Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

signalizace bezpečnostních pásů 308 sw


Tonystark99

Recommended Posts

Prosím o radu. Na voze 308 SW se mi neustále objevuje signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů na zadních sedačkách, ikdyž jsou prázdné. Děje se to i při složení těchto sedaček. Už z toho začínám šedivět. V originál servisu mi řekli, že se musí vyměnit jakýsi vysílač. Máte někdo nějaký nápad, jak tento problém vyřešit bez zbytečných finančních nákladů? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude vada v jednom zámku a jeho spínači. Pro začátek zjisti, ve kterém - tzn. postupně jezdi se zapnutým jen jedním anebo druhým anebo třetím pásem.

Pak buď budeš jezdit se zapnutým, anebo vyměníš ten zámek se spínačem, možná půjde i z vrakáče, různé modely by toto mohly mít stejné.

Případně, až zjistíš, který zlobí, tak se zblízka koukneš na ten zámek, anebo na jeho konektor.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám právě tu sedmimístnou verzi, ale hlavně mi to dělá u sedačky za spolujezdcem a té vedle ní, tudíž prostřední. Ikdyž jsem měl zapnuté úplně všechny pásy, co v autě jsou, tak to stejně u těch dvou pípalo. Někdy obě najednou, jindy na střídačku, atd. Právě mě překvpailo, že když jsem měl tyto dvě sedačky složené, kvůli převozu nákladu, tak to stejně dělalo. Za chvíli mě to dostane do Bohnic. Ty výměna vysílače je s prací nějakých 3500-4000,- Kč - to mi řekli v origo servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 1 rok později...
V 10. 10. 2017 at 13:44, Tonystark99 napsal:

Mám právě tu sedmimístnou verzi, ale hlavně mi to dělá u sedačky za spolujezdcem a té vedle ní, tudíž prostřední. Ikdyž jsem měl zapnuté úplně všechny pásy, co v autě jsou, tak to stejně u těch dvou pípalo. Někdy obě najednou, jindy na střídačku, atd. Právě mě překvpailo, že když jsem měl tyto dvě sedačky složené, kvůli převozu nákladu, tak to stejně dělalo. Za chvíli mě to dostane do Bohnic. Ty výměna vysílače je s prací nějakých 3500-4000,- Kč - to mi řekli v origo servisu...

Mám ůplně ten samý problém,muhu vědět jak jsi to vyřešil?V origo servisu mi řekli,že vypnout to nejde...jen ta výměna vysílače,nebo čidla nebo jak se tomu nadává...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vzadu nevozíš děti, které by jsi měl hlídat zda se nerozeply za jízdy, tak lištu odpoj. (práce na max. 5 minut) Tak jsem to vyřešil já, protože jsem lepší řešení kromě výměny v autorizáku nenalezl. Zkoušel jsem proletovat připojovací pásky kde se zdálo, že jsou narušené. Bohužel se zdá, že chyba je někde u samotného řízení snímacích cívek, celé to je zalité i s cívkami, takže se k tomu prakticky nedá nedestruktivně dostat. 

Auto se tváří, jakože vzadu nikdo nesedí (i když sedí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak radí RichVa nade mnouStačí rozpojit konektor od lišty snímače umístěný pod zadním sedadlem za řidičem..... Kde je umístěný je vidět na tomto videu: " Rozpojení konektoru ".... Jinak na Youtube je tich videí spousty stačí zadat výraz "Seat belt alarm".

Upraveno uživatelem SIMIR Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...