Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotřeba


Tajgers

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 1 rok později...

Nazdar,

ja mám problém že dlhodobú spotrebu je problém dostať pod 9 litrov. Pri diaľnici a tempomate dole kopcom to ukazuje 8 to nemôže byt normálne predsa. Je to 2.0 HDI automat 160k. Pri druhom s manuálom 140k mám problém sa dostať cez 6 litrov. Má niekto aspoň tušenie kde by mohol byt problém ? Liter a pól by som ešte prisudzoval automatu ale 3-4 litre mi už príde trochu moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to ověřit, že PP nekecá a změřit spotřebu "ručně". Podle toho bych pátral dál. Jinak PP může být nastaven tak, aby počítal i mezivstřiky pro vypalování FAPu. A to je pak zobrazovaná spotřeba někde jinde :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten rozdíl asi nebude je PP já měřím tankování posledních 20000km a mám tam 4,5 dle tankování 4,7 dle PP ten se samozřejmě sám maže. Pokud je to takto dlouhodobě tak to nejspíš bude chtít zajet někam na pořádnou live diagnostiku. Emise jsou OK výfuk čistý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emisie OK, ale žijem v UK a tu to nikto moc nerieši. Celkovo začínam byť zúfaly z toho auta. Odišlo predné LED svetlo, na prevodovke som menil to relátko dnes sa chystám na sedačky lebo nefunguje vyhrievanie, chvalabohu tam je roztopený konektor ktorý som videl tu na fóre tak to vyskúšam obísť fastonom a o spotrebe jak ruský tank ani nehovorim. Budem asi musieť priniesť zo SK diagnostiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I v UK se dá sehnat rozumnej servisák kterej umí a zná peugeoty. Akorát musíš trochu víc hledat.  @marta.5 tam byla asi půlroku se svojí 407. Bohužel nemám moc paměť na jména měst  ale tuším že říkala že tam natáčeli Harry Pottera. A auto tam dávala na výměnu spojky protože zkrátka tady před odjezdem nebyl čas a prostředky aby se spojka udělala preventivně a tam ta spojka klekla a  tuším že když se to přepočetlo tak dala podobnou cenu jako v Praze v lepším neznačkovém servisu.  Zkus jí napsat SZ třeba by Ti poradila jak našla toho mechanika a kde to bylo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, je to tak, @Vena garážmistr má pravdu. Měnili mi tam spojku a pár dalších neodkladných věcí. Bylo to ale přes známost, bez faktury a tak dále. Bylo to v Cambridge, s panem se dalo docela domluvit. Můžu zkusit vyhrabat kontakt, pokud je to pro tebe vůbec dobrá lokalita.... kdyžtak napiš zprávu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

No takže najnovší poznatok. Vyleziem na diaľnicu pri rozbehu spotreba cca 12 litrov. Po chvíľke sa to ustáli asi tak na 8 a už to nechce ísť nižšie ani dole kopcom. Ak však prešľapnem plyn tak spotreba padne na 4-5 a už tam ostane. Fakt divné.

Skúšal som čumieť aj na dáta za jazdy ale prakticky nič nezvyčajné sa tam nedeje. Akurát EGR Exchanger Bypass position reference je 0 a repeat 100 a ešte korekcie vstrekovačov na voľnobehu sú nejaké divné. 1,3 skáče plus mínus 40 a 4,2 max do 10 ale počas jazdy je to OK aspoň sa to tak tvári.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj, 

Je to sice starší téma... Ale zjistili jste někdo, proč někdo má tu spotřebu takovou a někdo makovou? 😁 

Ja sám začínám řešit taky to, že mi spotřeba lezla nahoru poslední dobou. Přitom stejný styl jízdy, všechno furt dokola a jen spotřeba se mění.. Je Teda fakt, že se to začalo dít baj oko po výměně rozvodu..  

2.2HDi Sw 2015.. (auto jezdí převážně delší trasy) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...