Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde prodat auto?


midz

Recommended Posts

A ještě se zeptej jaké jsou poplatky za vyřízení všech "formalit". Může to dělat 4-5 tis. Nebo se dopředu domluv na jejich výši. V Auto Esa po nás chtěli při výkupu 4 tis. a řekli nám to až když jsme si "plácli". Nakonec jsme to usmlouvali na tisícovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No spíš jsem myslel, jaké přesně formality mají na mysli... Vždyť přece prodávající by nic platit neměl ne? Nebo bych čekal, že mi o to míň nabídnou. Ale nenapadlo by mne, že si s nimi dohodnu plácnu výkup za 100 000 a oni mi pak dají 95.

A zase pokud už je to podepsané ve smlouvě, tak nechápu že se o tom dá pak smlouvat :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky kroutím hlavou nad těmihle "prodeji". Prodávající nejprv vystaví soukromě inzerát za nesmyslnou cenu, protože má absolutně nereálné představy, a když se mu žádný solidní zájemce pochopitelně neozve, odveze to do výkupu, kde se naopak nechá nesmyslně oholit sám. Přitom kdyby dal cenu rozumnou rovnou, vydělal by na tom jak on sám, tak i ten kupující. No nic, každý svého štěstí strůjcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli teď mluvíš přímo ke mě nebo obecně. Já třeba vycházel z ceny, kterou mi odhadli v Peugeot servisu. Uznávám, že jsem začátku začal na vrchní hranici toho co řekli, teď jsem ale pod spodní a pořád se nikdo neozývá :) Možná je to prostě jen kus o který není takový zájem. A nebo nemám dostatek trpělivosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aut je jako sraček, proto se nikdo neozývá, musiš se snažit to nabizet nějak aby to hledače auta zaujalo. Ovšem je spousta lidí kteří se pak ozvou a chtěji se jen projet ve tvem autě, ale dělají že chtějí kupovat, nakonec z nich vyleze že nemaji prachy, nebo auto ještě neviděli a už smlouvají cenu, případně to chtějí na splátky.

Některý lidi jsou prostě na palici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, midz napsal:

No spíš jsem myslel, jaké přesně formality mají na mysli... Vždyť přece prodávající by nic platit neměl ne? Nebo bych čekal, že mi o to míň nabídnou. Ale nenapadlo by mne, že si s nimi dohodnu plácnu výkup za 100 000 a oni mi pak dají 95.

A zase pokud už je to podepsané ve smlouvě, tak nechápu že se o tom dá pak smlouvat :myslim

Dával jsem do výkupu firemní auto, s prodejcem jsme se domluvily na ceně 100 tis. a ten nás předal své kolegyni, která s námi vyřizovala papíry. Teprve ta nám ještě před podpisem smlouvy řekla o poplatku 4 tis. a ten jsem následně usmlouval na 1000,- Proto je dobré se na tyhle vedlejší "poplatky" zeptat ještě před podpisem smlouvy, protože většina lidí o nich neví a nepočítají s nimi. A jak poznamenal oddie, smlouvu si nepřečtou a podepíšou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na tvůj inzerát, auto je překrásné a svého kupce si najde, i když ne hned. Lidi by chtěli auto za pár korun:D. Ještě neslevuj, možná bude nutné počkat do března, pak nastane sezóna.

Jestli se obrátíš na bazar, to už musíš rozhodnout sám. Pak napiš zkušenosti.

Když budeš kupovat nové u Peugeotu, tak kolik by ti dali za toto protiúčtem? Případně oslov jiná zastoupení. To se mi zdá nejlepší řešení, i z hlediska rozumného vyjednávání bez nátlaku.

 

PS: píšeš "pořešit papíry" - na tom opravdu nic složitého není.

Tady máme slušný bazar (auto morava), ale to je pro tebe asi daleko.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že je důležité, co prodáváš. V létě jsem prodával, staré Polo a prodal jsem ho za cenu, kterou jsem uvedl do týdne. 

Před pár lety jsem Mitsubishi Colt prodával a trvalo to několik měsíců. 

A holt 407 v sedanu a ještě s tímto motorem asi není zrovna v kurzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem prodával zlatou Fabii (moc hezká) od podzimu inzeroval na Bazoši, a jak přišlo jaro, tak jsem ji postavil do místního bazaru a do týdne byla pryč za dobrou cenu.

Tvoje auto má vynikající historii i stav, najde se ně kdo, kdo to ocení, jen musíš čekat.

Já se zeptám svých známých v servisech, zda některý zákazník neshání, případně oslov Artcom Olomouc, autorizovaný prodejce. Zkusím i mnou jmenovaný bazar.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...