Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimné pneu na Peugeot Partner II.


bohumilstejskal

Recommended Posts

zdravím Vás parťácci, ...nakoľko som nenašiel tému o zimných pneu, dovolil som si ju založiť. ak už je, ospravedlňujem sa, ozaj som nenašiel.

mám Peugeot Partner II, r.výroby 2010 ... kúpil som ho na zimných gumách Polaris 205/65, R15 94T, a dozrel čas na ich výmenu za nové.

sú dvaja kandidáti, rozmerovo 205/65, R15 a to buď:   Barum Polaris 3 alebo Sebring Formula Snow+ 601

do ktorých by ste šli Vy?

a ide mi v podstate aj o rýchlostný index, v papieroch mám 94H, môžem obuť aj 94T? pokiaľ mi je známo, tak viac ako 130km/hod na zimných gumách nejazdím :D

díky za radu, info, čas, ...

PEUGEOT.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak na slovensku, ale tady muže být zimní obutí s indexem nižšším než je v TP jen musí být v zorném poli řidiče nálepka s rychlostí kterou vozidlo nesmí překročit

http://www.autoklub.cz/dokument/1632-zimni-pneu-rychlostni-indexy-nalepky.html

V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší

konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit

dodatkovým označením

formou nálepky, která musí bý

t v zorném poli řidiče

. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší

přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při

provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno

zařízením

trvale nainstalovaným ve voz

idle

(například palubním počítačem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám Berlingo a koupil bych Barumky s rychlostním indexem, co má být :myslim, jezdím v pohodě a zatím jsem všude v zimě vyjel a jezdím tak, abych se do smyku nedostal--tak nás učili kdysi v autoškole :), jojo, cesta trvá dýl, ale zatím jsem vždy dojel, třeba jsem nebyl první :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rýchlostný index je tuším 190 a 170, a ani jednu to auto určite neprekročí.

A rozdiel v cene pneu je aj 10€ na kuse. Je to na zváženie či si ochotný investovať viac, aj keď to nie je nutné, ale určite by som išiel do kvalitnejších gúm. Mam na 2015 modely 215/65 R16 tuším, a jedny mám Michelin a druhé Dunlop. Jedna guma cca 90€.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...