Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Leštenie svetlometov


Igor010

Recommended Posts

Čaute,

dnes som preleštil svetlomet na mojom aute Peugeot 407 coupé. Tak ak by sa niekto na to chystal tak sa podelím o moju skúsenosť. Leštil som iba jedno svetlo z dôvodu, že druhé mám vymenené a bolo v lepšom stave ako pôvodné. Nemalo nažltlý odtieň a plast nebol popraskaný, Použil som na to 3M leštiacu sadu na svetlomety,

1. Svetlo som si oblepil páskou aby som nepoškodil lak karosérie

2. svetlo som poriadne očistil (použil som technický čistič)

3. použil som brúsny papier 500. Malo by sa to robiť AKU vŕtačkou, no ja som mal leštičku. Pri sade bol však nástavec na AKU a leštička mala tvrdý podklad na ktorý som lepil brúsny papier tak som to brúsil ručne :)

4. po kroku tri som svetlo poriadne očistil vodou.

5. použil som brúsny papier 800 a leštil som na vlhko. Často som používal rozprašovač. Pri 800 ostáva na svetle jemný prášok ktorý tam treba nechávať. (robil som to taktiež ručne) 

6. svetlo som očistil

7. použil som brúsny papier zrnitosti 3000, ktorý som nasadil na leštičku a svetlomet som poriadne preleštil. S 3000 som to robil tak isto s vodou, nie na sucho. Mali by ste už badať zlepšenie. (svetlo som po použití 3000 očistil)

8. Použil som hubku a pastu na leštenie. Svetlo som poriadne preleštil. 

9. Chystal som sa použiť sprej (lak) s UV SprayMax 1K a SprayMax 2K. No pri striekaní 1K mi to svetlo zasvinilo (neviem aký lepší výraz by som použil). Pravdepodobne teplota okolia nebola ideálna a sprej nerozprašoval ako by mal. Chystám sa to dorobiť dodatočne.

 

Výsledok je fajn. Som spokojný, len to ešte potrebujem zakonzervovať UV lakom. 

PS: ostali tam slabé škrabančeky, ale je to o dosť lepšie. Svetlo ma predsa len 11 rokov a pomohlo to a celkovo to auto omladilo. Chcel by som ešte upozorniť na brúsenie papierom 500. Treba to urobiť precízne, tento krok je asi najdôležitejší. Určite neurobíte chybu ak to budete robiť ručne. Nezdalo sa mi to až tak náročné (ale je pravdou, že som robil iba jedno svetlo)

Takze dozvedel som sa, ze po pouziti MaxSpray 1K ma svetlo ostat mliecne. Po pouziti 2K spreja svetlo ostava pekne leskle.

 

20171007_151433.jpg

20171007_151442.jpg

20171007_163250.jpg

20171007_174845.jpg

Upraveno uživatelem Igor010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Včera som dal prelestit svetlomety keďže už začali zachádzať do žlta.Vylestene a navoskovane proti UV žiareniu... následne pred zimou sa ešte aplikuje vosk proti UV foto 1 a 2 svetla po vybruseni foto c.3 pred vybrusenim

20200708_104324.jpg

20200708_110945.jpg

20200516_110325.jpg

Upraveno uživatelem Rudo08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...