..ale myslim si ze u teba moze byt ten rozdiel aj v pouzitych pneumatikách..na zimu mam micheli alpin 5 a zerie mi auto o 1 liter viac ako ked som mal pirelli winter..a v lete sa mi zda dobra spotreba na dunlop sport lepsia ako na michelin hp..gumy ,pocasie a vyuzitie dynamiky robia svoje..dlhodobo mam teraz okolo 7..u mna je to vyuzitie dynamiky a 12 noha haha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem jezdil s RXHčkem, tak jsem jezdil za 7,5 s průměrem ;)

u automatu roste progresivně spotřeba ve městě při rozjezdech, s tím se musí počítat ;)

 

Když jsem měl 508čku s 103kw v manuálu tak jsem tam měl průměr kolem 6/100km, tuším že 6,2/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mě by to také ze zvědavosti zajímalo.

Ale nikde jsem se v celém tématu nedozvěděl (snad jsem to nepřehlédl) jestli se řeší jen spotřeba podle PP nebo opravdu skutečá odměřená. Pokud je to auto z duhé ruky mohl se někdo šťourat pomocí diag v konfiguraci vozu a celé to rozhodit.
Proto by bylo dobré si pohrát s tankováním a porovnat a odměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2017 at 11:17, loque napsal:

 

Tak jsem po servise ...

I když nemůžu říct že to byl servis 

Udělali mi diagnostiku a napsaly mi že spotřeba je podle pp 6.7 což prý je vpoho.

prace 30 minut... Nechal jsem tam 1000 Kč a to je celý servis. 

Tak mi to pořád nedalo domluvil jsem se z majitelem stejného vozu na testovací cestu 38km dálnice 24km mimo dálnici a 12 km město. Dálnice Tempomat 120 km, mimo dálnici 90 km... 

Výsledek jeho auto spotřeba 5,2 moje 6,9.

Tak už opravdu nevím kde je zakopaný pes. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě si ještě prohoďte auta.

Už jsem několika řidičům předvedl o litr nižší spotřebu, než oni sami, Oktávka, Partner. Je to v řidiči.

Jak bylo výše uvedeno v jednom příspěvku - pisatel jel "na spotřebu" a přitom "několikrát plyn na podlahu":mrk

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle při vší úctě k mechanikům/diagnostikům ve značkových servisech. Nejsem přesvědčen že většina z těch maníků rozumí tomu co jim z diagnostiky vyleze natolik aby byli schopni určit 100% co autu je a co se s ním děje. On je rozdíl napíchnout auto na diagnostiku pustit celkový test a pak vyčíst z reportu hodnoty a ty porovnat s nějakou tabulkou a říct vše je v normě a vše je v pořádku.  A pak je napíchnout auto diagnostikou pustit celkový test z něj přečíst hodnoty porovnat je s tou samou tabulkou zjistit že sice to je v normě ale jsou tam odchylky a kvůli nim pak pokračovat v důkladnějším zkoumání diagnostikou jednotlivých parametrů které jdou diagnostikou zkoumat. A hlavně ten človíček musí dobře ovládat umění diagnostiky a také musí mít dost dobré znalosti o tom jak co v autě funguje. A takových diagnostiků je jako šafránu a podle mých zkušeností většinou ve značkových servisech nepracují protože řekněme mají natolik odlišný styl práce že se jich šéfové " bojí ". Protože tyhle lidi dokážou chyby řešit jinak než jen tupým vyměňováním různých komponent motoru.

A to co tady popisuješ že jim diagnostika trvala půlhodiny by odpovídalo tomu klasickému diagnostikování ve značkovém servisu. To ať se na mě nikdo nezlobí ale takovouhle diagnostiku dokáže provést 12 letá holka která ví kde najde v autě zásuvku a spustí diagnostický program v počítači a pak na konci konstatuje že na monitoru to všude píše bez chyb.

 

Píšeš že auto jsi pořídil ženě ale nikde nepíšeš jestli je rozdíl ve spotřebě když s tím jezdíš ty nebo  ona. Mám osobní zkušenost s předešlým vozem Berlingo 2 Hdi 66kw a já jsem jezdil cca 6L/100 km  tehdejší přítelkyně tak dokázala jezdit i o 0,7 L/100 km levněji a nepřišlo mi že by jezdila zase tak " jinak " než já.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, být servisák a přijet mi člověk s autem kvůli "o litr větší spotřebě", které se chová jinak normálne a dle testu diag nevykazuje žádné chyby a všechny hodnoty jsou v normě, tak taky pokrčím rameny a jdu se věnovat něčemu, co potřebuje opravit :myslim 
Na druhou stranu chápu Tajgerse, že ho to štve a chce to vyřešit. Obávám se ale, že to bude běh na dlouhou trať, pokud se opravdu prokáže, že to auto žere víc, ať ho řídí, kdo chce :( 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dam jeden priklad, isiel som s manzelkou 150 km cestu s mojou 508, ja som soferoval a robil som spotrebu 5,2 litra na 100 km, o par dni sme isli tu trasu znova, ale soferovala manzelka a spravila spotrebu 6,4 litra. Hmotnost auta zhruba to iste, trasa na chlp rovnaka, akurat ona mala prazdnejsie cesty, takze zalezi aj od vodica

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MJSytic napsal:

Takže litr v trapu a auto pořád rozbitý. Možná jste si ty auta měli ještě prohodit. Pokud bys ty s jeho jel s nižší spotřebou a on s tvým s vyšší, tak pak máš fakt problém :myslim

Ano přesně tohle jsme udělaly... Auta jsme prohodily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...