Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomáhat a chránit


Pepito

Recommended Posts

To mi mohlo být tak 16-17 když jsem zaplatil svou první pokutu za rychlost.... Páč jsem zaspal, tak jsem musel osedlat Jawu 50 Mustang a při cestě na průmyslovku mi soustruzi naměřili (samozřejmě plný plyn, ucho na nádrži a mírně z kopce) 80 na 50.... Kolik jsem tenkrát platil už si moc nevybavuju, tuším cca 20 Kčs...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na Pionýru jsem platil furt, néé za rychlost :), ale za jízdu v parku, v lese atd., jednou za jízdu po chodníku chtěli 20 Kčs, já u sebe neměl ani floka, tak si nechal řidičák u sebe a prý pokud se vrátím s penězma do půl hodiny, tak bude vyřešeno, jinak si mám pro papíry dojet na dopr. inspektorát...,stihnul jsem to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi bylo tak devatenáct, tak sem jel na babetě zalejvat zahradu, hroznej vopruz, žejo, a my tady máme takovej bezvadnej přejezd, kterej když blikne, tak je to na půl hodiny. Nedaleko je nádraží a při každým posunování ten přejezd zavřou, i když se tam vlak nepřiblíží ani na 200metrů.

No tak si tak jedu a při nájezdu najednou "blik-blik"-přejezd, závory furt nahoře, tak sem otočil heftem a projel to :D, no a vzádu za kolejema stáli votravové. hmm, posledního v měsíci, asi neměli dost nasbíráno, měl sem to za litr. Já, student, litr pro mě byl měsíc fungování - kolej, obědy, skripta...no nedali se obměkčit, byli to tvrdí policajti, zvlášť když před nima stálo devatenáctiletý ucho :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Olomouckým ať neplatíte.. kdyby někdo někde našel i ostatní kraje.., určitě to uvítáme.. :) je to ta akce co lidi bonzovali, kde se jezdí rychle... ;)

MÍSTA, KAM V OLOMOUCKÉM KRAJI VYRAZÍ POLICISTÉ S RADARY

D46, 26-38 km v obou směrech; D35, 261- 296 km v obou směrech; D1, 296- 311 km v obou směrech; Běla p. Pradědem sil. II/450; Česká Ves, sil. I/44; Ostružná, obec, sil. II/369; Mikulovice, sil. I/44; Javorník, Bílý Potok sil. I/60; Zlaté Hory, sil. II/457; Vlčice, Bergov, sil. I/60; Rejvíz, Osada, sil. II/453; Vidnava, město, sil. II/457;

Jeseník, ul. Šumperská, sil. I/44; Přerov, ul. 9. května; Horní Moštěnice; Přerov, ul. Polní, Tržní; Přerov, ul. Lipnická; Slavíč; Hranice, ul. ČSA; Černotín, Milotice, sil. I/35; Bělotín, obec; Polom, sil. I/48; Hrabůvka, obec; Olšovec;

Olomouc, ul. J. Glazarové; Olomouc, ul. Arbesova; Olomouc, ul. Okružní; Dlouhá Loučka, sil. II/449; Olomouc, ul. Slavonínská II/570; Olomouc-Šternberk, sil. I/46; Olomouc, konec okresu, sil. I/55; Rozvadovice, sil. II/449; Slatinice, sil. II/570; Olomouc, ul. Brněnská, sil. I/46; Olšany, sil. I/11; Loučná nad Desnou, sil. I/44; Libivá, sil. I/44;

Mohelnice, sil. I/35; Petrov nad Desnou, sil. I/11; Rovensko, sil. II/369; Hanušovice, sil. II/369; Jindřichov, II/369; Nový Malín, sil. II/446; Mohelnice, Stavenice, sil. II/444; D 46, hranice s Vyškovem; Hvozd, centrum obce; Čelechovice na Hané, ul. Hlavní;

