Jump to content
Sign in to follow this  
Nick406

Praská pojistka

Recommended Posts

Čau nevíte kde hledat problém? v případě že mě už tento týden dvakrát praskla stejná pojistka jedná se o číslo 25 stropní osvětlení,pamět rádia a kodované startování celou dobu tam mám pojistku 10A podle manuálu tam má být 7.5A může to mít na to nějaký vliv ? ale celý tři roky to nedělalo a docela mě překvapilo že i když mám odpojenou klávesnici tak mě nešlo nastartovat :bojim když se jedná o pojistku pro kodované startování. 

Nn nic jsem tam právě nedělal začalo to ze dne na den první v pondělí dnes druhá ....i když jediný co mě napadá tak světlo v kufru spadá pod osvětlení stropu že asi ? ted si říkám že v obou případech to bylo pokaždý když jsem měl otevřený pátý dveře třeba 5 minut.

Jinak když ta pojistka praskla tak mě nesvítila stropní světla ale jen při otevřených dveřích,ukazovalo mě to plnou nádrž i když tam byla půlka a nefungovalo počítadlo KM nic se na něm nezobrazilo a k tomu to teda nešlo nastartovat.

Edited by Nick406

No já na to koukal na netu bylo tam psáno že se jedná o starý model ale pravda tedka jsem našel další tabulky a píše se tam 10A takže to bude těch 10 navíc 3 roky tam byla takže to by asi dělalo problémy už dávno :) 

Clipboard02.jpg

Nahraď pojistku upravenou, tak, že ji přemostíš silnou žárovkou, např. z dálkových světel. Můžeš s tím i jezdit, žárovku si někam viditelně upevni na dlouhých kablíkách. Tak budeš mít možnost hledat příčinu. Při zkratu se žárovka rozsvítí.

Edited by P607Olda

Pozri či to nerobia svetielka v slnečných clonach.

Mne to takto prasklo, ale nešla klíma, tempomat, osvetlenie vo vnútri. Auto v popise, tiež mám klávesnicu ale inde ako v 406.

• Mrknul jsem se na to světlo v kufru a zjevně vyřešil problém když jsem světýlko vytáhnul tak ta plastová objímka ve které je žárovka byla špatně nasazena po dotáhnutí opět praskla pojistka :D světlo jsem odpojil dal rovnou novou žárovku vyměnil pojistku a ted se uvidí.