Klenovice na Hané, centrum obce; Vrchoslavice, centrum, sil. I/47; Křiž. Čechůvky-Kralice; Protivanov, obec; Prostějov, ul. Vrahovická; Dobrochov, centrum; Kostelec na Hané, obec; Bělotín, sil. I/47; Jezernice, sil. I/47; Osek nad Bečvou, sil. I/47; Přerov-Lýsky, sil. I/47

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už čtu ten Olomouc, mám pocit že jsem nedávno četl článek o tom jak někde v okolí Olomouce (aspoň myslím že to bylo tam) vyrazili chlupáči v neoznačeným autobusu a kontrolovali u projíždějících aut jestli se řidiči věnují řízení nebo telefonu, navigaci a pak je hlásili hlídkám v autech. Nevím jakej na to máte názor vy ostatní, ale za mě - jen tak dál! Poslední dobou to vidím po Praze čím dál častěji, skoro každý druhý řidič je na telefonu.. Dokonce jsem v Blance potkal i individuum které si v rychlosti cca 50 km/h četlo noviny! Pro rýpaly - nejčastěji s telefonem v ruce vídám pány cca 30 až 40 let.. Člověk by řekl že to spíš budou mladý (je mi 22 takže k nim sám patřím) ale opak je pravdou. Mě by nikdy nenapadlo za jízdy smskovat a podobně.. Ikdyž mám hovor tak to radši típnu - popřípadě někde zastavím a tam si to vyřídím než si s tím hrát za jízdy. Tohle by policie měla řešit víc než rychlost! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Běla p. Pradědem sil. II/450; Česká Ves, sil. I/44; Ostružná, obec, sil. II/369; Mikulovice, sil. I/44; Javorník, Bílý Potok sil. I/60; Zlaté Hory, sil. II/457; Vlčice, Bergov, sil. I/60; Rejvíz, Osada, sil. II/453; Vidnava, město, sil. II/457;

Jeseník, ul. Šumperská, sil. I/44;

To jsou místa, kde měřili i před bonzováním a navíc tam nejsou všechny.

Úplný seznam měřených míst v okrese Jeseník je v příloze:papa

seznam-mist-k-mer-rychl-atp-3.xlsx

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a není lepší jet v limitu...a nemuset se biflovat kde stojí zrovna hlídka? ... Beztak je to zverejneny jen aby se lidi báli na daným úseku...o kus dal pojedou stejne jako prasata...a jaká to bude náhoda, ze tam bude další sup nebo pasik...přeci nebudou kasirovat nekde kde to nesype...

ja stejne většinou ani nevím po jaký silnici jedu..když to není zrovna dálnice..:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle seznamy jsou o ničem. Co celkem rozumně funguje je Waze, ale i tak člověk musí mít nějaký cit a odhad. Tyhle pomůcky jsou dobré na eliminaci vyložených radarových pastí, ale stejně nelze spoléhat na ně 100%, je třeba koukat a přemýšlet. Tomu, kdo jezdí jako prase všude a ještě k tomu nepřemýšlí nějaký excel nepomůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Fruktis napsal:

ja stejne většinou ani nevím po jaký silnici jedu..když to není zrovna dálnice..:myslim

nesmis koukat do telefonu, ale sledovat ty plechy u silnice :D

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Péťa napsal:

@ozzy56 A dovezl jsi jim ty peníze na Pionýru? :D

jasně, dovezl,  musel jsem to stihnout :), policajt mi řekl, že půl hodiny tam bude čekat, pokud to nestihnu, tak si mám přijít pro řidičák na dopravní inspektorát a to by pak bylo za 100 :mrk, což byl za komančů pro učně balík peněz--např. 5 krát plná nádrž v Pincku :D

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mě štvou, "odborníci", "experti" a podobní ubírači svobody a utahovači šroubů

povinné reflexní prvky pro chodce

ono to vypadá líbivě, na první pohled, on je to možná i dobrý úmysl (na ten samý první pohled), ale víte čím je dlážděná cesta do pekla, né? 

tak to u mě je → jak mi někdo sáhne na svobodu, musím kopat kolem sebe

tenhle přístup mě štve. Stejně jako povinnost mít na kole helmu (pro děti), pásy v autě, helma na motorce a pod... k těmhle věcem musí vést osvěta, logika a přístup a ne nařízení a zákon. Já bych na mašinu nesed bez helmy, ale když pojedu na babetě pro rohliky tak je to jenom moje věc, jestli helmu mám, nebo ne, když si rozbiju držku, musím si nést následky sám! A ne aby mi nějakej ouřada cokoli nařizoval!! Jo, čip pod kůži mi dejte, ať víte jestli mám pravidelnou stolici....

nojo, sem trošku :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

morepower : Vím že to není ideální nařizování toho jak má člověk dbát o svoji bezpečnost. Ale doba je bohužel taková že spousta lidí řekne nesmysl a peče na nějakou osvětu. Přiznám se nejsem jiný pásy v autě je pro mě sprostý slovo ale pokud jedu s někým taky se přišmodrchám nechci jinému dělat pakárnu. Ale co se týče těch reflexních prvků podle mě by měli být povinné i ve městě. A píšu to z pohledu řidiče busu který posledních 13 roků brázdí matičku stověžatou a fakt je žúžo zážitek když ti v Koněvce vyběhne hnědočech z řady zaparkovaných aut v tmavých teplákách a černé kožené bundě a jediný podle čeho poznáš že tam je že mu blesknou oči jak se zděšeně podívá co se to na něj hrne za obludu. A to v těch ulicích je veřejný osvětlení a svítíš svými světli a  z busu pak kvůli takovýmu týpkovi děláš přesýpací hodiny aby jsi ho nesebral. A můžeš se řízení věnovat 100% o tom že bych v ruce držel founa o tom nemůže být řeč když potřebuju telefonovat mám sluchátko v uchu ale jsou linky kde to ani tak nejde protože se musíš celou cestu soustředit na 120% a ty reflexky by pomohli i ve městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, je potřeba být vidět, o tom není pochyb. Já si často řikám, že se lidi maj málo rádi, když jdou bez reflexu podle silnice, tma jak v řiti, prší a silnice je úzká. fakt, o tom žádná. Ale musí si to uvědomit SAMI, to je důležitý! Ne aby jim to nařizoval zákon. Ta osvěta má právě vést k tomu, aby měli lidé zájem o sebe a svou bezpečnost. Když je někdo dement, tak mu nepomůže ani zákon.. Na druhou stranu si myslim, že osvěta se nedělá několika vteřinovým spotem v televizi mezi večerníčkem a zprávama. To stojí jenom prachy a efekt minimální. Já vycházim z toho, že mi tloukli už ve školce a ve škole do hlavy věci, který automaticky dělám do dneška, pořád a pořád, třeba se před vstoupením do vozovky rozhlídnu (vlevo, vpravo a znovu vlevo), tyvole to mi bušili do hlavy celý dětství. A nepotřebuju k tomu zákon. A já to peru do svejch dětí. Protože je mám rád!

Já chápu, že se zdá být dobrým úmyslem si říct, no, lidi sou dneska blbý a je potřeba tohle a tohle, tak jim to nařídíme, přece je to v jejich prospěch. Pak chápu i autobusáka (Vendo), že ho sere, když mu tam nějaký pako skáče pod kola. Jo. Ale takle se to řešit nemá, ne nemá, NESMÍ!. Za chvilku mi budou chtít nařizovat všechno, ...a prosím bez poznámek občane, poslouchej , drž hubu a krok, MY víme co je pro tě dobré. NE!

Lidé by měli být odmalička vedeni k samostatnosti a zodpovědnosti. především za sebe sama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...